fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • LP בישראל – סיכום הופעה

  אמש באמפי-פארק ברעננה, סופסוף עלתה על הבמה הזמרת האמריקאית, LP, לאחר שההופעה שלה בישראל נדחתה פעמיים בגלל הקורונה. בכתבה זו אתאר את החוויה שלי בהופעה.

  LP בישראל

  על LP

  היא נולדה בשם Laura Pergolizzi בשנת 1981. הוריה של Laura הם אמריקאים ממוצא איטלקי. לאורה אימצה את שם הבמה LP כאשר עברה לניו-יורק. LP היא זמרת-כותבת והיא כתבה שירים עבוד אומנים אחרים כגון כריסטינה אגילרה, ריהאנה וסלין דיון.

  LP הקליטה ארבעה אלבומי אולפן עד כה. השיר המוכר ביותר שלה הוא שיר הנושא מאלבומה Lost On You מ-2016.

  בחייה האישיים, LP מציינת שהיא אינה אוהבת להגדיר את עצמה מגדרית, אך היא מזוהה בתור גאה.

  LP בישראל

  המוזיקה

  הסגנון המויקלי של LP נחשב לרוק-פופ או רוק אלטרנטיבי, כאשר לאחרונה היו לה כמה סינגלים ששלבו גם מוזיקת היפ-הופ.

  ליין השירים בהופעה היה בעיקר רוק קצבי ובועט, כשפה ושם הייתה עצירה לאיזה בלדה רגועה יותר. עיבודים אנרגטיים יותר ובועטים בהופעות הלייב, זהו פטאנט מוכר של הרבה אומנים ואין ספק שזה מוסיף רבות להנאה בהופעות.

  LP ביצעה שירים מאלבומה האחרון, Churces, משנת 2021, אך כמובן שהיא לא וויתרה על אף להיט כמו: Muddy Waters, Other People או Tightrope. כשאת הלהיט הגדול ביותר שלה היא שמרה כמובן לסוף וקינחה ב-Lost On You, ששילהב את הקהל.

  LP בישראל

  השירה של LP היא ייחודית, היא יכולה לעלות עד לשירת אופרה וגם לשיר מחוספס כיאה לשירי הרוק שלה. ללא ספק, בשירתה יש מניירות, אך אם כבר יש מניירות, אז לפחות שהן יהיו ייחודיות ומקוריות ואת זה בהחלט יש לה.

  ייחוד נוסף של LP הוא השימוש בשריקות, להן הקהל חיכה לא פחות מלשירה שלה. מעבר ללשיר ולשרוק, LP גם ניגנה על יוקלילי, גיטרה, מפוחית ותוף מרים.

  הסאונד

  כמובן שלא יכולה להיות סקירה להופעה באתר שלנו בלי התייחסות לאיכות הסאונד. מבחינת מקום הישיבה שלנו, ישבנו מימין לבמה והרבה יותר קרוב לרמקול הימני. הדבר שהכי מפריע והורס לי את החוויה בהופעות זה בס מוגזם. אני חושב שאמש נעשתה עבודה טובה בתחום הבס, נהינתי במיוחד לשמוע את התופים שהיו נשמעים הדוקים וכל מכת תוף הייתה מובחנת ומופרדת.

  גם מבחינת איזון הכלים השונים של להקתה של LP, גיטרה, בס, קלידים ותופים, התוצאה הייתה ראויה בהחלט. אולי המקום היחיד שהייתי מציין כטעון שיפור היה האיזון בין השירה של LP למוזיקה, הייתי שמח לו השירה שלה הייתה מקבלת קצת יותר עוצמה. בקטעי שיא של שירי הרוק, מידי פעם הקול שלה היה קצת חלש ביחס למוזיקה. אך גם בנושא זה ההערה הייתה מינורית ובסך הכל הסאונד היא מאוזן, אנרגטי, הדוק ומהנה ביותר.

  החוויה

  כל כך התגעגעתי להופעות ואמש האנרגיה הייתה פשוט סוחפת. המושבים למופע התחלקו לרינג של כסאות פלסטיק קרוב לבמה, מסביבם היו הכסאות של האמפי-פארק ובחלק החיצוני היה דשא שבו עומדים. לפני המופע הקהל שרכש כרטיסים לרינג או למושבים מסביב (כמונו), ישבו להם בנימוס. אך מכיוון שמדובר כאן במופע רוק, מיד עם פתיחתו הרבה מהקהל עבר לעמוד לצד הבמה ולרקוד.

  LP בישראל

  הרגע שבו LP עלתה לבמה היה מרגש כמו שלא חוויתי הרבה זמן. ללא ספק, LP היא פרפורמרית אדירה. בחלק הראשון של המופע היא התמקדה בלשיר עם מעט מאוד אינטרקציה עם הקהל, אך מהר מאוד ״הקרח״ נשבר. היא זרקה משפטים לקהל, צחקה איתו, ירדה ללחוץ ידיים. בקטעי הסיום מערכת היחסים כבר עברה לחתימות תוך כדי שירה, סלפי עם המערצים, ממש סיפור אהבה. כשיש כזו אהבה באוויר אז גם קל לסלוח לה על כך שכמו רבים לפניה, גם LP קראה לרעננה תל אביב.

  כפי שציינתי השיר האחרון היה Lost On You, אותו LP שרה יחד עם הקהל המשולהב וזה היווה אקורד סיום נהדר להופעה שלה בישראל, שגם נעלה את הטור העולמי שלה.

  LP בישראל

  סיכום

  וירוס הקורונה ללא ספק שינה את חיינו, והיכולת הבסיסית ליהנות ממופעי מוזיקה, שהייתה מובנת מאליה קודם, נלקחה מאיתנו. אמש הייתה תחושה של לחזור לשפיות, אלפי אנשים שרים, רוקדים ונהנים בהופעת רוק אנרגטית ובועטת של אומנית צמרת פופלרית.

  מהשנייה ש-LP עלתה על הבמה דבר אחד היה ברור, היא באה לתת בראש. גם אם השירה לא תמיד הייתה מושלמת, זה רק תרם לחוויה האותנטית ומלאת האנרגיה שהיא LP. כך שאני נהינתי מאוד ומקווה שתהיה לי סיבה לכתוב לכם על הופעות נוספות בקרוב.

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן