חברת LG משיקה ליין טלוויזיות Mini LED תחת המותג QNED

חברת LG משיקה ליין טלוויזיות Mini LED תחת המותג QNED

תערוכת CES תתקיים השנה באופן וירטואלי ולקראת התערוכה שלל חברות מוציאות טיזרים להכרזות הצפויות.
חברת LG הוציאו הודעה לעיתונות על כך שב-2021, הם ישיקו ליין של טלוויזיות בטכנולוגיית ה-MiniLED. מעבר לתאורת המיני לד, המסכים האלה יהיו הראשונים בעולם שישלבו את טכנולוגית ה-Quantom Dot יחד עם ה-NanoCell, ומכאן השם QNED: ה-Q של ה-Quantom, ה-N של הננו וה-ED, זה מה שנשאר מה-LED.
בעקבות שילוב שתי הטכנולוגיות האלה, המסכים צפויים להציג כיסוי טווח צבעים רחב במיוחד, בנוסף לדיוק צבע גבוה יותר.

חברת LG משיקה ליין טלוויזיות Mini LED תחת המותג QNED

אז מה זה בכלל MiniLED?

מזה מספר שנים, טכנולוגית העתיד המדוברת היא טכנולוגיית ה-MicroLED, בה כל פיקסל מואר באמצעות LED נפרד. תאורה כזו תאפשר להציג שחור מוחלט וקונטרסט אינסופי כמו במסכי OLED, יחד עם עוצמת הארה ועמידות מפני צריבות כמו במסכי ה-LED. הבעיה? קשה מאוד לייצר נורות לד כל כך קטנות, ולכן מסכי ה-MicroLED הם ענקיים.
טכנולוגיית ה-MiniLED היא סוג של פשרה בין ה-MicroLED ל-LED עם עמעום מקומי (local dimming). במסכי ה-MiniLED עושים שימוש בנורות לד מאוד קטנות, מה שמאפשר לשלב אלפי נורות כאלה, וזה בתורו פותח את האפשרות לייצר הרבה אזורי תאורה נפרדים.
חברת TCL הסינית משווקת מסכי MiniLED כבר במשך שנתיים. אך עד כה, אף אחת מהחברות הוותיקות יותר לא השיקה מסך בטכנולוגיה זו.

מסך הדגל של טכנולוגית ה-QNED, של LG צפוי להיות מסך בגודל 86 אינץ', שיכיל כ-30,000 נורות לד, המתורגמות לכ-2,500 אזורי תאורה נפרדים. אומנם כמות גבוהה של אזורי תאורה נפרידם, אינה ערובה לאיכות תמונה טובה, אבל היא בהחלט מעלה את הפוטנציאל לכך.

חברת LG משיקה ליין טלוויזיות Mini LED תחת המותג QNED

מיצוב הטכנולוגיות מבית LG

למרות הפוטנציאל הגבוהה של הטכנולוגיה, LG מבהירה שטכנולוגית ה-OLED היא עדיין טכנולוגית הדגל מבחינתם גם לשנת 2021. כפי שדיווחנו לכם, גם בטכנולוגית ה-OLED צפויים שדרוגים מעניינים בשנה הקרובה.
אם כך טכנולוגית ה-QNED, תחליף את טכנולוגית ה-NanoCell בתור טכנולוגיה מובילה של ליין מסכי ה-LED של LG. יכול להיות שעדיין נראה את טכנולוגית ה-NanoCell בדגמי הביניים, נצטרך להמתין לפרסום ליין המסכים המלא.

תספרו לנו מה היא טכנולוגית התצוגה, שאתם הכי מצפים לראות ב-2021?

כתיבת תגובה