fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • LG 29WP60G – מסך מחשב Ultra Wide במבחן

  הפעם הגיע אלינו לסקירה מסך מחשב בפורמט Ultra Wide (כלומר יחס מסך של 21:9) בגודל 29 אינץ׳ מדגם LG 29WP60G. סקירת מסכי מחשב היא אינה מתחום ההתעסקות של האתר שלנו, אבל מכיוון שמסך המחשב שלי הוא כבר בן מספר שנים, כשהוצע לי לסקור את המסך הזה, זו הייתה הזדמנות בשבילי לבחון מה התחדש בעולם מסכי המחשב.

  אז להרחיב או לא להרחיב? זו השאלה.

  אנחנו מודים לקבוצת ח.י., היבואן הרשמי של LG בישראל, על כך ששלחו לנו את המסך לצורך סקירה.

  LG 29WP60G

  שורה תחתונה

  ה-LG 29WP60G הינו מסך מחשב מעוצב, קל לשימוש ומגוון במיוחד, המספק תוצאה טובה בעבודת מחשב רגילה, צפייה בסרטים או גיימינג.

  דברים שאהבנו
  • עיצוב צעיר ומרענן ואיכות בנייה קשיחה
  • שליטה נוחה עם מערכת תפריטים קלה וברורה
  • תמונה בעלת חדות וצבעוניות מרשימים
  • יכול לשמש לעבודה עם חלונות מרובים בו-זמנית
  • תמונה קולנועית רחבה ומרשימה בתכני 21:9
  • תגובתיות וחלקות תמונה מעולים במצבי המשחק
  נקודות לשיפור
  • איכות שחורים בינונית בגלל פאנל ה-IPS
  • אין רמקולים מובנים

  העומד למבחן: LG 29WP60G

  ה-LG 29WP60G הינו מסך מחשב בעל יחס רחב של 21:9, שנקרא גם Cinema Scope. היחס הרגיל של מסכים מודרניים הוא 16:9 ואילו יחס ה-21:9 הוא יחס קולנועי. למה היחס הזה טוב? קודם כל סרטי קולנוע רבים צולמו ביחס הזה וכאשר צופים בהם במסך ביחס 16:9 יש פס שחור למעלה ולמטה, ואילו במסך ביחס רחב כזה, הם יתפסו את כל שטח המסך. נוסף על כך, משחקי מחשב רבים תומכים ביחס כזה ומאפשר לקבל זווית צפייה רחבה יותר. לבסוף בעבודה רגילה במחשב, אתם מקבלים יותר שטח עבודה ויכולים לעבוד על שני חלונות זה לצד זה כמעט כמו בשני מסכים רגילים נפרדים.

  ה-LG 29WP60G, הינו מסך ביניים והוא מגיע ברזולוציית 2560×1080 ותמיכה ב-HDR10. פאנל המסך הוא מסוג IPS, מה שאומר שאיכות השחורים פחות טובה אבל זווית הצפייה רחבה. תדר הרענון הוא 75Hz והבהירות המקסימלית היא 250nits.

  בהשוואה לנתונים של מסכי טלוויזיה, או מסכי מחשב יקרים יותר, המציגים רזולוציית 4K ורמת בהירות גבוהה יותר, הנתונים של ה-LG 29WP60G נשמעים דיי צנועים על הנייר. לכן היה לי מעניין לבחון לאיזה תוצאה בפועל הנתונים הללו מתורגמים.

  מבחינת כניסות המסך כולל כניסת HDMI, DisplayPort ו-USB-C. בנוסף ישנה יציאת אוזניות.
  ה-LG 29WP60G אינו כולל רמקולים כלל. אומנם, אני משתמש ברמקולים בתוך מסך המחשב שלי לעיתים רחוקות ביותר, עדיין זו אפשרות נוחה, שמבחנתי חבל שלא הוטמעה במסך זה.

  מידות המסך בס״מ הן: 68.8 ר׳,  31.2 ג׳ ו-7.6 ע׳ ללא המעמד. עם המעמד המידות הן 68.8 ר׳,  47.5 ג׳ ו-22.6 ע׳. המשקל הוא 4.8 ק״ג (עם המעמד).

  עיצוב ואיכות בנייה

  ה-LG 29WP60G מגיע ארוז בקפידה והוראות ההרכבה פשוטות וברורות, יש צורך להצטייד במברג פיליפס לצורך הרכבת המעמד.

  מלבד המסך עצמו, תכולת האריזה כוללת את חלקי המעמד השולחני, הברגים הנחוצים להרכבתו, כבל החשמל, הוראות ההרכבה, האחריות, דיסק CD (מיותר לחלוטין בימינו) וכבל HDMI. אני חייב לשבח את LG על הסופת כבל ה-HDMI, כל כך הרבה מוצרים מגיעים ללא הכבל הזה, כשלמעשה בלעדיו אין יותר מידי מה לעשות עם המוצר.

  LG 29WP60G

  המעמד כולל רגליות בצורת משולש עם עיטור בצבע אדום. הרגליות הללו תופסות לא מעט מקום, אך מקנות יציבות מרשימה למסך. בנוסף העיצוב שלהם משדר עיצוב צעיר ומרענן. המעמד כולו מורכב בקלות, וספי שציינתי הוא מרגיש קשיח ויציב במיוחד. המעמד מאפשר לשחק עם הזווית האנכית של המסך ולהפנות או כלפי מעלה או מטה, המנגנון הזה בנוי באיכות גבוהה.

  הכניסות ממוקמות כולן בגב המסך במעין פס רציף אחד מתחת לשני.

  LG 29WP60G

  אמצעי השליטה היחיד על המסך הוא ג׳ויסטיק לחיץ בחלקו התחתון מתחת ללוגו של LG.

  LG 29WP60G

  הייתי מרוצה מאוד מאיכות הבנייה והעיצוב של המסך, המסגרת בצידיו ובחלקו העליון דקה במיוחד והמסך נראה טוב ומרגיש יציב וקשיח.

  LG 29WP60G

  שימושיות ויכולות

  כמובן שמסך כזה מיועד בעיקר לעבודה מול מחשב. עבודה מודרנית מול מחשב כוללת גלישה, כתיבה, צפייה בתמונות, עריכות למיניהן כמו גם צפייה בסרטים ומשחקים. ה-LG 29WP60G הוא מסך מגוון שמאפשר לעשות את כל הדברים הללו. לכן בסקירה זו אנסה לחוות דעה לתפקוד המסך בכל אחד משימושים אלה. לצורך המבחן חיברתי את המסך למחשב הנייד שלי, Apple MacBook Air. החיבור נעשה באמצעות כבל ה-HDMI, שמגיע עם ה-LG 29WP60G, שחובר לתחנת עגינה של חברת Belkin.

  המסך זוהה אוטומטית ומיידית על ידי ה-Mac והרזולוצייה כוונה לערכה הנכון בצורה אוטומטית.

  בהמשך הסקירה השתמשתי גם ב-Apple TV 4K וב-Playstation 4 Pro.

  עבודה רגילה עם מחשב

  נתחיל בעבודה רגילה מול המחשב. המסך הרגיל שמשמש אותי כבר לא מעט שנים הוא ה-Samsung S24B750, זהו מסך FHD ביחס 16:9 ובגודל 24 אינץ׳. כבר בהדלקה הראשונה קל היה לראות שרמת הצבעוניות, הבהירות והחדות של ה-LG 29WP60G מרשימים יותר. הצבעים רוויום יותר והתמונה גדולה, חדה ו״מזמינה״ יותר.

  LG 29WP60G

  בעת גלישה רוב האתרים יציגו שוליים רחבים וימרכזו את תוכן הדף. לעומת זאת התפריטים, גם של האתר וגם של הדפדפן לרבות ה-Tabs, מוצגים לכל רוחב המסך, מה שמאפשר לראות יותר אינפורציה עבור חובבי הטאבים המרובים כמוני. המסך מעניק תחושה נעימה של תמונה עוטפת יותר מאשר מסך ברוחב רגיל.

  מכאן המשכתי למעבר על התפריטים. השליטה כולה מתבצעת באמצעות הג׳ויסטיק הלחיץ בתחתית המסך. לחיצה בודדת מפעילה את התפריט הראשי.

  LG 29WP60G

  במסך ההגדרות המהירות תוכלו לקבוע את הבהירות, הניגודיות וטמפרטורת הצבע (מבין מספר אפשרויות מובנות).

  LG 29WP60G
  LG 29WP60G

  אפשרויות אלה לא זמינות עבור כל מצבי התמונה, בחלקם ישנם הגדרות שלא ניתנות לשינוי.

  ה-LG 29WP60G מגיע עם מספר מצבי תמונה מובנים.

  LG 29WP60G

  מבין המצבים השונים, אני העדפתי את מצב ה-Cinema שנתן מבחנתי את התוצאה הטובה ביותר ברוב סוגי התכנים. מצב ה-Reader הוא המצב המומלץ של LG לקריאה וגלישה והוא אמור לדמות בצורה הטובה ביותר דפי נייר, אך עבורי הגוון היה צהוב מידי ופחות נהניתי מחוויית העבודה במצב זה.

  לסיום תפריט ההגדרת, תחת לשונית ה-General תמצאו הגדרות כלליות כמו שפה, הדלקת תאורה בתחתית המסך, כיבוי אוטומטי וכו.

  LG 29WP60G

  אז איך אני מסכם את חוויית העבודה עם המסך מבחינת קריאה, כתיבה ועבודה סטנדרטית?
  העבודה עם ה-LG 29WP60G הייתה עבורי מהנה מאוד, החדות של המסך מצוינת וממש לא הייתה חסרה לי רזולוציה גבוהה יותר. גם רמת הבהירות טובה ואפשרה לי לעבוד בקלות באור יום. הגודל של המסך נוח לשימושים מודרניים ובעיקר נוח להשתמש בו כאשר רוצים לעבוד על כמה חלונות במקביל, אז הרוחב של המסך מזכיר עבודה עם שני מסכים, רק עם יותר חופש בחלוקת המשאבים שמקצים לכל חלון.

  LG 29WP60G

  באתר של LG ניתן להוריד תוכנה עבור ה-Mac, שנקראת OnScreen Control, המאפשרת בקלות לחלק את המסך בשלל תצורות ולהציג חלונות מרובים בו זמנית. כמובן שניתן להשתמש גם בכלים המובנים בתוך ה-Mac לשם כך.

  צפייה בסרטים

  בחלק הזה צפיתי במספר סרטוני יוטיוב ותכני נטפליקס דרך דפדפן ה-Safari. רוב הסרטונים הם בפורמט 16:9 ולכן הם מוצגים במרכז המסך עם שוליים שחורים בצדדים.

  רמת הצבעוניות והחדות של התמונה הן טובות, אך בתכנים כאלה ניתן גם לראות את החסרונות של המסך. בראש החסרונות הוא פאנל ה-IPS, שאינו מציג איכות שחורים מספקת, והשחור מרגיש אפור כהה, בוודאי ביחס למסכי ה-OLED של החברה, דוגמת ה-B1. גם החיסרון ברזולוציה מורגש יותר כאן והתמונה מעט פחות מפורטת.

  לעומת זאת בתכנים קולנועים שהם בפורמט רחב של 21:9, מקבלים תמונה על כל המסך, ללא שוליים שחורים בחלק העליון והתחתון, וההרגשה שהתמונה עוטפת את הצופה מרשימה ונעימה במיוחד. צפיתי בסצנת הפתיחה של המטריקס בנטפליקס.

  LG 29WP60G
  LG 29WP60G

  מכיוון שלא הצלחתי לגרום ל-Mac שלי לשלוח אות HDR למסך, חיברתי ל-LG 29WP60G את ה-Apple TV 4K שלי, שם יכולתי לשלוט בקלות באות שיוצא מהמכשיר. אז מצד אחד, הצלחתי לשלוח אות HDR למסך, מצד שני ה-Apple TV 4K אינו תומך ברזולוציה הרחבה של המסך ולכן האות שנשלח היה ב-1080p, מה שאפשר לי לבחון את יכולת ה-upscale של המסך.

  בעוד התוצאה במסך הראשי של ה-Apple TV הייתה מעט מוזרה, האייקונים הרגישו רחבים מידי, דווקא בצפייה בסרטונים המסך עשה עבודה מרשימה, ולמרות שהתמונה הייתה על המסך כולו, לא הרגשתי שהיא מתוחה מידי וזה בהחלט היה מהנה יותר לצפות כך, מאשר בסרטונים עם שוליים שחורים עבים בצדדים.

  LG 29WP60G
  סרטון מיוטיוב שעבר upscale על ידי המסך מרזולוציה של 1080p

  למרות הבהירות הלא גבוהה במיוחד של המסך, תכני HDR נראים פאנצ׳יים וצבעוניים ברמה מרשימה.

  אם צפייה בסרטים היא המטרה העיקרית שלכם, לא בטוח שהמסך הזה, או מסך מחשב באופן כללי, הוא הבחירה הנכונה עבורכם. אך עם הצפייה היא משנית, אני חושב שה-LG 29WP60G עושה עבודה ראויה בעיקר בתכנים קולנועיים רחבים.

  משחקים

  ה-LG 29WP60G אינו ממותג כמסך גיימינג, מסכי אלה לרוב מגיעים עם נתונים מרשימים יותר וגם תג מחיר גבוה משמעותית. אך אם אתם לא גיימרים כבדים במיוחד ל-LG 29WP60G יש לא מעט מה להציע עבורכם, עם תפריט ומצבי תמונה ייעודיים.

  מכיוון שאני לא משתמש במחשב שלי עבור גיימינג, חיברתי ל-LG 29WP60G את קונסולות המשחקים שלי, ה-PS4 Pro. כמו ה-Apple TV 4K גם ה-Playstation אינו יודע לעבוד עם הרזולוציה הטבעית של ה-LG 29WP60G ולכן האות שהועבר למסך היה ברזולוציה של 1080p. כמו במקרה של ה-Apple TV, זה הוביל לכך שתפריטים ומסך הבית של הפלייסטיישן נראו מעט מתוחים מידי. אך ברגע שהפעלתי משחק, בחרתי במשחק היפיפה של ספיידרמן, ה-upscale של ה-LG 29WP60G עשה עבודה מצוינת והתמונה לא הרגישה רחבה מידי.

  LG 29WP60G

  לחיצה על ג׳ויסטיק השליטה מאפשרת לבחור את מצב המשחק, מתוך מספר מצבים מובנים בנוסף להצגת מידע נוסף.

  LG 29WP60G

  המסך שמשמש אותי למשחקי ה-PS4 הוא ה-Sony KD-55XF9005, בהשוואה לסוני, ה-LG 29WP60G פחות בהיר והשחורים שלו פחות טובים, זו כמובן לא השוואה הוגנת, כיוון שהסוני הוא מסך לד מהסדרות הגבוהות של סוני. יחד עם זאת אני חייב לציין שהתרשמתי מאוד מהתנועה החלקה של ב-LG 29WP60G, לטעמי היא אפילו חלקה יותר מאשר ב-Sony. התנועה במשחק הספיידרמן היא מהירה מאוד, בעיקר בקטעים בהם פשוט מרחפים בעזרת קורי העכביש מבניין לבניין. התנועה ב-LG 29WP60G, לא כללה שום גמגום וחוויית המשחק הייתה חלקה, תגובתית ומרשימה.

  LG 29WP60G

  סיכום

  LG 29WP60G

  ה-LG 29WP60G הרשים אותי מאוד במהלך תקופת המבחן שלו, זהו מסך מגוון במיוחד המספק תוצאה מעולה בעבודת מחשב רגילה כמו גלישה או כתיבה. החדות, הבהירות והצבעוניות של המסך הופכים את חווית העבודה לנעימה ביותר, והעובדה שהמסך רחב יכולה לשמש לתפעול מספר חלונות במקביל.

  ביצועי ה-LG 29WP60G בסרטים הרשימו במיוחד בתכנים קולנועיים רחבים, בהם התמונה מכסה את כל המסך ומעניקה תחושה של תמונה שעוטפת את הצופה. איכות השחורים של המסך זו אינה נקודת חוזקה עבורו, אך זאת מגבלה טכנולוגית בגלל הבחירה בפאנל מסוג IPS. מבחינת חווויית המשחק, גם כאן הרוחב של המסך תורם לתחושת עוטפת ומרשימה יחד עם תגובתיות מעולה ותנועה חלקה ביותר.

  כשמסכמים את הביצועים בכל סוגי התכנים יחד עם עיצוב ואיכות בנייה טובים ותפעול קל ונוח, ה-LG 29WP60G הוא מסך מחשב מרשים, מהנה לשימוש ומספק תמורה גבוהה למחיר.

  מחיר: 1,190 ₪
  אחריות: 3 שנים

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן