fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • אל קמינו (שובר שורות: הסרט) – נטפליקס

  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס
  אל קמינו, הוא סרט ההמשך לאחת הסדרות הטובות בכל הזמנים, “שובר שורות” והוא מגיע ישירות לנטפליקס. וינס גיליגן, המפיק של “שובר שורות” ו-“סמוך על סול”, ביים וכתב. ואהרון פול חוזר לתפקיד האלמותי של ג’סי פינקמן. אז האם אל קמינו – נקמתו של הג’סי (סליחה, ממש הייתי חייב) מצליח לעמוד בציפיות ולהיות המשך ראוי לסדרה המופתית?
  הסקירה כוללת ספויילרים לסדרה, אז מי שטרם צפה בסדרה, ראו הוזהרתם.

  תקציר העלילה – אל קמינו

  הסרט מתחיל בדיוק בסיום הסדרה. ג’סי בורח ברכב אל קמינו (דגם של שברולט), ממקום השבי שלו, בו חברות הפושעים הנאצים החזיקו אותו כבול לשלשלות, על מנת שיבשל מת’ עבורם. לאחר שוולטר וייט הרג את כולם ומת בעצמו. המשטרה מחפשת אותו וג’סי חייב להימלט. לג’סי יש תוכנית, אבל כמו תמיד הוא זקוק ללא מעט כסף על מנת להגשים אותה.
  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס

  מעט על שובר שורות ועל ג’סי פינקמן

  אפתח ואומר, שמאוד אהבתי את “שובר שורות”, הסדרה ממוקמת בראש רוב מצעדי הסדרות הטובות בכל הזמנים, שיצא לי לקרוא, ואני בהחלט מסכים עם כך. “שובר שורות” היא סדרת פשע. הסיפור המרכזי מספר על מורה חנון לכימיה, וולטר וייט (בריאן קרנסטון – כנראה בתפקיד חייו). לאחר שמגלים אצל וולטר סרטן, איזה הבזק במוח שלו קופץ והוא מחליט לשחק את עצמו מאפיונר. הוא חובר לג’סי תלמידו בעבר ויחד הם מבשלים קריסטל מת’. תחילה הסיבה היא להשיג כסף מהיר עבור משפחתו, אבל ככל שהזמן עובר, וולטר מתחיל לאהוב את העולם הזה יותר ויותר. רגע השיא הוא כמובן יצירת האלטר-אגו שלו, הייזנברג. טוב עד כאן על וולטר, בואו נדבר קצת על ג’סי.
  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס
  ג’סי והייזנברג, מתוך “שובר שורות”, כמה נוסטלגיה.
  ג’סי, היה תלמיד תיכון כושל, שהחליט שהוא רוצה לבשל מת’ על מנת להתפרנס. אולי כי אף אחד לא האמין בו. הוא מאכזב את ההורים שלו בדרך קבע, ונופל לא מעט פעמים לסמים בעצמו. באיזה שהוא מקום התהליך של ג’סי הוא הפוך לתהליך של וולטר. בעוד שוולטר מנסה רק למצוא כל תירוץ להיכנס עמוק יותר לעולם הזה, ובכל הזדמנות מוכיח שהוא מוכן לעשות דברים נוראים. ג’סי מנסה פעם אחר פעם לצאת, הוא שונא לפגוע באנשים, מנסה לחפש אהבה, מעין פושע עם לב זהב, שלא באמת רוצה להיות פושע. ג’סי נסחף לעולם הסמים, כי הוא חלש אופי, והוא התחיל לבשל כי הוא רצה להרוויח כסף. הוא ממש לא מלאך, אבל בסדרה מלאה בפושעים, הוא היה באיזה שהוא מקום הדמות החיובית.
  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס
  חבריו של ג’סי מפעם, מופעים גם הם באל קמינו.
  נחזור ל”אל קמינו”, הדמות של ג’סי ממשיכה לחלוטין את הקו של דמותו בסדרה. לאחר ההתעללות הנוראית שהוא עבר בידי טוד המפלצתי והדוד שלו, ג’סי מרוסק ואחוז טראומה. הוא מרגיש שהוא חייב להסתלק למקום רחוק על מנת להתחיל מחדש.
  בזמן שג’סי מנסה לארגן את הכסף שנדרש לו, אנחנו מקבלים לא מעט פלאשבקים שלו מהתקופה שהוא היה כלוא בשבי. מסתבר שטוד היה מוציא אותו מידי פעם, כשהדוד שלו היה בחופשה וטוד היה זקוק לעזרה. כל הפלאשבקים הם סצנות שלא היו בסדרה ושופכים עוד אור למה שעבר על ג’סי באותה תקופה.
  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס
  כמובן שהתוכנית של ג’סי קשורה לאותם הפלאשבקים. העריכה בין ההווה לפלאשבקים עשויה בצורה נהדרת, כך שהסיפור מתגלה לנו בשלבים.
  מהשוט הראשון לשוט האחרון של הסרט, זהו סרט של “שובר שורות”. המתח שנבנה בצורה נפלאה, העלילה שמתגלה בפינינו בשלבים, ההקשרים לסדרה, ואיך אפשר בלי אולי החלק הכי חשוב וייחודי של שובר שורות – ההומור השחור. בין כל הסיפור האנושי, ועולם הפשע, שובר שורות הוא דוגמא מופתית לשילוב של הומור שחור. אז אין קטע ברמה של סצנת האמבטיה משובר שורות (או הפרק עם הזבוב), אבל בכנות אין הרבה סצנות כל כך טובות בקולנוע בכלל. יחד עם זאת צחקתי לא מעט, לא בטוח שעבור מי שלא צפה בסדרה, ההומור הזה יהיה ברור, אבל הוא שם, ואותי הוא ממש הצחיק. עם זה הדמות של השכן הזקן החטטן של טוד, או המקרה המוזר שבו טוד היה צריך עזרה מג’סי (שימו לב לדילוג הקל מעל הגופה, לא אספלייר יותר). יש כמה דמויות שחוזרות מהסדרה, אבל זה לגמרי הסיפור של ג’סי. אהרון פול מחזיק את הסרט הזה בצורה מופלאה, לא פחות מכך.
  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס
  ג’סי מסייע לטוד באחת מסצנות הפלאשבקים.
  הצילום בסרט נהדר, איכות התמונה ב-Dolby Vision מצוינת. מאוד מפורטת בסצנות החשוכות, ויש כמה צילומי נוף מדברי וגם נוף מושלג שהם ממש עוצרי נשימה.
  איכות המשחק היא ברמה הגבוהה ביותר, אין הרבה דמויות חוץ מג’סי, אבל כולן משוחקות בצורה נפלאה.
  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס
  האם הסרט מתאים גם למי שלא צפה בסדרה? קודם כל, אם לא ראיתם את הסדרה, לכו לצפות, זו באמת אחת הסדרות הטובות בכל הזמנים. יש המון קסם בסרט הזה, אבל אני חושב שהוא סוגר את הסיפור ולא מספר סיפור חדש ושלם. אני מאמין שגם עבור מי שלא ראה את הסדרה, הסרט יכול להיות מהנה, אבל אני לא חושב שבכלל הייתה פה כוונה לייצר סרט שבאמת עומד בפני עצמו, אפילו הכותרת אומרת “שובר שורות” הסרט”.
  מהרגע שהודיעו על הסרט הזה, מיד עלתה השאלה האם וולטר וייט יחזור ויופיע בסרט? ובכן, הרשו לי לא לענות על כך ולהשאיר לכם לגלות בעצמכם.
  אל קמינו (שובר שורות: הסרט) - נטפליקס
  ג’סי בורח באל קמינו.
  לסיכום, הסרט עושה צדק עם הסיפור של ג’סי והוא מעביר אותו בדרך שהיא לחלוטין ממשיכה את הקו של “שובר שורות”, מה עוד אפשר היה לבקש מסרט כזה? זהו סיפור ה-Closure שהמעריצים רצו ולטעמי זהו סרט שאומר “תודה” לכל אותם המעריצים ההדוקים של הסדרה המופתית הזו, “שובר שורות”.
  הציון שלי: 9/10.
  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  2 תגובות

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן