fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • חברת Anthem משיקה את הדור הבא של הרסיברים והפרוססורים שלהם

  החשיפה הרשמית של הרסיברים והפרוססורים תהייה רק היום בלילה, אבל מספר אתרים רשמיים ברשת קיבלו מידע מוקדם שפורסם כבר. אז הנה מה שאנחנו יודעים.

  קודם כל העיצוב. סדרת הרסיברים והפרוססורים החדשה של Anthem תהייה מעוצבת בהשראת סדרת הסטריאו שלהם, ה-STR. זהו שינוי עיצובי קיצוני, המעניק לרסיברים מראה יוקרתי ומודרני.

  Anthem MRX 1140
  ( Image Credit: Anthem )

  הרסיברים החדשים MRX: דגמי 540, 740 ו-1140

  כמו בסדרת ה-20 היוצאת, יש שלושה דגמים של רסיברים גם בסדרת ה-40 החדשה.
  התכונות המשותפות לכל הרסיברים:

  • תמיכה ב-Dolby Atmos, DTS-X ו-IMAX Enhanced
  • כל הרסיברים מגיעים עם הגרסה האחרונה של תוכנת תיקון החדר ARC Genesis
  • ממשק Web חדש, מאפשר שליטה מלאה ברסיבר דרך מחשב/טאבלט/טלפון. הרסיברים החדשים לא יכללו יותר OSD או On Screen Display, כלומר לא ניתן יהיה לראות את התפריטים על המסך.
  • גרסת ה-HDMI תהיה בשלב ראשון 2.0b עם HDCP 2.2 (שבע כניסות ושתי יציאות). חברת Anthem בחרה שלא לשלב HDMI 2.1 במכשירים שלה, בגלל חוסר היציבות של החומרה בשלב זה. בהמשך החברה שומרת לעצמה את האפשרות להציע שדרוג של לוח ה-HDMI.
  • הרסיברים יתמכו ב-AirPlay 2, Chromecast, Bluetooth 4.2, בשדרוג תוכנה עתידי, Anthem מבטיחים גם תמיכה ב-Spotify Connect ו-Roon, (מעניין אם יש תוכניות לגבי Tidal Connect)
  • תמיכה ב-eARC, כלומר יכולת לקבל אות אודיו באיכות loseless מהטלוויזיה.
  • תמיכה ב-Dolby Vision, HDR10 ו-HLG (לא ברור אם תהייה תמיכה ב-HDR 10 Plus)
  • מיקרופון כיול משודרג בעל יכולת דיוק גבוהה יותר
  • יכולות להקצות את ערוצי ההגברה הפנימיים כרצונכם (כלומר עם תוסיפו מגבר חיצוני תוכלו לבחור לאלו ערוצים ההגברה הפנימית תשמש ואלו ערוצים יוגברו על ידי המגבר החיצוני)

  מבחינת ערוצי ההגברה הפנימיים, הם ממשיכים את הקו מהסדרה הקודמת, ה-540 יכיל 5 ערוצי הגברה ויכולת עיבוד של עד 7.2 ערוצים. ה-740 יכיל 7 ערוצי הגברה ויכולות עיבוד של עד 11.2 ערוצים. רסיבר ספינת הדגל, ה-1140 יגיע עם 11 ערוצי הגברה ויכולת עיבוד של 15.2 ערוצים.

  הפרוססורים החדשים: AVM 70 ו-AVM 90

  בניגוד לסדרה הקודמת שכלל פרוססור רב ערוצי אחד, הפעם Anthem מציעה שני דגמים. שני הפרוססרים יציאו יציאות סאבוופר נפרדות (לא מקבילות כמו בסדרה הקודמת). ה-DAC הוא 32bit AKM AK4499EQ עם יכולות דגימה עד 768kHz. בנוסף הפרוססרים יגיעו גם עם כניסת פונו תומכת בראשי MM.
  ה-AVM 70 מעבד עד 15.2 ואילו ה-AVM 90 עד 15.4, כלומר עד ארבעה סאבוופרים.

  תובנות ושאלות

  בנושא ה-HDMI 2.1, כרגע זה נחוץ בעיקר עבור קונסולות המשחקים של הדור הבא, לכן ההצעה של Anthem היא לחבר את הקונסולה ישירות למסך ה-8K שלכם, ולשלוח את הסאונד לרסיבר מהטלוויזיה באמצעות ה-eARC. לא פתרון מושלם, אבל סביר בעיניי.

  המעבר לממשק Web במקום ה-OSD, הוא משהו, שהרבה חברות הולכות בכיוון הזה. הרבה יותר קל לפתח ממשק מתקדם בצורה כזו, אבל אני לא מבין למה האחד צריך לבוא על חשבון השני ולדעתי ה-OSD יכול להיות מאוד נוח לשימוש.

  נושא הסאבוופרים הנפרדים הוא חשוב, לא היה לי ברור מהפרסום האם גם ברסיברים הם יהיו נפרדים או רק בפרוססרים, נצטרך לחכות לפרסום המלא.

  עדכון לאחר הפרסום באתר החברה

  בלילה כל הדגמים החדשים הועלו לאתר הבית של Anthem, עם התכונות המלאות של כל דגם. בגזרת הרסיברים כעת ברור שרק בדגם הדגל ה-1140, נקבל תמיכה בשני סאבוופרים עצמאים, בעוד ב-740 וה-540 הם יהיו מקבילים. בנוסף ה-1140 הוא הדגם היחיד שיגיע עם שנאי טרואידי, כך שיתכן מאוד שיהיה הבדל בסאונד בין הרסיברים ולא רק בכמות ערוצי ההגברה המובנים.

  בנושא ההבדלים בין שני הפרוססרים, צריך עיני נץ ממש בשביל למצוא אותם, וגם לאחר פרסום המאפיינים שלהם, ההבדל היחיד שאני רואה הוא שה-AVM 90 יתמוך בארבעה סאבוופרים ואילו ה-AVM 70 רק בשניים (בשני המקרים מדובר על סאבוופרים נפרדים עצמאיים). קשה לי להאמין שרק ההבדל הזה שווה את הפער הגדול במחיר.

  שימו לב שעד כה רק המאפיינים פורסמו ועדיין לא המפרט המלא, מה שקרוי specs.

  עוד חדשה מעניינת היא שגם מגברי ההספק הרב ערוציים של החברה, סדרת ה-MCA עברה עדכון לעיצוב החדש ועכשיו היא נקראת MCA GEN 2. לפי Anthem, הסדרה תוכננה מחדש וכעת מציעה ביצועים טובים יותר ועיצוב שיתאים לשילוב עם הרסיברים והפרוססרים החדשים. מה שתפס לי את העין בנוגע לתמונות ה-MCA הוא שבכל התמונות על החלק שאמור להיות המסך, לא מוצג כלום. זה מוביל אותי לחשוב שבסדרה זו, זהו לא מסך אלא רק אלמנט עיצובי, החלטה שלכם אם זו אכזבה או שעדיף ככה. בסדרת ה-STR של החברה, במגבר הכוח המסך משמש להצגת VU meters דיגיטליים יפיפיים.
  ודבר נוסף שתפס לי את העין, הוא ש-Anthem ממשיכים עם הדגמים של 2, 3 ו-5 ערוצי הגברה. בעיניי יש כאן פספוס של עולם הקולנוע המודרני. מערכות הקולנוע המודרני שואפות למערכת של 7.2.4, שהם שבעה ערוצים רגילים וארבעה רמקולי אטמוס, כלומר 11 ערוצים סה”כ. בעזרת היצע מגברי ה-MCA של Anthem, תהיו חייבים לפחות שלושה מגברים, חבל מאוד שהחברה לא מציעה מגבר 7 ערוצים או אפילו מגבר 11 ערוצים כמו שמספר חברות אחרות בשוק מציעות.

  מחירי הרסיברים והפרוססרים בארה”ב:

  MRX540: 1,599$
  MRX740: 2,699$
  MRX1140: 3,699$
  AVM70: 3,499$
  AVM90: 6,999$

  ולסיום, התמונות:

  Anthem MRX 740
  ( Image Credit: Anthem ) ה-MRX 740
  Anthem MRX 1140 back panel
  ( Image Credit: Anthem ) הצד האחורי ב-MRX 1140

  התמונה הבאה, היא מה שנקרא “הצעת הגשה”.

  Anthem AVM 90 with Anthem MCA GEN 2 power amps
  ( Image Credit: Anthem )הפרוססור הבכיר ה-AVM 90 עם מגברי הכוח החדשים מסדרת MCA
  חברת Anthem משיקה את הדור הבא של הרסיברים והפרוססורים שלהם
  ( Image Credit: Anthem )
  חברת Anthem משיקה את הדור הבא של הרסיברים והפרוססורים שלהם
  ( Image Credit: Anthem )כך יראה ממשק ה-Web החדש

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן