התראות
Clear all

שבת של מוזיקה 27/02/21

   RSS

0
Topic starter

ההמלצה הראשונה להיום היא האלבום Let’s Get Lost (2016), של הזמרת הצרפתייה סיריל איימי – Cyrille Aimee. סיריל היא זמרת ג'אז שאוהבת לשלב סגנונות מגוונים, סווינג, Gypsy, בוסה נובה ועוד. לסיריל יש היסטוריה ארוכה של הישגים בתחרויות ווקל ג'אז ברחבי העולם.

אתחיל ואומר שהאלבום הזה באמת נגע בליבי, האזנתי לו מספר פעמים במהלך השבוע האחרון. יש כאן שילוב קסום של ג'אז רך ומלודי, שירה מלאה במתיקות, נגיעות של שנסון צרפתי ובאופן כללי עדינות מלטפת.

השיר הראשון באלבום Live Alone and Like It, הוא בלדת ג'אז רכה ועדינה שממש מכינה את הקרקע לכל שאר האלבום. רוב האלבום מבוצע באנגלית, אך יש מספר קטעים בצרפתית ולדעתי זיהיתי קטע אחד גם בספרדית. בנוסף יש מספר קטעי שירה "מאולתרת", או Gypsy Jazz, משולבים בחלק מהשירים. לכל אורך האלבום המתיקות והעדינות נשמרים ואני לחלוטין נשבתי בקסם של סיריל והמוזיקה שלה.

 

האלבום ב-Tidal:

https://tidal.com/browse/album/54358879

 

האלבום ב-Spotify:

http://spoti.fi/3snvoKo

 

ההמלצה השנייה של #שבת_של_מוזיקה היא אלבום פופ/רוק קליל במיוחד. לאלבום קוראים Wax (2018), והוא שייך לזמרת וכותבת הסקוטית, בעלת שם הבמה KT Tunstall. שמה האמיתי הוא Kate Victoria Tunstall. האמת היא שמסתבר שמדובר באומנית מאוד מצליחה, שגם זכתה בלא מעט פרסים, אבל אני מעולם לא שמעתי עליה.

הסגנון הוא משהו בין שריל קרואו לאבריל לווין, פופ-רוק דיי צעיר ואנרגטי. זה לא הסגנון שלי בדרך כלל, אולי בגלל זה לא שמעתי עליה עד כה. יחד עם זאת, ממש נהניתי מהאלבום, הוא מלא אנרגיה וגרוב מגניב. יש קצת בלדות, יש קצת מקצבי פאנק וקטעי גיטרה מקפיצים. השירה רכה ונעימה. אחד השירים המעניינים באלבום זוהי הבלדה The Night That Bowie Died.
מה יש? מידי פעם אפשר לחטא עם קצת פופ קליט, לא?

לינק ל- Tidal:

https://tidal.com/browse/album/93083721

לינק ל-Spotify:

http://spoti.fi/3kq8Qpr

 

ההמלצה השלישית והאחרונה של #שבת_של_מוזיקה להפעם היא האלבום Good News (2017) של הלהקה עם השם הדיי נוראי, School Is Cool.
מדובר בלהקה בלגית, שהוקמה בשנת 2009, לפי ויקיפדיה הסגנון המוזיקלי שלהם הוא baroque pop, זהו סגנון שפותח בשנות ה-60, והוא משלב בין מוזיקת הרוק לאלמנטים של מוזיקה קלסית, הסגנון מנסה להגיע לסאונד של תזמורת עם מחוות דרמטיות או מלנכוליות. זה מה שקורה חברים כשמנסים לקרוא על להקה בויקיפדיה.

אז עזבו שטויות, האלבום Good News, הוא בז'אנר האינדי פופ-רוק, הייתי מתאר את הסאונד כמשהו בין Coldplay, אבל הרבה פחות מפונפן, לבין Arctic Monkeys, אבל יותר מעודן. זהו אלבום מהנה במיוחד, הרבה זמן לא שמעתי משהו בסגנון הזה ולכן זה היה מרענן במיוחד עבורי. את ההאזנה הראשונה לאלבום עשיתי תוך כדי הליכה וזו הייתה חוויה נהדרת.

יחד עם סאונד הרוק הקליל המודרני, הלהקה משלבים סינטיסייזר עדין. חלק מהמקצבים וקטעי הקלידים, הזכירו לי את שנות ה-80. האלבום מציג רמה אחידה לכל אורכו, 11 שירים, ובכל זאת כמה שירים בולטים יותר. לטעמי הלהיט הגדול הוא I’m Not Fine, המנון אינדי רוק מלנכולי מעולה.

האזנה מהנה, ושיהיה לכם שבוע נפלא.

 

לינק ל-Tidal:

https://tidal.com/browse/album/76323904

לינק ל-Spotify:

http://spoti.fi/3uzk3J9

שתף: