התראות
Clear all

יום הולדת 73 ל Tony Iommi

   RSS

0
Topic starter

ביום שישי האחרון (19/02) טוני אייומי – Tony Iommi, חגג את יום הולדתו ה-73. טוני הוא אחד הגיטריסטים המפורסמים ביותר בכל הזמנים, והוא אחד מהחברים המקימים של להקת המטאל האגדית, Black Sabbath. בגיל 17 טוני עבר תאונת עבודה במפעל מתכות בו הוא עבד, וקצות שתיים מאצבעותיו ביד ימין נקטעו. כל זה לא הפריע לו להפוך לאחד הגיטריסטים המשפיעים בכל הזמנים.

לכבוד יום הולדתו, אני רוצה להמליץ לכם על אחד האלבומים הפחות מוכרים שלו. לפני הרבה שנים, שמעתי את כל הדיסקוגרפיה של Black Sabbath, ללא ספק אחת מלהקות המטאל החשובות בכל הזמנים. מכיוון שגם בתקופה שהייתי שומע מטאל, הרבה יותר התחברתי לבלדות של הז'אנר ולז'אנר הרוק הכבד, האלבום שהכי צד את אוזני הוא דווקא אלבום רוק, שמרגיש דיי קטן בהשוואה לאלבומים האייקונים של הלהקה, בשם The Seventh Star שיצא בשנת 1986.

הסיבה שהאלבום מרגיש כה שונה ו"קטן" הוא מכיוון שזהו בכלל לא אלבום של Black Sabbath, אלא למעשה זה היה אמור להיות אלבום הסולו הראשון של טוני אייומי. בסופו של דבר בגלל לחץ של חברת התקליטים Warner Bros, ברגע האחרון האלבום יצא כאלבום של Black Sabbath featuring Tony Iommi, בהמשך האלבום אפילו שונה לפשוט אלבום של Black Sabbath, וכך תמצאו אותו היום בשירותי ההזרמה.

אם כבר מדברים על שירותי ההזרמה, גם ב-Spotify וגם ב-Tidal תוכלו למצוא רק את גרסת ה-Remaster מ-2009, מכיוון שלא שמעתי את האלבום המון שנים, אני יכול לשפוט רק על פי הזיכרון שלי, ולומר שאני לא בטוח שה-Remaster הזה עשה חסד עם האלבום.

בכל מקרה מאחל לכם האזנה מהנה, אני אישית נהניתי מאוד להיזכר באלבום הזה שמגיע מתקופה אחרת לגמרי בחיים שלי.

 

לינק ל-Tidal (באיכות Master):

https://tidal.com/browse/album/69138797

 

לינק ל-Spotify:

https://spoti.fi/3aHrrud

 

אשאיר אותכם עם השיר האהוב עלי באלבום:

https://youtu.be/CRGh-Cu0ABU

 

שתף: