fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות – נטפליקס

  שפחת מיטשל ומלחמתה ברובוטים
  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות - נטפליקס

  Director: Michael Rianda, Jeff Rowe

  Date Created: 1970-01-01 00:33

  Editor's Rating:
  9.5

  טוב זה לקח לי שבוע שלם, אבל אתמול סופסוף הצלחתי להושיב את המשפחה שלי לצפייה משותפת בלהיט האנימציה התורן מבית אולפני האנימציה של סוני, הזמין כעת בשירות נטפליקס, “משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות”.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות

  תקציר העלילה

  משפחת מיטשל היא משפחה מודרנית לא מתפקדת קלסית. ריק, האב, הוא טיפוס מיושן, האם, לינדה, היא התקתקנית, שמנסה לדאוג לכולם ומהווה את הדבק של המשפחה. קלואי היא המתבגרת, היא יוצרת חובבת ביוטיוב ובתחילת הסרט היא מתקבלת לקולג’ ללימודי קולנוע. ארון הוא אחיה הקטן והוא חובב מושבע של דינוזאורים. קלואי כל הזמן תקועה במסכים ובסרטונים שלה, ומרגישה שההורים ובעיקר האב לא מבינים אותה.

  כאקט של לנסות לחבר את המשפחה, ריק מחליט לבטל את כרטיס הטיסה של קלואי לקולג’, ובמקום זאת לצאת למסע רכבי עם כל המשפחה להסיע את קלואי לקולג’. הטיול אכן מתברר כחוויה מחברת, במיוחד כשמתקפת רובוטים עולמית מתרחשת, והמשפחה נאלצת לשרוד יחד ולהפוך לתקווה האחרונה של האנושות.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות
  ריק, בארוחת ערב עם משפחתו וחבריהם הסלולריים

  הסרט נפתח מסצנה מאמצע הסיפור, ואז אנחנו חוזרים לאחור ומקבלים את הרקע של איך הכול התחיל. קלואי היא הדמות הראשית בסרט והיא מתפקדת גם בתור הקריינית, כשאת הקריינות שלה היא מלווה בכל מיני פילטרים ותוספות, כשלא פעם זה קורה על גבי פריז פריימים, כיאה לחובבת רשתות חברתיות ויוטיוב. הסגנון הזה מעניק לסרט אופי רלוונטי במיוחד, ומהווה את אחת הדרכים ליצירת הומור בסרט.

  הקצב של הסרט הוא נהדר, ישנה תחושה שכל הזמן קורה משהו. יש המון רגעים מצחיקים, רבים מהם קשורים בכלב הפוזל והלא מוצלח במיוחד של המשפחה, מונצ’י. קטעי האקשן מבוימים נפלא. וכמובן יש את הסצנות המרגשות, המשולבות במידה מדויקת בסרט.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות
  מונצ’י

  יחד עם זאת, כל חלק הסיום, הרגיש לי מעט ארוך מידי ואני חושב שאפשר היה ליישם עריכה מעט הדוקה יותר בחלק הזה של הסרט.

  הסרט מטפל בשני נושאים עיקריים:

  יחסי משפחה

  כמובן שהנושא המרכזי הוא יחסי המשפחה, במקרה הזה, בעיקר הקשר עם הבת המתבגרת. בגיל מסוים ישנה התרחקות בין ההורים והילדים, תחומי העניין הופכים להיות זרים עבור ההורים, בטח כשמדובר בטכנולוגיות חדשות, שההורים לא מכירים.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות - נטפליקס

  הטכנולוגיה שנמצאת בכל מקום והשעות הרבות שהילדים מבלים מול המסך, רק מגדילים את הפער בתחומי העניין בין הנוער וההורים. כמובן שהפער הזה היה קיים אצל כך דור, גם ללא שום קשר לטכנולוגיה, אבל הטכנולוגיה בהחלט מדגישה אותו.

  ריק לא חושב שאפשר להצליח מכל עניין היוטיוב הזה, ומנסה לגרום לקלואי לחשוב על מקצוע פרקטי יותר. בעוד קלואי, מרגישה שזה הדבר היחיד שהיא טובה בו ושהיא אוהבת לעשות. לריק קשה להבין זאת, אבל הוא גם לא באמת משקיע מאמץ בלנסות. ריק מתגעגע לקשר שהיה לו עם קלואי, כשהיא הייתה קטנה ומתקשה להבין, שהיא כבר גדלה ואדם אחר עכשיו.

  מהצד השני קלואי, לא רואה שהמאמצים של ריק נובעים מאהבתו אליה והגעגוע ליחסים הקרובים שהיו להם והיא נעולה על כך, שהוא לא מבין אותה.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות - נטפליקס
  קלואי וריק ברגע מחבר בין אב ובתו, תוך כדי קרב מול רובוטים

  לינדה, אם המשפחה, מנסה לגשר על כל הפערים, בזמן שהיא בעצמה עסוקה בלעקוב אחרי משפחה שכנה שלהם, שכל הזמן מעלה צילומים וסרטונים המראים עד כמה הם המשפחה המושלמת.

  מערכת היחסים הטובה ביותר בסרט היא בין קלואי וארון אחיה. ארון עוזר לקלואי בסרטוני היוטיוב שלה, והיא מקבלת אותו יחד עם כל שגעון הדינוזאורים שלו.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות - נטפליקס
  כיף הדינוזאורים של קלואי וארון

  עולם ה-AI וחברות האינטרנט הענקיות

  טוב אז את ההשתלטות הרובוטית על המין האנושי ניבאו בסרטי “שליחות קטלנית”, ובאינספור סרטים אחרים, כך שאין כאן חידוש גדול. מה שהיה מעניין לראות כאן, זה את הדיון העמוק והמאוזן בצורה מפתיעה בנושא.

  החברה שאחראית לבלגן (ה-Skynet של הסרט) היא חברה בשם PAL או “חבר”, שזה מעין עוזרת אישית חכמה, שהדור החדש שלה הוא הרובוטים. זו חברה דמיונית שבעצם משלבת יחד את גוגל, פייסבוק, אפל והחברות הדומות. היה מעניין לראות את כך ששמה של “יוטיוב” מופיע בצורה מפורשת, לעומת זאת, PAL היא חברה דמיונית.

  מה שאולי יכול להוות רמז למי הסרט מתכוון, למנכ”ל חברת PAL קוראים מארק.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות - נטפליקס
  מארק, הבעלים של חברת PAL

  אז האמרה של הסרט מדברת על כך, שחברות הענק אוספות עלינו מידע אישי, והמידע הזה בסופו של דבר הופך להיות לכלי נשק מסוכן. יחד עם זאת, הסרט אומר שלולא כל הרשתות החברתיות וחברות האינטרנט, לא היה את כל הכלים היצירתיים, שבני הנוער יכולים גם להפנות לדברים חיוביים ולהגשים את עצמם בעזרתם. כך שכן יש כאן ניסיון לשיח שוויוני, המראה את שני הצדדים.

  גם נושא ה-IOT, מקבל טיפול בסרט בדמות מכונות כביסה ומיקרוגלים, שתוקפים את המשפחה כשהם נמצאים בתוך קניון.

  משפחת מיטשל ומלחמתה במכונות - נטפליקס

  סיכום

  “משפחת מיטשל ומלחמתה ברובוטים” הוא הברקה של קסם, הומור ורלוונטיות. זהו סרט שמצליח להצחיק ולבדר באמת את כל המשפחה ועל הדרך לרגש ולהעביר מסר חשוב בעולם, הנשלט בידי חברות הטכנולוגיה הענקיות. מבחינת רמת הסרט, עבורי הוא נמצא בליגה של הגדולים ביותר, כמו למשל “למעלה” של פיקסר.

  לסיום, אני חייב להזכיר את עבודת הדיבוב בסרט הזה, שהיא לא פחות ממופלאה!

  כך שאם טרם צפיתם בסרט, תאספו את כל המשפחה ולא תצטערו על כך.
  הציון שלי: 9.5/10.

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן