fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • Engström – מותג חדש בישראל ביבוא Raguan Audio

  מותג הקצה של הגברת מנורות משוודיה, Engström, מגיע לישראל ביבוא Raguan Audio. בכתבה זו נספר לכם מעט על החברה וקו המוצרים שלהם.

  Engström
  (Image Credit: Engström)

  Engström – סאונד סקנדינבי טבעי

  חברת Engström היא חברה שוודית משפחתית, שהוקמה בשנת 2008 בידי שני אחים. Lars Engström הוא מהנדס שעבד בשלל חברות ותיכנן מכשירי רדיו, מערכות ניווט ועוד. הרצון ליצור דברים היה טמון ב-Lars מגיל צעיר וכבר בגיל 12 הוא בנה את מגבר המנורות הראשון שלו. כבר בשנת 2001, Lars החל בתכנון מגבר מנורות, שהפך להיות לדגם ה-Lars המפורסם של החברה. אחיו, Timo Engström, מתפקד כמנכ״ל החברה, הוא מעצב תעשייתי ואחראי על הלוק המיוחד של מוצרי החברה. את ההשראה הוא שואב מרהיטי הרדיו הסקנדינביים של שנות ה-60 וה-70.

  באתר החברה הם מתארים מושג מעניין, ״סאונד אפור״. על פי Engström, זהו סאונד שאינו משוחזר באופן טהור ועל פי מחקרים האזנה לסאונד כזה יכולה לגרום ללחץ ולעייפות האוזן. הדרך של Engström להימנע מאותו ״סאונד אפור״ היא לתכנן מגברים מאוזנים עם בנייה לינארית. כל רכיבי המגבר נבחרים בקפידה על מנת לשמר את אותה הלינאריות. מגברים החברה אינם כוללים מנגנון פידבק כלל (Zero Feedback).

  קו המוצרים של חברת Engström

  ARNE Mk2 – מגבר משולב

  נקרא על שם נגן ג׳אז שוודי מפורסם. זהו מגבר משולב המבוסס על מנורות מסוג 300B. ה-ARNE Mk2 מגיע עם עוצמה של 30W לערוץ, תיבה מאלמוניום ורגליות מתכוונות עם גולות קרמיות בתוכן. המגבר מבוסס על חיבור ישיר וייחודי בין נורות ה-Drive אל נורות ה-Power ובכך למגבר יש יותר כח ואחוז עיוות נמוך יותר. בנוסף מהירות התגובה של הנורות היא מהירה במיוחד ומאפשרת דינמיות יוצאת מן הכלל.

  Engström ARNE Mk2
  (Image Credit: Engström)

  ה-ARNE Mk2 מגיע עם שתי כניסות XLR מאוזנות ושתי כניסות RCA לא מאוזנות.

  Engström ARNE Mk2
  (Image Credit: Engström)

  ERIC ENCORE – מגברי מונובולוק

  מגברי ERIC ENCORE נקראים על שם מנצח מקהלה שוודי והם מגברי הדגל של החברה, המהווים את שיא הטכנולוגיה של חברת Engström. המגבר מבוסס על מנורות מוצא מסוג 845. תכנון המגבר הינו כמובן fully balanced ועוצמת ההגברה הינה 70W. ישנה כניסץ XLR מאוזנת וכניסת RCA לא מאוזנת לבחירה. המגבר תומך בעכבות של 4, 8 ו-16 אוהם, כאשר ניתן לעבור ביניהן בעזרת בורר. משקל כל מונובלוק הינו 65 ק״ג.

  Engström ERIC ENCORE
  (Image Credit: Engström)

  LARS Mk3 – מגברי מונובולוק

  מגברי המונובלוק מעט צנועים יותר ביחס ל-ERIC, דגם ה-LARS נקרא על שם מקים החברה והם מהווים דור שלישי של המגבר הראשון של חברת Engström.

  מגברי LARS מתוכננים בתצורת Class A Fully Balanaced והם בנויים באופן לינארי ללא פידבק. המנורות שנעשה בהן שימוש הן: שתי מנורות 300B-XLS, שתי מנורות 6V6GT, מנורה אחת מסוג 6188 ושתי מנורות מסוג GZ34. עוצמת ההגברה הינה 36W והמשקל של כל מגבר הינו 23 ק״ג.

  Engström LARS Mk3
  (Image Credit: Engström)

  MONICA Mk3 – קדם מגבר וקדם מגבר פונו, M-PHONO

  ה-MONICA Mk3 הינו קדם מגבר והוא נקרא על שם זמרת שוודית נערצת. קדם המגבר מגיע בתצורה של שתי תיבות, כאשר תיבה אחת משמת לשליטה ומספקת כח ואילו התיבה השנייה אחראית למעגל קדם המגבר עצמו. קדם המגבר כולל 3 כניסות מאוזנות XLR ו-3 כניסות RCA, בצד היציאות ישנן שתי יציאות מאוזנות ושתי יציאות לא מאוזנות.

  כמובן שגם קדם המגבר מתוכנן כמעגל Fully Balanced, ללא פידבק לתוצאה הטהורה ביותר האפשרית. בתוך יחידת השליטה תמצאו 4 מנורות מסוג 5687WA, בעוד בתוך יחידת ה-line stage ישנה נורה מסוג 6080WC ונורה מסוג ECC83. המשקל של כל יחידה הינו 15 ק״ג.

  Engström MONICA Mk & M-PHONO
  (Image Credit: Engström)

  משלים את ה-MONICA Mk3 הינו קדם מגבר הפונו, ה-M-PHONO, שמבוסס על מעגל הפונו שהיה מובנה בדור ה-MONICA הראשון. זהו מוצר שנמכר בפני עצמו. הפונו תומך בראשי MM ו-MC והינו מבוסס על 4 מנורות מסוג 6021W. גם משקלו של ה-M-PHONO הינו 15 ק״ג.

  לסיום, פנינו אל גיא רג׳ואן, הבעלים של Raguan Audio לקבל את תגובתו בנושא הבאת מותג Engström לישראל: ״אני עוקב אחרי חברת Engström בשנים האחרונות. בתערוכות בהן ביקרתי, החדרים בהם המגברים ניגנו היו ברמת איכות גבוה ביותר עם רמקולים שאני מכיר באופן אישי. איכות הבניה, הסאונד והגימור ממש מצאו חן בעיני. בנוסף קיבלתי המלצה חמה מהיצרן של Kaiser Acoustics, שטוען שזוג המונובלוקים, lars, נשמעים מעולה עם הרמקולים שהוא תכנן.״
  בנוגע לזמינות בארץ, גיא הגיב: ״בקרוב יגיעו זוג מונובלוקים לתצוגה. ובהמשך יגיע המגבר המשולב ה-Arne״.

  כל שנותר לנו הוא לאחל בהצלחה לגיא, בזכותו יש כעת לאודיופילים בישראל מותג נוסף לחלום עליו בלילות.

  כתבות קשורות:
  Raguan Audio – ביקור ושיחה עם גיא רג׳ואן

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן