התראות
Clear all

שבת של מוזיקה 23/01/21

   RSS

0
Topic starter

ההמלצה הראשונה להיום היא אלבום חדש של הזמר, הכותב והגיטריסט קווין מורבי – Kevin Morby. קווין הוא יוצר אמריקאי, שהושפע מאומנים כמו לו ריד, בוב דילן ונינה סימון.
לאלבום קוראים Sundowner, הסגנון הוא פולק/אינדי רוק. מקצבי גיטרה נהדרים יחד עם שירה שהרבה פעמים נשמעת כמו דיבור, כך שהשירים הם חצי סיפורים חצי שירים.
האלבום כולל 10 קטעים, והרמה לטעמי מעט לא עקבית, לצד קטעים באמת מבריקים, למשל שיר הפתיחה "Vally" או השיר השני, שהוא סיפור וכולל סאונד מקורי ונפלא, "Brother, Sister", יש גם כמה קטעים מעט פחות טובים.
עדיין הסך הכול מאוד מעניין ומהנה.

 

האלבום ב-Tidal:

https://tidal.com/browse/album/151724417

 

האלבום ב-Spotify:

http://spoti.fi/3qK85K4

 

ההמלצה השנייה של שבת של מוזיקה היא שוב המלצה על ג'אז נורווגי, לא יודע איך יוצא שכמעט כל שבוע יוצא לי להכיר עוד הרכב ג'אז נהדר מהמדינה הסקנדינבית, אבל איכשהו זה קורה.

הפעם מדובר באלבום משנת 2014 של ההרכב מרובע Trod Gustavsen Quartet, בשם Extended Circle. טרוד הוא פסנתרן מוכר בסצנה הנורווגית, משנת 2003 הוא חתום בלייבל היוקרתי ECM.
האלבום הוא ג'אז אינסטרומנטלי חלק ומלודי, כשהכלי המוביל הוא הפסנתר. הסאונד דיי דומה למוזיקה ש-Espen Ericksen Trio מייצרים, ואני נהניתי מכל רגע באלבום הזה.

 

לינק ל-Tidal (באיכות Masters):

https://tidal.com/browse/album/77623143

לינק ל-Spotify:

http://spoti.fi/3o8zxiS

 

ההמלצה השלישית והאחרונה של שבת של מוזיקה להפעם היא האלבום Halfway Towards a Healing של צמד האומנים האירי,Oisin Leech  ו-Mark McCausland, שקוראים לעצמם The Lost Brothers.
האלבום יצא בשנת 2018 וזהו אלבום הסטודיו החמישי שלהם. המוזיקה היא פולק רוק רך ונעים, כשהחלק המיוחד הוא שילוב ההרמוניה בין שני הקולות. זהו סאונד שמחזיר לשנות ה-60 וה-70, אל הצמדים ושילובי ההרמוניה שהיו פופולריים אז.
אני חושב שזהו אלבום נהדר להאזין בערב. הרמה אחידה לאורך האלבום, אך עבורי היה חסר מעט גיוון. אהבתי במיוחד את שני השירים הראשונים באלבום ואת שיר הנושא.

האזנה מהנה, ושיהיה לכם שבוע נפלא.

לינק ל-Tidal (איכות Masters):

https://tidal.com/browse/album/80414759

לינק ל-Spotify:

http://spoti.fi/2NtYWaa

שתף: