fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • Bowers&Wilkins
 • SteroShop
 • קייט – נטפליקס

  ״קייט״ הוא סרט פעולה חדש מבית נטפליקס. ז׳אנר הפעולה הוא אחד הז׳אנרים הכי פופולריים בקרב סרטי נטפליקס בשנה האחרונה. עם סרטים כמו ״צדק של אב״, ״טיילר רייק: חילוץ״, ״משמר האלמוות״, ושני הסרטים הצרפתיים: ״ברונקס״ ו״סנטינל״ נראה שנטפליקס מצאו את הנוסחא לייצר סרטי פעולה טובים ולא מתיימרים. צפיתי בהנאה בכל הסרטים האלה, אם כי לא מצאתי אף אחד מהם בתור משהו מקורי או יוצא דופן.

  האם ״קייט״ יצליח להפתיע או שהוא מהווה דוגמה נוספת לנוסחאת הפעולה מבית נטפליקס?

  תקציר העלילה – קייט

  קייט היא מתנקשת מאומנת, כזו שלא מפספסת לעולם. קייט פועלת ביפן. כשהתנקשות שלה אינה מסתיימת בהצלחה והמטרה שלה שורדת, היא מקבלת הזדמנות נדירה נוספת בטוקיו. נראה שהפעם אין סיכוי שהיא תשאיר מקום לטעויות, אך הרעה מסתורית במצבה הבריאותי תוקפת אותה רגע לפני שהיא יורה את הירייה הגורלית.

  קייט מתעוררת בבית חולים ומבינה שהיא הורעלה באמצעות חומר רדיו-אקטיבי קטלני ונשארה לה יממה אחת לחיות. קייט בוחרת לנצל את זמנה שנותר במציאת האחראי להרעלה שלה וכך היא יוצאת למסע נקמה עקוב מדם.

  קייט

  ז׳אנר המתנקשים

  לתחושתי ישנה סוג של אובססיה בקולנוע האמריקאי בשנים האחרונות כלפי מתנקשים. אני מניח שהזרז היה ההצלחה של סדרת סרטי ״ג׳ון וויק״ בכיכובו של קיאנו ריבס. נראה שמאז יש אינספור סרטים שתקציר העלילה שלה מתחיל בה ״מתנקש/מתנקשת מיומן/מיומנת אשר משימתם האחרונה השתבשה…״. כשהיחס בין המתנקשים למתנקשות נראה כמו אפליה מתקנת, וההעדפה הגורפת היא לדמויות של נשים מתנקשות.

  בכנות, אני דווקא לא נמנה על מערצי ״ג׳ון וויק״, לא התחברתי לדמותו, לסיפור הזה על עולם המתנקשים הסודי בעלי החוקים המוזרים, וגם האקשן, אם כי מושקע ומקורי, היה עבורי פשוט עמוס מידי, מופרח ומוגזם.

  קייט

  סגנון האקשן

  העריכה של הסרט, כמו שמאוד מקובל בז׳אנר, היא קצבית ולרוב לא מתחכמת. העלילה לינארית ומעניקה תחושה, שאנחנו, בתור צופים, מלווים את קייט במסע שלה בזמן אחת, יש מידי פעם פלאשבקים קצרים מעברה, להעניק מעט עומק לדומתה, אבל רוב הזמן העלילה פשוט מתקדמת קדימה. מהר מאוד קייט מבינה מי היה המטרה של ניסיון ההתנקשות שלה, זה היה ראש משפחת יאקוזה, לכן היא מנסה להגיע אליו בזמן שנותר לה, על מנת להבין מדוע הוא הרעיל אותה ולנקום.

  הסרט מאוד מתבסס על סצנות פעולה רבות וארוכות, האקשן מגוון וכולל קרבות יריות, סכנים, חרבות, אומנויות לחימה ואפילו סצנת מרדף מכוניות קצרה. האקשן מהיר, עוצמתי, ברוטאלי, קשוח, לא מתחנף. למרות שהסרט מתרחש על אדמת יפן, לא נראה שלמישהו שם יש נקיפות מצפון יותר מידי בלהלחם מול אישה. יש בזה משהו פמינסטי כביכול, הם רואים בה יריבה שווה ושקולה, היריבים שלה מתים כי הם פחות טובים ממנה ולא בגלל שהם עושים לה הנחות כלשהן.

  קייט

  רמת האקשן בסרט הזה, לטעמי גבוהה ומסוגננת יותר מכל הסרטים שהזכרתי בפתיח. למעשה אני הרגשתי, שרמת הכוריאגרפיה והבימוי של האקשן כאן לא נופלים מהרמה ב״ג׳ון וויק״. גם כאן זה מופרך ומוגזם, אבל איכשהו ב״קייט״ האקשן כן נשאר בגבול המהנה ולא בצד של ״נו באמת, ממש הגזמתם״.

  קייט

  סיקוונס הקרב האהוב עלי התרחש ב״מועדון״ של היאקוזה, שם קייט נלחמת בכעשרה מאפיונרים. הקרב עיקש, אכזרי, מדמם ומלא באדרנלין. 

  איפה הסיפור?

  בין כל קטעי האקשן האלה מסתתר גם איזה סיפור. הסיפור מדבר על מאבק שליטה פנימי בארגון היאקוזה, כשקייט היא ״נזק הקיפי״ בו כהגדרתה. הסיפור כולל כמה טוויסטים, רובם דיי צפוים, אך גרוע מכך, הם פשוט לא מעניינים. כמעט כל דבר שמתרחש בסרט הזה, שלא נוגע בדמותה של קייט, שעמם אותי והרגיש כמו לא יותר מתירוץ לעבור לסצנת האקשן הבאה.

  קייט

  איכות המשחק ודמויות המשנה

  את קייט מגלמת מרי אליזבת וינסטד. מעבר ליכולות אקשן מרשימות (אפילו אם היה שימוש נרחב בכפילה פעלולנית), רמת המשחק של מרי היא משכנעת והיא מצליחה להחזיק את הסרט והדמות בצורה ראויה להערכה.

  קייט

  הדמות המשנית העקרית בסרט, היא אני, האחיינית של ראש היאקוזה. קייט חוטפת אותה בשביל להגיע אליו, אך בדרך הן מתחברות. אני היא טינאג׳רית טיפוסית, מבולבלת, אבודה, מרגישה שאף אחד לא צריך או אוהב אותה. היא מזכירה לקייט את עצמה, כך שתחילה היא מאוד מרגיזה את קייט, אך ככל שהזמן עובר הן מגיעות למכנה משותף. 

  קייט

  דמות נוספת שיש להזכיר היא וואריק, המאמן והמפעיל של קייט, שמגולם בידי וודי הארלסון. הארלסון הוא אחד השחקנים האהובים עלי, תצוגת המשחק שלו היא טובה כרגיל, אבל אפילו הוא לא יכול היה להפיח עניין בדמות זו.

  קייט

  סיכום

  קייט

  ״קייט״ הוא סרט פעולה נוסף מבית נטפליקס בשרשרת של סרטי אקשן מהנים מצד אחד, אך כאלה שלא באמת משארים רושם בסיומם. בהשוואה לסרטי נטפליקס אחרים, אני חושב שב״קייט״ יש עליית מדרגה באיכות האקשן. אני בטוח שרבים לא יסכימו איתי, אבל אני התחברתי לאקשן ב״קייט״יותר אפילו מ״ג׳ון וויק״. מהצד השני, כתיבת העלילה וכל הדמויות מלבד קייט ואנני, היו לא מעניינים רדודים וצפויים.

  כך שאם אתם חובבי אקשן, ויכולים ליהנות מסרטים שדורשים ממכם ״לכבות את המוח״ וליהנות מקרבות מרשימים מבלי לחפש את העומק, אתם תיהנו מ״קייט״.

  הציון שלי: 7/10 (8.5 לאקשן, 6 לכל השאר)

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • לייק לעמוד הפייסבוק שלנו

  דילוג לתוכן