fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • freak control
 • Raguan Audio – ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  הפעם ביקרנו אצל Raguan Audio, יבואן דיי חדש בישראל, שבתוך זמן קצר הצליח להביא כמה מהמותגים הבכירים ביותר של עולם האודיו. בביקור ישבנו לשיחה עם הבעלים, גיא רג׳ואן.

  Raguan Audio - ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  Raguan Audio – היכרות קודמת וחוויית הביקור

  אחרי גיא אני עוקב באופן פסיבי בשנתיים האחרונות, בכל זאת לא בכל יום קם בישראל יבואן חדש, שמצליח להנחית בארצינו מותגים כה אקסקלוסיביים. ההיכרות היותר רצינית בנינו התרחשה לפני כמה חודשים כשהחלטתי שאני רוצה לרכוש ממיר חדש והמותג שהיה לי בראש היה MSB. לאחר כמה שיחות טלפון עם גיא, הזמנתי את ממיר הכניסה של החברה, ה-MSB Discrete.

  כשהגעתי לאסוף את הממיר מביתו של גיא, בו הוא גם מנהל את העסק, גיליתי אדם כנה ונעים הליכות. אדם שקל לראות שהוא אודיופיל אמיתי, כזה שניגש לתחום האודיו עם הרבה אהבה ותשוקה ולא פחות חשוב מכך, שנים של ידע וניסיון, שנצברו תוך כדי המסע האישי שלו אל עבר פסגת הסאונד. באותו ביקור ישבתי קצת להאזין למערכת שמורכבת ממוצרים אותם הוא מייבא ובאותו הרגע היה לי ברור, שאני חייב לחזור לכאן להאזנה ממושכת יותר.

  אז הפעם הגענו אל גיא, ישבנו ושוחחנו איתו עליו ועל Raguan Audio, לאחר מכן גם האזנו ארוכות למערכת בחדר ההדגמות/מרתף התענוגות שלו. את הרשמים על המערכת נפרסם בכתבה נפרדת.

  ראיון עם גיא רג׳ואן, הבעלים של Raguan Audio

  תספר לקוראים מעט על עצמך ועל איך הגעת לתחום האודיו

  מאז שאני זוכר את עצמי, התעסקתי עם כל מה שקשור לסאונד, מכשירים, החיבורים השונים וכו׳. אני מאוד טכני בבסיס שלי. מבחינת השכלה למדתי הנדסאי תעשיה וניהול וחשמלאי עוזר. התחלתי לעבוד בתחום החשמל ומשם המשכתי אל תחום ההגברה והתאורה. מזה יותר מעשרים שנה אני הבעלים של חברת ״רג׳ואן הגברה ותאורה״, אני גאה לומר שאנחנו עובדים עם ההופעות הגדולות בארץ. משם למדתי באופן הטוב ביותר מה זה סאונד ואיך מוזיקה אמורה להישמע.

  תחום האודיו הביתי היה תחביב אישי שלי מזה שנים, תחביב שגדל במקביל למקצוע. מאוד עיניין אותי לנסות דברים חדשים ומעניינים, היה לי הרבה אומץ ללכת על מוצרים חדשים אותם בחרתי מתוך סקרנות ואמונה. לא פעם המוצרים הוזמנו מחו״ל ״על עיוור״. כך למדתי והתפתחתי על ידי ניסוי אישי.

  מאז שנת 2005 אני מקפיד מידי שנה לטוס לתערוכות, בעיקר למינכן. בתעורכות אני ממש עובר חדר חדר, שואל שאלות ולומד מה חדש בתחום של רמקולים, הגברה, מקורות וכו׳.

  הרבה שנים אני מתלבט עם השאלה של ״האם להפוך את התחביב הזה למקצוע?״. במקביל לעסק הראשי, התעסקתי במכירה ושדרוגים. מכיוון שעבר אצלי כל כך הרבה ציוד במהלך השנים, ההתעסקות עם המכירה וההחלפות כבר דיי הגיעו לרמה של עסק נוסף. כמות הציוד שעברה אצלי איפשרה לי ללמוד לעומק ובאופן פרקטי על מותגים רבים.

  אז מה היה הרגע בו החלטת להפוך רשמית ליבואן?

  לפני פרוץ הקורונה פגשתי בתערוכת מינכן את הבעלים של Request Audio ונוצר בינינו קשר, אפילו רכשתי ממנו רמקולים. אז הצעד הראשון היה בשנת 2019 כשהתחלתי לייבא את המוצרים שלהם, שרתי מוזיקה מהשורה הראשונה.

  גם אחרי הצעד הזה עדיין הייתה התלבטות גדולה של האם להמשיך עם זה או לא. ואז הגיעה הקורונה, תקופה ארוכה בה העסק הראשי שלי, הגברה ותאורה, פשוט נעצר לחלוטין. התקופה הזו נתנה לי פנאי לחשוב ובמקביל הייתי דילר של אלון ליפשיץ, עזרתי למכור Wilson Audio ו-Krell ואת המותגים הנוספים של הקבוצה. אז עם הפנאי וההצלחה במכירות, שפרחו בזמן הקורונה, החלטתי שזה הזמן הנכון להקים את Raguan Audio.

  האם מההתחלה הכיוון היה ללכת לתחום האולטרה הייאנד?

  אני לא עובד על כמות, אני רוצה לייבא את הדברים שעומדים בסטנדרטיים האישיים שלי. הרעיון הוא להביא מותגים שאני מאמין בהם באמונה שלמה. חלק מהמותגים שאני מייבא הם חלום ארוך שנים, וחלקם חברות צעירות ומבטיחות במיוחד.

  האם בהמשך יש תוכנית לייבא מותגים מעט יותר עממיים?

  אני כן רואה את הצורך והביקוש במותגים יותר ברי השגה. המקום שלי כאן הוא מוגבל ואני לא מוכן לעשות שום דבר בפזיזות. אני חוקר ובודק את הנושא. זה נכון שאני מייבא מותגים יוקרתיים, אך יש הצדקה למחיר המוצרים. המחיר הוא לא סתם, פה ושם יש גם קצת Voodoo, אבל בגדול המחיר נובע מאיכות החומרים והעבודה שמושקעת בייצור וזה מתבטא בתוצאה הסופית גם.

  לחלק מהמותגים שאני מייבא כיום יש ליין שהוא יותר בר השגה, למשל חברת שרתי המוזיקה, Antipodes. אז כן, יש תוכניות לייבא מוצרים שהם יותר ברי השגה, אבל גם אז זה יבחר בפינצטה.

  המותגים של Raguan Audio

  Zellaton – רמקולים

  בתחום הרמקולים, Raguan Audio מייצגים שני מותגי קצה מגרמניה. המותג הראשון הוא Zellaton, מותג וותיק בן 90 שנה כבר. שם החברה מגיע מאחד הפטנטים של Dr. Emil Podszus, מקים החברה. זו חברה משפחתית שהשליטה בה עוברת מדור לדור, חברה קנאית לאיכות, שעושה שימוש בחומרים אקזוטיים, חלקם בפיתוח עצמי. רמקולי החברה משתמשים באותו החומר בדיוק ליצירת כל שלושת סוגי הדרייברים (טוויטר, מיד ובס), בכך התוצאה הינה אחידות מוחלטת של גוון הסאונד בכל תחום התדרים. הירידה לפרטים והחיפוש המתמיד אחר טכנולוגיות לשיפור הסאונד, הם אבני היסוד של החברה והסיבה לכך, שהם נמצאים בטופ העולמי במשך כל כך הרבה שנים.

  Raguan Audio - Zellaton

  לאתר של Zellaton

  Kaiser Acoustics – רמקולים

  באופן דומה גם חברת Kaiser Acoustics, הינה חברה גרמנית וותיקה וגם כאן מדובר בחברה משפחתית. החברה החלה את דרכה בשנת 1948 כחברה המתמחה בתעשיית העץ, בהמשך הם פנו לתחום האקוסטיקה ותכנון חללים מקצועים למוזיקה. על תכנון הרמקולים של החברה מפקח Rainer Weber, מהנדס אקוסטי בכיר, שעובד גם בתעשיית הרכב. קשריו של Rainer מעניקים לו גישה לחומרים אקזוטיים ואקסקלוסיביים. אחד מאותם החומרים, שנעשה בהם שימוש ברמקולי החברה הוא עץ מיוחד בדחיסות גבוהה בשם plywood, אשר משנים את צורתו בטמפרטורות גבוהות במיוחד. התוצאה היא חומר עץ בעל קשיחות של פלדה ולכן הוא מכונה גם Panzerholz, שזה אומר עץ-טנק, או באנגלית, Tankwood.
  בעת הביקור אצל גיא התרשמנו קצרות מרמקול המדפי, Chiara של החברה, והחוויה הזו השאירה לנו טעם אדיר של עוד. אני מקווה שיצא לנו לבלות עוד זמן עם הרמקול הזה.

  Kaiser Acoustics - Raguan Audio

  לאתר של Kaiser Acoustics

  Absolare – הגברה

  חברת Absolare הינה חברת אודיו בינלאומית שהוקמה ב-2008 ושמה לעצמה למטרה לייצר ציוד אודיו עם אפס פשרות, במטרה לשחזר את המקור באופן הנאמן ביותר. היצע מוצרי החברה כולל מגברים משולבים, קדם מגבר ומגבר הספק. מוצרי החברה משלבים בין הגברה מנורתית להגברה טרנזיסטורית, מה שמכונה הגברה היברידית. החברה ידועה בעיצובים היחודיים שלהם, המשלבים עור להענקת מראה מיוחד.

  מוצרי החברה זכו בשלל פרסים כולל בחירה כ״סאונד הטוב ביותר של תערוכת מינכן״ בשנת 2018 בידי המגזין, The Absolute Sound.

  לאתר של Absolare

  Pilium Audio – הגברה

  חברת Pilium Audio היוונית הוקמה בשנת 2014 ומהווה דוגמה לחברות אודיו קצה מודרניות. החברה שמה לעצמה כמטרה לבנות מגברים ברמה של Cost No Object, התוצאה היא מהמגברים הכי עוצמתיים ודינמיים בשוק. איכות הבנייה כאן היא קיצונית במיוחד עם מגברים שנעים בין 80 ל-120 ק״ג.

  Raguan Audio - ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן
  (Image Credit: Pilium Audio)

  יצא לי להתרשם ממגבר של Pilium בתערוכת מינכן האחרונה, בחדר שכלל רמקולים של Magico, ממיר של MSB ושרת של Taiko Audio, זה היה אחד החדרים המצטיינים של התערוכה.

  Raguan Audio - ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  לאתר של Pilium Audio

  MSB – ממירים והגברה

  חברת MSB הינה חברה אמריקאית, שהמטה שלהם נמצא בקליפורניה. בראש החברה כיום עומדים האחים Jonathan & Daniel Gullman, שהם דור שני לבעלי החברה. חברת MSB הוקמה בשנת 1989 ונחשבת לחוד החנית של תעשיית הממירים. הממירים של החברה נחשבים לבעלי סאונד טבעי, חלק ואורגני. בנוסף הממירים של החברה בנויים באופן מודולרי, המאפשרים לשדרג את הממיר ולשמור עליו מעודכן. גם חברת MSB ידועה בקנאות שלה לאיכות בנייה, הכל מיוצר בארה״ב בתהליכים ידניים וקפדניים.

  Raguan Audio - ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  אומנם החברה מוכרת בזכות הממירים שלהם, אך יש להם גם ליין של מגברי הספק איכותיים במיוחד.

  Raguan Audio - ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  לאתר של MSB Technology

  Antipodes – שרתי מוזיקה

  חברת Antipodes הינה חברה ניו-זילנדית אשר החלה בשנת 2004 כחברת כבלים. בשנת 2009 הם החלו בתהליך של מחקר ופיתוח בנושא של שרתי מוזיקה, שנתיים לאחר מכן הם השיקו את הדגם הראשון שלהם. מיד עם ההשקה החברה זכתה בשלל פרסים יוקרתיים במגזינים נחשבים בעולם.

  Raguan Audio - ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  שרתי המוזיקה של החברה יכולים לשמש כ-Roon Core ויכולים גם לשמש כסטרימר בזכות יציאות דיגיטליות.

  לאתר של Antipodes

  Shunyata Research – כבלים וטיפול חשמל

  חברת Shunyata Research האמריקאית הוקמה בידי Caelin Gabriel בשנת 1997. Gabriel היה מדען חוקר בשירות צבא ארה״ב בתחום של מערכות אולטרה רגישות לגילוי נתונים. בעת שהיה מוצב בגרמניה, גילה Gabriel את עולם ה-HiFi. חברת Shunyata Research שמה לעצמה למטרה לספק מוצרים בעלי ביצועים יוצאי דופן, העבודה של החברה מבוססת על מדע, מחקר ומדידות. על שמו של Caelin Gabriel רשומים עשרה פטנטים כשעוד רבים נמצאים בשלבים שונים של הגשה.

  היצע המוצרים של החברה כולל את כל סוגי הכבלים לאודיו (רמקולים, RCA, XLR, פונו ועוד), כבלים דיגיטליים, כבלי חשמל, קונדישינרים ומפצלי חשמל ועוד. מלבד תעשיית האודיו הביתית, החברה מספקת פתרונות גם עבור תעשיית ההקלטות המקצועים, תעשיית הקולנוע והתעשייה הרפואית.

  לאתר של Shunyata Research

  מותגים נוספים

  ישנם מספר מותגים נוספים ש-Raguan Audio מייבאים למשל מותג הכבלים, Echole ומותג הריהוט, Stabilian, שניהם מבית Absolare.

  סיכום

  בתוך כמה שנים בלבד, Raguan Audio, מציגים קו מוצרים מהמרשימים והיוקרתיים בארץ. מוצרי החברה מהווים פיתרון דיגיטלי מודרני שלם, החל משרתי המוזיקה, דרך ממירים, הגברה, רמקולים ומוצרים משלימים. כפי שראינו בכתבה זו, הסיפור המלא מאחורי Raguan Audio והדרך של גיא רג׳ואן עד לרגע הקמת החברה, לקחה שנים, בהן הוא למד את התחום מתוך אהבה עמוקה.

  Raguan Audio - ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  היה לנו לכבוד ולעונג להכיר את גיא רג׳ואן ומכאן אנחנו מאחלים לו הצלחה עם המותגים הנפלאים, שהוא מייבא לארצינו. אנו קוראים לכם להגיע אל גיא ולהתרשם מהמותגים בעצמכם. את ההתרשמות שלנו מהמערכת המוצגת אצלו כעת נפרסם בקרוב.

  לאתר של Raguan Audio

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  2 Responses

  1. את גיא אני מכיר בערך 20 שנה שעוד לא היה כל כך הרבה מידע ברשתות כמו שיש היום על כל מוצר ומוצר והייתי שואל אותו ומתייעץ איתו בתחילת הדרך תמיד היה לו את הידע והנכונות לעזור
   ותמיד היה לו את הציוד הכי מעניין את הציוד שאתה שואף אליו חולם עליו וכו
   לפעמים סתם שולח לו איזה עקיצה או ירידה בוואטס אפ סוג של להגיד שלום תמיד מקבל עקיצה עם חיוך בחזרה
   אז הכי כייף להכיר אנשים כאלה בחיים
   שאפו על המוצרים החדשים שוב פעם ועוד פעם יש לי על מה לחלום עכשיו

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • operly
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן