fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • Bowers & Wilkins PX7 VS Sony WH-1000XM5 – קרב אוזניות הדגל

  בכתבה זו אערוך השוואה בין שתי אוזניות דגל אלחוטיות בתצורת Over Ear, מהטובות בשוק, ה-Bowers & Wilkins PX7 וה-Sony WH-1000XM5 ושהאוזנייה הטובה ביותר תנצח!

  Bowers & Wilkins PX7 
Sony WH-1000XM5

  סקירת הוידאו

  הכירו את היריבים

  בפינה השמאלית: Bowers & Wilkins PX7

  ה-Bowers & Wilkins PX7 הן אוזניות הדגל של החברה בתצורת Bluetooth Over Ear. ה-PX7 הושקו לפני כשנתיים וממש לאחרונה החברה הודיעה על השקת הדגם המחליף, Px7 S2.

  Bowers & Wilkins PX7

  הסקירה המלאה שלנו ל-Bowers & Wilkins PX7.

  בפינה הימנית: Sony WH-1000XM5

  ה-Sony WH-1000XM5 הן אוזניות הדגל העדכניות של חברת Sony בתצורת Bluetooth Over Ear.

  Sony WH-1000XM5

  הסקירה המלאה שלנו ל-Sony WH-1000XM5.

  מי בכלל צריך אוזניות Over Ear היום?

  התייחסתי לנושא גם בסקירה שלנו ל-Sony WH-1000XM5, נראה שהעולם כולו דיי השתגע על אוזניות ה-TWS. אוזניות אלה הן קטנות, קלות, נוחות, אינן כוללות חוטים כלל ומהווים כנראה את החוויה הכי מודרנית בשוק.

  בנוסף איכות הסאונד של אוזניות ה-TWS הגיעה לרמות מפתיעות ביותר, כמו למשל באוזניות ה-Sony Linkbuds S. דגמים רבים כוללים כבר מנגנון ANC, וזמן סוללה של 6-8 שעות מחוץ לקייס ועד 20-30 שעות עם טעינה בקייס. אז מה כבר אפשר לבקש יותר?

  בכל זאת אוזניות Over Ear כוללות מספר יתרונות. הדרייבר הגדול מאפשר להגיע לבס עמוק יותר ואיכות סאונד עדיפה, העטיפה של האוזן משמשת כבידוד פסיבי ומאפשרת לבודד את האוזן מהסביבה בצורה יעילה יותר. מבחינת הנוחות, זהו עניין סובייקטיבי, אבל אני למשל מתקשה עם אוזניות שתקועות בתעלת האוזן. לבסוף גם זמן הסוללה של אוזניות Over Ear ארוך יותר משמעותית.

  אז אם השתכנעתם, כעת ננסה להבין איזה אוזניות Over Ear הן המתאימות עבורכם.

  המפרט והתכונות

  תכונותSony WH-1000XM5Bowers & Wilkins PX7
  דרייבר30 מ״מ מתרכובת המבוססת על carbon fiber43.6 מ״מ
  אורך חיי סוללה30 שעות עם ANC ועד 40 שעות ללא ANC30 שעות
  מקודדLDACaptX HD, aptX Adaptive
  אביזריםכבל טעינה USB-C לרגיל וכבל USB ל-AUXכבל טעינה USB-C לרגיל וכבל AUX
  משקל250 גרם310 גרם
  שליטהבאמצעות משטח מגע על אוזנייה ימניתכפתורי שליטה פיזיים

  תכונות נוספות: שתי האוזניות כוללות מנגנון ANC, שתיהן תומכות בחיבור Multi-Source, כלומר לשני מכשירים במקביל. לשתיהן יש חיישן לבישה, שמפסיק את המוזיקה כשאתם מורידים את האוזניות וחוזר לאותה נקודה כשאתם לובשים אותן שוב. ל-1000XM5 יש אקווילייזר שמאפשר לכם להתאים את הסאונד אל טעמכם האישי, ב-PX7 אין אפשרות להתאים את הסאונד.

  עיצוב ואיכות בנייה

  מבחינה עיצובית הפער משמעותי. ה-PX7 כוללות עיצוב מרשים שקל להבחין בו, הצבע האפור-כסוף יפיפה והלוח המטאלי עליו מוטבע Bowers & Wilkins, לא משאיר מקום לספק.

  ה-Sony WH-1000XM5 לעומתן כוללות עיצוב סולידי בהרבה, הכיתוב של Sony מופיע בצניעות על החיבור בין הקשת והאוזניות.

  בנושא איכות הבנייה, ה-PX7 מרגישות כבדות וקשיחות יותר. ה-PX7 נמצאות אצלי שנתיים, ומבחינתי הן מרגישות חדשות לחלוטין. גם ה-1000XM5 בנויות מעולה והן קלות וגמישות יותר. החומרים ב-1000XM5 מרגישים רכים יותר, בעיקר הכרית של האוזנייה, שעשוייה מקצף בעל זיכרון והיא נעימה במיוחד. החיסרון הגדול ביותר מבחינתי בנושא בחירת החומרים ב-Sony, זה הפלסטיות בחלק החיצוני של האוזניות שנוטה להשאיר עליו סימני אצבעות, מה שפוגם במראה שלהן אם לא מנקים אותן.

  Bowers & Wilkins PX7 
Sony WH-1000XM5

  שתי האוזניות מגיעות עם תיקי נשיאה קשיחים שמספקים הגנה טובה לאוזניות. גם כאן יש עדיפות בקשיחות ובעיצוב ל-PX7, לטעמי התיק שלהם יפה ומקורי. לעומת זאת תיק הנשיאה של ה-Sony, מחולק באופן פרקטי יותר ואהבתי במיוחד את התא הפנימי לכבלים.

  נוחות

  הזכרתי כבר את כך שה-Sony WH-1000XM5 קלות יותר ועושים שימוש בחומרים רכים יותר, זה מתורגם לחוויית לבישה נוחה יותר. בהשוואה ל-Sony, ה-Bowers & Wilkins PX7 ומפעילות מעט יותר לחץ על האוזניים.

  שליטה ואפליקציה

  לא פעם יש סטיגמה על חברות אודיו וותיקות על כך שהן לא יודעות לבנות אפליקציות מודרניות. האפליקציה של ה-PX7 הינה מעוצבת, נקייה וידידותית. מצד שני היא לא מאפשרת יותר מידי פעולות, בעיקר שליטה במנגנון ה-ANC, שדרוג תוכנה ובפחות או יותר שם זה נגמר.

  אפליקציית האוזניות של Sony עבורי היא המתקדמת והנוחה בשוק. האפליקציה מאפשרת גישה לשלל אפשרויות מתקדמות כגון ה-Adaptive Sound Control, המאפשר להתאים פרופיל סאונד בהתאם למקום שנמצאים בו או הפעולה שעושים (עומדים/הולכים/רצים). בנוסף באפליקציה יש אפשרות לבחור מבין מצבי שמע מובנים וגם להתאים אישית אקוולייזר.

  בנושא השליטה הפיזית אני לרוב נגד משטחי/כפתורי מגע. אני חובב גדול של לקבל תגובה מוחשית ללחיצה בטח במגברים או במסכי מחשב. בנושא האוזניות יש פרמטר שונה וזה העובדה שהאוזניות הן על הראש ולכן לא רואים את הכפתורים. מה שהופך את השימוש בכפתורים פיזיים כמו ב-PX7 לחוויה פחות נוחה. אומנם הכפתורים נמצאים במקום שמראה על הנדסת אנוש טובה, עדיין צריך להשתמש במישוש להבין על איזה כפתור לוחצים. השליטה ב-1000XM5 מתבצעת בעזרת תיפוף ותנועות swipe על משטח מגע גדול, שאי אפשר לפספס ולכן הוא נגיש במיוחד.

  איכות הסאונד

  גם בנושא הסאונד יש פער והבדל גישה בין שתי האוזניות. הסאונד של ה-Bowers & Wilkins PX7 הינו רך ובעל במה רחבה באופן יחסי, המאפיין הבולט ביותר הוא הדגש של הבס ושכבת אוויר בולטת המפרידה בין הבס והמיד.

  גוון הצליל של ה-PX7 עובד מעולה במוזיקת ג׳אז, פולק ובלוז. לא פעם הרגשתי שאני אוהב כמעט כל קטע מהז׳אנרים האלה ואז כשאני מאזין אליהם במערכת מאוזנת יותר, אז לא פעם פחות נהינתי מהם.

  הסאונד ב-Sony WH-1000XM5 כולל בס עמוק יותר, הדוק יותר ועם יותר פרטים. הפרזנטציה הכללית יותר מאוזנת ומדויקת אם כי גם מעט יותר שטוחה. כפי שציינתי ב-Sony יש מגוון מצבי שמע ואפשרויות כיוונון של אקוולייזר, אני העדפתי את הסאונד הטבעי שלהם כאשר האקוולייזר על מצב off.

  בשורה התחתונה הסאונד ב-Sony WH-1000XM5, מדוייק יותר ובעל בס עמוק יותר, לעומת ה-Bowers & Wilkins PX7 רכות יותר ומהנות יותר, על חשבון האיזון והדיוק.

  Bowers & Wilkins PX7 
Sony WH-1000XM5

  סיכום: Bowers & Wilkins PX7 VS Sony WH-1000XM5

  לסיכום ה-Bowers & Wilkins PX7 וה-Sony WH-1000XM5 הן אוזניות דגל אלחוטיות בתצורת Over Ear מהטובות שתוכלו לרכוש. ההשוואה שערכנו כאן מדגישה עד כמה הן שונות אחת מהשנייה. ההבדלים בין שתי האוזניות מתבטאות בעיצוב, באיכות הבנייה, בנוחות, בשליטה וגם באיכות הסאונד. עבורי זה היה מרתק לראות עד כמה שני מוצרים מאותו סוג, עם תג מחיר דומה יכולים להיות כה שונים זה מזה.

  אז מה הן אוזניות ה-Over Ear האלחוטיות הטובות יותר לדעתכם? תספרו לנו בתגובות.

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן