fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • freak control
 • Estelon AURA – רמקול רצפתי חדש

  חברת הקצה האסטונית, Estelon, משיקה רמקול חדש ומסקרן בעל מבנה מיוחד וכרגיל אצל Estelon, עיצוב תעשייתי ברמה הגבוהה ביותר, הכירו את Estelon AURA.

  Estelon AURA
  (Image Credit: Estelon)

  חברת Estelon הינה חברת אולטרה היי-אנד אסטונית, שהיא למעשה עסק משפחתי של Alfred Vassilkov. אלפרד הוא בעל 35 שנות ניסיון בתכנון רמקולים, וחברת אסטלון היא הבייבי שלו, שם הוא מביא לידי ביטוי את התשוקה והדמיון שלו. הרמקולים של Estelon, הם מהרמקולים בעלי עיצוב ייחודי שאי אפשר להישאר אדיש כלפיו. מלבד נושא העיצוב, מדובר מהרמקולים המובילים בעולם, למשל בתערוכת מינכן 2022, בחרנו בחדר של אסטלון כחדר השלישי הטוב ביותר בתערוכה לדעתינו.

  Estelon AURA - רמקול רצפתי חדש
  מינכן 2022: ספינת הדגל של Estelon מנגנת עם מערכת מבית MSB Technology

  Estelon AURA

  כעת החברה משיקה רמקול חדש בשם AURA.

  Estelon AURA
  (Image Credit: Estelon)

  עיצוב תעשייתי מופתי

  אי אפשר שלא להתחיל מנושא העיצוב כשמדובר ברמקולים של Estelon. העיצוב המעוקל והסקסי (לא יכולתי להתאפק), הוא דוגמה לעיצוב תעשייתי המשלב בין ויזואליות ליתרונות אקוסטיים. כל הדפנות בתיבה של Estelon AURA אינן מקבילות אחת לשנייה, מה שמשפר את ההתמודדות עם גלים עומדים בתוך התיבה.

  עוד בנושא העיצוב אני חייב להתייחס לגרילים של ה-Estelon AURA. בעוד אצל רוב היצרנים הגריל הוא משהו חסר חן שפשוט מונח על הרמקול, אצל חברת Estelon אין שום פרט שלא זוכה להתייחסות מבחינה עיצובית וכתוצאה מכך, לטעמי מדובר באחד משילובי הגריל היפים שיש.

  Estelon AURA
  (Image Credit: Estelon)

  תכנון התיבה

  רמקול ה-Estelon AURA הינו בתכנון של תיבה סגורה, מה שמכונה sealed. זהו תיכנון שמאפשר לייצר רמקול קומפקטי יותר ביחס לתכנון ה-ported הנפוץ. יתרונות נוספים של תכנון התיבה הסגורה הוא בכך שהוא פחות מושפע מהמיקום שלו בחלל ההאזנה והבס שלו הדוק ומדויק.

  התיבה מבפנים מחולקת למספר תאים נפרדים: תא נפרד עבור יחידות הטוויטר והמיד, תא נפרד עבור הקרוסאובר ותא נפרד עבור יחידת הוופר. החלוקה הזו לתאים מאפשרת אופטימיזציה של החלל הפנימי, הפרדה בין היחידות למניעת הפרעות הדדיות ומספק גם חיזוק, או bracing, לתיבה. על פי Estelon, התיבה של רמקול ה-AURA הינה ״מתה״ וחסרת רזוננס. הכוונה ב״מתה״ היא כמובן שהתיבה אינה מוסיפה דבר על הסאונד של הדרייברים.

  החומר ממנו עשוייה התיבה הוא תרכובת מינרלים ייחודית של החברה שהם פיתחו במשך שנים. החומר הזה הינו קשיח ובעל תכונות אקוסטיות מעולות ומצד שני מאפשר ל-Estelon מספיק גמישות בכדי לייצר את הצורות המעוקלות של התיבות שלהם.

  איפה הוופר?

  ה-Estelon AURA הינו רמקול 3Way אך ממבט ראשון ניתן לראות רק שתי יחידות מיד ואת הטוויטר. אז איפה הוופר אתם שואלים? ובכן הוופר נמצא בתחתית התיבה ופונה כלפי הריצפה.

  Estelon AURA
  (Image Credit: Estelon)

  עם רמקול ה-AURA, חברת Estelon רצו לייצר רמקול שמשתלב בחלל המודרני לא רק מבחינה עיצובית, אלא גם מבחינה אקוסטית. החברה חילקה את ההתנגות של חדר האזנה טיפוסי לשניים, מתחת ל-100Hz ומעל. לטענת החברה תדרים מתחת ל-100Hz הרבה יותר קשה להבחין מאיפה בדיוק בחדר הם מיוצרים ולכן אין בעיה להרחיק את יחידת הוופר משאר היחידות. על ידי הצבה של הוופר בתחתית הרמקול, הם מצליחים לייצר פיזור שווה של תדרי הבס בכל החדר ללא תלות במרחק מהקיר האחורי או הצידי. עוד יתרון של מיקום הוופר הוא היכולת להטמיע וופר בקוטר של 10 אינץ׳ מבלי להפוך את התיבה למאוד רחבה.

  הדרייברים

  ה-Estelon AURA כולל את הדרייברים הבאים: הטוויטר הינו טוויטר כיפה רכה (טקסטיל) של חברת Scan-Speak בקוטר של אינץ׳ אחד. הטוויטר כולל מנוע סימטרי המספק ביצועים לינארים בכל עוצמת ניגון. על הטוויטר מגיע Waveguide מותאם אישית שמכוון לפיזור סאונד רחב ותיאום מושלם עם יחידות המיד.

  Estelon AURA
  (Image Credit: Estelon)

  שתי יחידות המיד בנויות על ידי חברת Satori מחומר נייר מיוחד, Egyptian Papyrus, בעל תכונות של שקיפות והעברת סאונד חסרת מאמץ. היחידות הן בקוטר של 5 אינץ׳. היחידות מורכבות על שלדת אלומיניום עם סראונד מגומי ומגנט (מנוע) מסוג neodymium.

  הוופר שהזכרנו בחלק הקודם, הינו של חברת Faital, והוא עשוי מנייר בתהליך semi-pressed. הספייקים והפלטה בבסיס הרמקול מספקים את המרחב האופטימלי עבור הוופר בכדי שהוא יוכל לייצר בס נקי, שקוף ומדויק.

  Estelon AURA
  (Image Credit: Estelon)

  הכבילה הפנימית הינה של חברת Kubala-Sosna.

  נתונים נוספים

  נצילות: 90dB
  עכבה נומינלית: 4 אוהם
  עכבה מינימלית: 2 אוהם (בתדר של 58Hz)
  תגובת התדר: 35Hz – 25kHz
  מידות במ״מ: 1366 ג׳, 384 ר׳ ו-367 ע׳
  משקל: 34 ק״ג
  מתאים לחדרים בגודל: 15-60 מ״ר

  מחיר בארץ

  מ״אבי יפה״, היבואן הרשמי של Estelon בישראל, נמסר לנו שהמחיר של ה-Estelon AURA צפוי להיות בין 68,000-75,000 ש”ח.

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • operly
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן