fbpx
T+A

AVReviews

חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • fuse
 • סקירה לאוזניות בלוטות' אלחוטיות: Bowers & Wilkins PX7

  הפעם אני סוקר את אוזניות הדגל של החברה הבריטית המוערכת Bowers & Wilkins, ה-PX7.

  על Bowers & Wilkins

  החברה החלה את דרכה בשנת 1966, היא הוקמה על ידי ג'ון באוורס. עם השנים החברה הפכה להיות לאחת המוכרות בעולם, בראש ובראשונה בזכות הרמקולים שלהם. במשך שנים רבות, סימן ההיכר שלהם היו הדרייברים הצהובים העשויים מקאוולר. בשנים האחרונות Bowers & Wilkins עברו לדרייברים חדשים מחומר, שהם קוראים לו Continuum.
  בתור חברה בריטית שמרנית, בשנים האחרונות הסיפור של Bowers & Wilkins דומה יותר לטלנובלה ספרדית. בשנת 2016, חברת Eva Automation, האמריקאית רכשה את Bowers & Wilkins, מה שהוביל להצגת ליין הרמקולים האלחוטיים הראשון של החברה, ה-Formation. כבר מזה חודשים, נופצה שמועה על כך שהחברה שוב עומדת למכירה, ואכן בתחילת אוקטובר השנה, כפי שדיווחנו לכם, חברת Sound United רכשה את Bower & Wilkins.

  סקירה לאוזניות בלוטות' אלחוטיות: Bowers & Wilkins PX7

  ליין האוזניות של החברה

  ליין האוזניות של Bowers & Wilkins מצומצם ביותר וכולל 4 דגמים בלבד, שני דגמים של אוזניות כפתור אלחוטיות, ושני דגמים של אוזניות אלחוטיות בגודל מלא. ה-PX5 הן אוזניות בתצורת On-Ear, ואילו אוזניות הדגל הן ה-PX7, אוזניות בתצורת Over-Ear. ישנה גם גרסה משודרגת ל-PX7, ה-Carbon Edition, שכוללת איכות בנייה משופרת ושימוש נרחב יותר ב-Carbon Fiber.

  העומד למבחן: Bowers & Wilkins PX7

  ובכן, ה-PX7 הן אוזניות Over-Ear Closed Back בעלות מסנן רעשים אקטיבי. לאוזניות יש דרייבר גדול במיוחד, בגודל 43.6 מ"מ. לטענת החברה הן כוונו וכיולו בידי אותם המהנדסים, שעובדים על סדרת הרמקולים 800 היוקרתית של החברה. הסוללה של האוזניות תחזיק לכם למשך 30 שעות, וההטענה מתבצעת באמצעות כבל USB-C. פרוטוקול ה-Bluetooth הנתמך הוא 5.0 והמקודדים הנתמכים הם: SBC, AAC, aptX, aptX HD בנוסף למקודד המתקדם: aptX Adaptive. משקל האוזניות הוא 310 גרם.

  מה בקופסה?

  סרטון פתיחת המוצר, ה-Unboxing:

  האוזניות מגיעות עם תיק נשיאה קשיח ואיכותי, כבל אוזניות וכבל USB-C.

  Bowers & Wilkins PX7

  עיצוב ואיכות בנייה

  האוזניות מגיעות בשני גימורים: Space Grey ו-Silver, אני בחרתי בגימור ה-Silver. עיצוב האוזניות בולט מאוד, אלה ממש לא עוד אוזניות שחורות חסרות אופי. צורת האליפסה של האוזנייה והחיבור המיוחד של הקשת אל האוזניות, מעניקים מראה מודרני ויוקרתי לאוזניות. האוזנייה והקשת בנויות מחומר קשיח מאוד, לעומתם המעטפת של הקשת וכריות הגומי שמצפות את האוזניות רכות ונעימות למגע.

  Bowers & Wilkins PX7

  האוזניות אינן מתקפלות מה שמאפשר להן להיות קשיחות מאוד. האוזניות עצמן מסתובבות פנימה, אפשרות זו נחוצה לשם הנחת האוזניות בתיק המצורף להן. בעת הנחת האוזניות על הראש, אני מצאתי את האופציה הזו מעט מרגיזה ונדרשתי לשחק עם כיוון האוזניות עד למציאת התנוחה הנוחה. יכול להיות שהיה עדיף לוותר על אופציית הסיבוב של האוזנייה ולספק תיק נשיאה שונה, שהיה מאפשר להניח בתוכו את האוזניות בלי הצורך לסובבן פנימה.

  בהשוואה לאוזניות שמשמשות אותי בשנה האחרונה, ה-Focal Listen Wireless, ה-PX7, מרגישות מעט כבדות יותר, בעיקר באזור האוזניות עצמן. אם לא תמצאו את התנוחה המתאימה, לאחר זמן מה האוזניות יכולות להכביד על האוזניים. עם מעט סידור/כיוונון של האוזניות ניתן להגיע לתנוחה שתאפשר האזנה ארוכה, ותהיה נוחה ולא מכאיבה.

  שליטה ושימושיות

  ה-PX7 כולל מספר כפתורי שליטה, רובם ממוקמים על האוזנייה הימינית. מיקום הכפתורים הוא מושלם מבחנתי, ומראה על הנדסת אנוש מצוינת. הכפתורים ממוקמים בדיוק במקום שבו הנחתי את היד שלי בצורה טבעית. על הכפתור האמצעי ישנה בליטה שמאפשרת לזהות אותו בקלות, ובין הכפתורים ישנו מרווח קל למישוש. הכפתור המרכזי משמש להשהיית הניגון והפעלה שוב. בנוסף על ידי לחיצה כפולה, ניתן לעבור לשיר הבא, לחיצה משולשת תעביר לשיר הקודם. הכפתור גם משמש על מנת לענות/לנתק לשיחה. הכפתור שמעליו ומתחתיו מעלים ומורידים את העוצמה בהתאמה.
  מעל שלושת הכפתורים תמצאו את מפסק ההדלקה ומתחת לכפתורים שקע חיבור האוזניות וה-USB.

  Bowers & Wilkins PX7

  הכפתור שעל האוזנייה השמאלית שולט בסינון הרעשים האקטיבי. ישנן שלוש רמות של סינון, נמוך, בינוני וגבוה, בנוסף למצב כבוי. כל לחיצה על הכפתור תעביר בין המצבים השונים.
  בתוך האוזנייה האותיות הענקיות של L ו-R, יבטיחו שלא תתבלבלו כשאתם עונדים את האוזניות.

  Bowers & Wilkins PX7