fbpx
T+A

AVReviews

חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • fuse
 • שירות Apple Music יציע תמיכה ב-Spatial Audio ובאיכות Loseless כבר ביוני

  כפי שדיווחנו לכם בתחילת החודש, שירות Apple Music עובר לאיכות Loseless. כיום יצאה ההודעה הרשמית על כך באתר של חברת Apple, הנה כל הפרטים.

  כבר במהלך החודש הבא (יוני) השירות של Apple Music יציע לכל המינויים שתי יכולות חדשות, ללא תוספת תשלום.

  שירות Apple Music יציע תמיכה ב-Spatial Audio ובאיכות Loseless כבר ביוני
  (Image Credit: Apple) אפשר לראות את הלוגו של Dolby Atmos ושל Loseless בתמונה

  תמיכה ב-Spatial Audio עם תמיכה בפורמט Dolby Atmos

  ה-Spatial Audio של Apple הינו חוויית אודיו חדשה, המאפשרת ליוצרים ליצור אודיו רב-ממדי, שעוטף את המאזין. האודיו יגיע בפורמט ה-Dolby Atmos המוכר לנו בעיקר מתכני וידאו, כמו למשל בשירות Netflix. לאחרונה גם שירות Tidal החל בתמיכה בפורמט (למשל באפליקציה שלהם עבור מסכי LG).

  חברת Apple מבטיחה שכבר בהשקה משתמשים יוכלו ליהנות מאלפי שירים בפורמט ה-Dolby Atmos, שיסומנו באופן שיהיה קל למצוא אותם. בנוסף, חברת Apple יחד עם חברת Dolby, יציעו כלים חדשים עבור מוזיקאים, מפיקים ומהנדסי קול, לייצר מוזיקה בפורמט החדש, כך ש-Apple צופים שקטלוג התכנים בפורמט ילך ויגדל.

  הקטלוג המלא באיכות Loseless

  אולי החדשה הגדולה יותר היא שכל 75 מיליון השירים בקטלוג של השירות יהיו זמינים באיכות Loseless, כלומר איכות CD, או 16bit 44.1 kHz וכל זאת ללא תוספת תשלום! הקבצים יהיו בפורמט ALAC או Apple Loseless Audio Codec.
  משפט מעט אניגמטי המופיע בהודעה של Apple אומר:

  "For the true audiophile, Apple Music also offers Hi-Resolution Lossless all the way up to 24 bit at 192 kHz"

  לא ממש ברור אם קבצי Hi-Res יהיו זמינים מיד והאם הם יהיו זמינים באותו המחיר גם.

  שירות Apple Music יציע תמיכה ב-Spatial Audio ובאיכות Loseless כבר ביוני
  (Image Credit: Apple)

  המאבק מול Spotify

  לאחר ההודעה של Spotify על כך שהם ישיקו את מסלול Spotify HiFi במהלך השנה הקרובה, נראה שכל שירותי המוזיקה נכנסו לפאניקה והחלו ליזום מהלכים משלהם. על פי השמועות, הכוונה של Spotify הייתה לבקש מחיר גבוה יותר עבור המסלול החדש. המהלך של Apple בכך שהיא משיקה מסלול Loseless ללא תוספת תשלום, שם את Spotify בעמדת נחיתות, והופך את השירות של Apple למשתלם במיוחד עבור מי שמחפש להזרים באיכות Loseless.

  האם המהלך הזה יכריח את Spotify להעניק את איכות ה-HiFi גם ללא תוספת תשלום? נצטרך לחכות ולראות.

  איפה שלשרות Spotify עדיין יש יתרון זה ביכולות ההזרמה, פרוטוקול ה-Spotify Connect נתמך בידי נגנים רבים, כגון סטרימרים, מגברים משולבים ורסיברים של קולנוע ביתי. לעומת זאת שירות Apple Music לא ממש נתמך בנגנים, שהם לא מבית Apple, (אם כי השירות זמין גם במערכת ההפעלה Android ו-Windows).

  שאלה מעניינת היא האם פרוטוקול ה-AirPlay, שכן נתמך על ידי נגנים רבים בשוק, יוכל להזרים את השירים באיכות מלאה? בכל ההודעה לעיתונאות של Apple, אין התייחסות כלל לנושא ה-AirPlay.

  שירות Apple Music יציע תמיכה ב-Spatial Audio ובאיכות Loseless כבר ביוני
  (Image Credit: Apple)
  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

  הרשמה לחדשות שבועיות

  שווייץ

  שווייץ, לא רק שעונים, גם גן עדן אודיופילי

  בכתבה זו נכיר לכם כמה מהחברות האקסקלוסיביות ביותר בעולם האודיו, אשר מגיעות משווייץ, ונדבר מעט על האופי והתרבות השווייצרית, שתורמים רבות לייחודיות של חברות אלה.

  למה לי פטיפון עכשיו?

  לרוב המוחלט של האנשים שסובבים אותי, פטיפון נשמע כמו טכנולוגיה עתיקה. לרוב האנשים אין מושג שעדיין מדפיסים תקליטים בכלל ושגם את רוב המוזיקה החדשה ניתן

  דנמרק, אימפריה של סאונד

  הנה מעט מידע על דנמרק: דנמרק היא מדינה בצפון אירופה והיא הקטנה מבין המדינות הנורדיות. למרות שדנמרק אינה שוכנת על חצי האי הסקנדינבי, היא משתייכת

  ביקור במפעל של Morel, גאווה ישראלית

  לאחר הסרת הסגר, אנחנו שבים לדרכים והפעם היינו בנס ציונה, בביקור במפעל הרמקולים של חברת Morel, יצרן הרמקולים הגדול ופחות או יותר היחיד בארץ. במסגרת

  מה צופן העתיד בתחום הטלוויזיה?

  לפני כמה ימים, חבר שאל אותי איך אני חושב שהטלוויזיה שלנו תיראה בעוד 10 שנים. הופתעתי מהשאלה וגמגמתי משהו על עוד יותר רזולוציה וגודל. אז

  אל תשכחו לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו