מהדורה מיוחדת של "ב...
 
התראות
Clear all

מהדורה מיוחדת של "בלוז של יום שני": "קלפטון של יום שני"

   RSS

0
Topic starter
מזה מספר שבועות שבקבוצת הפייסבוק שלנו ( https://bit.ly/3eac8J4 ) מדי יום שני אני בוחר בקטע בלוז במסגרת הפינה: #בלוז_של_יום_שני (שזה כידוע הגרסה הבינלאומית של "שביזות יום א"). הפעם בחרתי לעשות משהו מיוחד ולהקדיש את היום לאחד הגדולים, אריק קלפטון!
במהלך היום המלצתי לכם על קטעים אהובים ובתקווה פחות מוכרים לכם של האיש שכונה "אלוהים". אז הנה כל ההמלצות שפורסמו היום בקבוצה:

1) קלפטון נודע בתור אחד הגיטריסטים הגדולים, לטעמי הוא ענק על הגיטרה החשמלית, אבל כשהוא אוחז בגיטרה האקוסטית ומנגן אנפלגד, אז הוא הופך לאגדה בעיני. מתחילים את היום מתוך המופע האקוסטי המדהים שלו מ-92 עם Running On Faith:

https://youtu.be/3MxXLoWArJA

 

2) השיר Running On Faith, שפתח את #קלפטון_של_יום_שני, הוא מהאלבום הנהדר Journeyman, שיצא בשנת 1989. אלבום מדהים ומאוד מומלץ, שיש לו אותו גם על גבי תקליט. הקטע הפותח באותו אלבום נקרא Pretending, ויש לו מקצב רוק נפלא:

 

הנה ביצוע לייב מרויאל אלברט הול, 2015:

https://youtu.be/uWU-vZRpBnk

גרסת האלבום:

https://youtu.be/zm2PvnM7Vds

 

3) השיר הבא של #קלפטון_של_יום_שני הוא עוד שיר עם מקצב מטריף, I Can’t Stand It, מתוך האלבום Another Ticket משנת 1981.

 

https://youtu.be/y-h62TMcV2k

 

4) השיר הבא של #קלפטון_של_יום_שני הוא בלדה עם השפעה מגוספל, Holy Mother מהאלבום August משנת 1986:

הנה ביצוע מטורף ומרגש עד כדי צמרמורות בכל הגוף של השיר, יחד עם Luciano Pavarotti ומקהלת גוספל לונדונית (1996):

https://youtu.be/x9uYu4R2nk8

גרסת האלבום:
https://youtu.be/TBKYULqcX50

 

5) בשביל השיר הבא של #קלפטון_של_יום_שני נחזור קצת יותר אחורה, עד ל-1975, לאלבום There’s One In Every Crowd, אלבום שהכרתי בגלל איזה רשימה של אלבומי בלוז מעולים שלא זכו למספיק הערכה, ואכן מדובר באלבום נפלא. קטע הסיום של אותו אלבום הוא Opposites, בלדה קסומה על ההפכים בחיינו.

https://youtu.be/GpBOlzuizLY

 

6) השיר הבא של #קלפטון_של_יום_שני הוא שיר מתוך אלבום סולו של נגן הבס הוותיק Nathan East, בליווי של קלפטון, מה אני אגיד לכם, פשוט בלוז איטי ומענג בצורה בלתי רגילה (2014).

הנה הביצוע לשיר מתוך אותה ההופעה של קלפטון ברויאל אלברט הול מ-2015, ניראה לי שבקצב הזה אזמין את הבלוריי שלה בסוף היום.

https://youtu.be/--ND7U44k_M

 

7) השיר הבא של #קלפטון_של_יום_שני הוא שיתוף פעולה עם אחד האומנים האהובים והמשפיעים על קלפטון, JJ Cale, הנה קטע שלהם מתוך אלבום משותף בשם The Road To Escondido מ-2006, הנה Hard To Thrill:

https://youtu.be/zMKNAT6z-Ow

 

8) גם השיר הבא של #קלפטון_של_יום_שני קשור ל-JJ Cale, הוא מתוך האלבום המחווה של קלפטון יחד עם חברים ל-JJ Cale מ-2014. הנה הקטע Someday יחד עם מארק נופלר:

https://youtu.be/yZjm3NKOaqc

 

9) הנה עוד שיר מחווה, הפעם לג'ימי הנדריקס. השיר Little Wing, הוא השיר האהוב עלי של הנדריקס, נעשו לו אינספור גרסאות כיסוי שאת רובם אני לא אוהב, אבל את הגרסה הזו של קלפטון ושריל קרואו, אני ממש אוהב!

https://youtu.be/53DBk4wufLc

10) קלפטון מאוד אוהב לשתף פעולה עם אומנים נוספים, והנה שיתוף הפעולה החדש ביותר שלו, מדצמבר 2020, סינגל משותף עם ואן מוריסון האירי האגדי. מדובר בשיר מחאה נגד הסגרים בקורונה, וקורא לחבוש מסיכה. מעניין איך ישפטו את השיר הזה בעתיד, האם יבינו בכלל?

https://youtu.be/L3LXBbSPbm0

 

11) התחלנו את יום ה #קלפטון_של_יום_שני עם קטע מתוך ההופעה האנפלגד המפורסמת של קלפטון (92), שבעצם מגיע מתוך האלבום Journyman, אז ראוי שנסיים את היום משיר נוסף מתוך האנפלגד ומאותו האלבום. זהו אולי השיר האהוב עלי של קלפטון בביצוע אקוסטי, שיר שכמעט שאין סקירת ציוד שאני עושה, בלי להשתמש בו. אני מדבר כמובן על Old Love:

https://youtu.be/vSHPkq6aYSs

שתף: