fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • Bowers&Wilkins
 • SteroShop
 • סיכום אירועי השקות וחדשות מתחום המסכים

  בתערוכת CES שנערכה בינואר, חברות המסכים הגדולות הציגו בעיקר מסכי קונספט או את מסך ספינת הדגל בלבד. בחודשים האחרונים החברות הגדולות קיימו אירועי השקה בלעדיים, בהם הם הציגו את כל ליין המסכים שלהם לשנה הקרובה.
  שתי חברות שכן הציגו את כל או רוב הליין בתערוכת CES הן LG ו-Sony. את סיכום ההכרזות מתערוכת CES, תוכלו לקרוא כאן.
  סיכום אירועי השקות וחדשות מתחום המסכים
  מסך ה-OLED המתגלגל של LG.

  הנה סיכום קצר של ההכרזות השונות:

  Samsung

  יצרנית המסכים המובילה בעולם (לפי כמות המכירות) קיימה שני אירועי השקה: אחד בארה”ב ואחד לשוק האירופי, אירוע שהתרחש בפורטוגל ב-13 לפברואר.
  באירוע סמסונג השיקה את סדרת מסכי ה-QLED המורחבת שלה לשנת 2019. ספינת הדגל של סמסונג תהיי ה-Q950 מסך 8K שמגיע בגדלים מ-65’ עד 98’. דגמי ה-4K כוללים את ה-Q90R, Q85R, Q80R, Q70R ו-ה-Q60R. במהלך מעניין של סמסונג, השנה כל המסכים מה-Q90R עד ל-Q70R יהיו בתצורת FALD כלומר תאורה אחורית עם עמעום מקומי. רק לפני שנתיים לא היה בליין של סמסונג ולו מסך אחד בתצורה זו, ואפילו מסך ספינת הדגל ה-Q9 היה מסך עם תאורה צדדית. סמסונג ספגו לא מעט ביקורת על כך וניראה שהם בהחלט הקשיבו ויישמו.
  סיכום אירועי השקות וחדשות מתחום המסכים
  סמסונג דגם Q90R.
  טכנולוגיה חדשה נוספת במסכי סמסונג ב-2019 היא ‘Ultra Viewing Angle’, טכנולוגיה זו אמורה לשפר את ביצועי המסכים בזווית רחבה – נקודת תורפה של מסכי LED בעלי פאנל VA. לפי רשמים ראשונים שקראתי, ניראה שהשינוי בהחלט מורגש ויחד עם זאת אינו פוגע באיכות השחורים של המסכים.
  סדרת ה-Q60R, תגיע גם בגודל 43, ובכך סמסונג לראשונה מציגה מסך QLED בגודל הזה. אם חלמתם על מסך קטן ואיכותי לחדר השינה, עכשיו תוכלו לרכוש מסך QLED.
  בגזרת פלטפורמת ה-Smart, לראשונה סמסונג תכלול אינטגרציה עם ITunes במסכים שלה.
  חדשה נוספת מסמסונג היא הפסקת ייצור ומכירה של נגני בלו-ריי מטעמה. הידיעה עוררה הרבה שיחות בפורמים השונים בעולם על כך שזה סממן למות המדיה הפיזית. האמת היא שסמסונג לא השיקה אף נגן בלו-ריי ב-2018, מעט הנגנים שהיא השיקה בשנים הקודמות לא ממש הצליחו להתחרות בנגנים של פנסוניק, סוני ואפילו LG, ולכן הכתובת למהלך הזה של סמסונג הייתה על הקיר. בהחלט אפשר להתווכח על אורך החיים שעוד נותר למדיה הפיזית, אבל לטעמי המהלך הזה של סמסונג לא באמת קשור לכך (אם כבר הפסקת ייצור הנגנים על ידי Oppo היא הרבה יותר משמעותית לטעמי).

  Panasonic

  ב-18 לפברואר במשרדים של פנסוניק בפרנקפורט, פנסוניק השיקו את קו המסכים החדש שלהם ל-2019. בתערוכת CES, פנסוניק השיקו את מסך ה-OLED הבכיר שלהם לשנת 2019, ה-GZ2000. מדובר במסך הראשון בעולם שהוכרז שתומך גם בפורמט ה-Dolby Vision (לראשונה בשביל פנסוניק) וגם בפורמט HDR 10+. מלבד כך מדובר במסך בעל פאנל customized Professional Edition 4K OLED panel, כלומר פאנל ששופר על ידי מהנדסי פנסוניק ואמור להציג בהירות משודרגת.
  סיכום אירועי השקות וחדשות מתחום המסכים
  פנסוניק GZ2000, האם זהו מסך ה-OLED הטוב בעולם?
  כאמור ה-GZ2000 הוכרז כבר בתערוכת CES, אך ההפתעה הגדולה באירוע ההשקה הייתה שפנסוניק יוצאת עם לא פחות מ-4 דגמי OLED שונים. הדגמים הנוספים הם: GZ1500, GZ1000 ו- GZ950. איכות התמונה אמורה להיות זהה בשלושת הדגמים וההבדלים הם בעיקר בעיצוב וברמקולים. כל מסכי ה-OLED של פנסוניק יתמכו ב-2 פורמטי ה-Dynamic HDR.
  המבחר הזה של דגמי OLED שם את פנסוניק ראש בראש עם LG, בעוד סוני ופילפס מציעות רק 2 דגמי OLED.
  פנסוניק גם הכריזו על שני דגמי מסכי LED, ה-GX700 וה-GX800 מדובר בסדרות כניסה וביניים. סדרת ה-GX920 היא מסך ה-LED הבכיר וכמו מסכי ה-OLED יגיע עם המעבד החדש: HCX Pro Intelligent processor, בעוד סדרות ה-800 וה-700 יגיעו עם מעבד מהדור הקודם. לא נמסרו הרבה פרטים על מסכי ה-LED.
  חברת פנסוניק במשך שנים עמדה בראש מצעדי הביקורות עם טלוויזיות הפלסמות המרשימות שלה. מאז הפסקת הייצור של הטכנולוגיה, ניראה שהחברה מעט חיפשה את עצמה. בשנים האחרונות פנסוניק מציגה מסכי OLED שזוכים לביקורות נלהבות ואולי החברה מצליחה קצת לחזור על הסוס. אני אישית מלא ציפיות לגבי מסכי ה-OLED של פנסוניק השנה ומקווה שניראה בארץ שיווק נרחב יותר שלהם.

  פיליפס

  ב-23 לינואר באמסטרדם, חברת פיליפס השיקה את קו המסכים שלה לשנת 2019. מסכי הדגל של פיליפס הם צמד מסכי OLED: ה-854 וה-804, מדובר במסכים זהים מבחינת כל התכונות שלהם כאשר ההבדל היחיד הוא במעמד השולחני שלהם. שני המסכים יתמכו כמו מסכי פנסוניק גם ב-Dolby Vision וגם ב-HDR 10+. מעבר לכך פיליפס מבטיחה עוצמת הארה של 1000 ניטים, נתון מרשים למסכי OLED.
  סיכום אירועי השקות וחדשות מתחום המסכים
  מסכי ה-OLED של פיליפס, ההבדל הוא רק במעמד.
  כמו תמיד אצל פיליפס המסכים מגיעים עם אפקט ה- Ambilight המפורסם שלהם (תאורת לד היקפית שמקרינה על הקיר בצבעים שמתאימים לתמונה שמוצגת על המסך).
  לפילפס יש גם קו מסכי LED גדול ומרשים, מסך ה-8804 למשל, יגיע עם סאונד בר של Bowers & Wilkins. אולי המסך המעניין ביותר בליין מסכי ה-LED של פיליפס הוא ה-7304, מדובר במסך סדרת ביניים שפיליפס מכנים “The One”. פיליפס מייעדים את המסך הזה להיות המסך שהכי כדאי להמליץ לחברים או משפחה, כיוון שמדובר במסך עם טכנולוגיה של מסך דגל (לדבריהם), כולל תמיכה ב-Dolby Vision ו-HDR 10+ וכל זה במחיר של סדרת ביניים. מדובר במהלך מיתוגי דיי מעניין, ניראה עד כמה הוא יתפוס.
  סיכום אירועי השקות וחדשות מתחום המסכים
  מסך ה-“The One” של פיליפס.

  LG Display

  חדשה נוספת שפורסמה לאחרונה היא של חברת LG Display, חברת הבת של LG וספקית פאנלי ה-OLED היחידה כיום. חברת LG Display תתחיל לספק לראשונה פאנלי OLED בגודל 48 אינץ’. כמו במקרה של ה-Q60R של סמסונג, זה מהלך שיאפשר לרכוש מסכים קטנים יותר עם טכנולוגיית תמונה משופרת. בעוד הגודל הממוצע של המסכים שנרכשים הולך וגודל, נחמד לראות שגם אלו שרוצים מסכים קטנים יותר (למשל לחדר שינה או סתם כאלה שמעדיפים מסכים קטנים יותר – תתפלאו אבל יש כאלו) יוכלו גם הם ליהנות ממסכים איכותיים.

  סיכום

  ניראה שהולכת להיות שנה מרתקת בתחום המסכים, מלחמת פורמטי ה-Dynamic Data HDR, שסמסונג ו-LG הובילו, נזנחה על ידי פנסוניק ופיליפס. שתי היצרניות הללו יציגו לראשונה מסכים שתומכים בשני הפורמטים. לרוב LG וסמסונג הובילו בתמיכה בכמה שיותר פורמטים וכאן נוצר מצב דיי מוזר שדווקא המסכים של פנסוניק ופיליפס יתמכו במירב הפורמטים.
  גם אצל סמסונג אני מזהה מגמה חיובית, סמסונג אימצה השנה את טכנולוגיית ה-FALD במסכי ה-QLED שלה וכל הסדרות החל מסדרה Q70R יישמו טכנולוגיה זו.
  פנסוניק משיקה לא פחות מ-4 דגמי OLED בניסיון להתחרות במבחר של LG וכמובן שגם סוני השיקה מסכים מעולים (גם OLED וגם LED).
  בנוסף גם הייסנס הסינית אמורה להשיק דגם OLED ויהיה מאוד מעניין לראות מה תהיה האיכות שלו.
  כעת נשאר לנו רק לחכות ולראות איזה מסכים יגיעו עלינו לארץ.
  כתבה זו פורסמה גם באתר Dtown:
  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • לייק לעמוד הפייסבוק שלנו

  דילוג לתוכן