fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • HiFi Rose RS150B – סקירה לסטרימר אודיו מודרני

  הפעם הגיע אלינו לסקירה נגן האודיו הדיגיטלי, HiFi Rose RS150B. זהו אחד הנגנים המדוברים ביותר בשנים האחרונות ולכן אנחנו שמחים ונרגשים על כך שסופסוף יש לנו הזדמנות לסקור אותו.

  HiFi Rose RS150B

  אנחנו מודים לברנד אודיו, חנות הסטריאו והקולנוע הביתי המקצועית מהוד השרון, על כך שסיפק לנו את הנגן הזה לצורך סקירה.

  שורה תחתונה

  ה-HiFi Rose RS150B מציב רף חדש של מה נגן מדיה מודרני אמור לעשות

  HiFi Rose RS150B - סקירה לסטרימר אודיו מודרני

  מה אהבנו

  • עיצוב פורץ דרך עם מסך מגע ענק ואיכות בנייה גבוהה
  • אפליקציית שליטה מתקדמת ונוחה
  • פתרון מודרני ומלא עם מגוון נרחב של כניסות ויציאות ותמיכה בניגון והזרמת וידאו
  • VU Meters דיגיטליים מדליקים
  • אופי סאונד אנרגטי ומהנה
  HiFi Rose RS150B - סקירה לסטרימר אודיו מודרני

  נקודות לשיפור

  • אין תמיכה ב-Tidal Connect

  סקירת וידאו

  סקירת הוידאו של ה-HiFi Rose RS150B נעשתה ביחד עם הסקירה של המגבר המשולב HiFi Rose RA180.
  לסקירה המלאה של ה-HiFi Rose RA180

  על חברת HiFi Rose

  חברת HiFi Rose הינה חברה קוראנית, שפרצה בסערה אל עולם האודיו בשנים האחרונות. אני יכול לספר שבשתי תערוכות מינכן האחרונות, החברה משכה תשומת לב רבה, בזכות מוצרים מקוריים במיוחד מבחינה עיצובית ופונקציונלית. זאת בנוסף להשקעה מסיבית בפרסום, שלטי פרסום ענקיים של החברה היו פזורים ברחבי אולם התצוגה והמסדרונות הרבים.

  תמונות מתערוכת מינכן 2022:

  תמונות מתערוכת מינכן 2023:

  העומד למבחן: HiFi Rose RS150B

  הנגן הדיגיטלי, כלומר סטרימר פלוס ממיר, HiFi Rose RS150B, הינו נגן הדגל של החברה וזהו למעשה המוצר הראשון שהציב את החברה על מפת האודיו בשנים האחרונות. נדמה שאין אף אתר, או ערוץ יוטיוב שלא דיבר על הנגן הזה.

  ה-HiFi Rose RS150B הינו דוגמא לחשיבה המקורית של החברה הקוריאנית בכל הנוגע לעיצוב ופונקציונליות. בושא העיצוב ה-RS150B כולל פאנל קדמי שהוא כולו מסך מגע איכותי, אין ספק שזהו הממשק המודרני ביותר והוא גורם למכשירים דיגיטליים עם כפתורי שליטה, להראות מיושנים.

  גם בנושא הפונקיונלי יש כאן חשיבה מחוץ לקופסה, כזו שבוחנת באמת את אופי השימוש של צרכן אודיו מודרני. למעשה ה-HiFi Rose RS150B, כולל יכולת לנגן סרטונים על גבי המסך שלו ובכך מאפשר לכם ליהנות מתכני יוטיוב, כולל הופעות וקליפים. בעוד רוב מוצרי האודיו הולכים על הגישה של ״אודיו טהור״, כלומר ללא שום יכולות וידאו, צרכנים רבים רוצים ליהנות מהסאונד של מערכת הסטריאו שלהם גם כשהם צופים ביוטיוב ותכני וידאו אחרים.

  בנוסף על העיצוב והפונקציונליות המקוריים של ה-HiFi Rose RS150B, הוא מגיע בתיבה איכותית מאלומיניום ובנוי ברמה גבוהה כולל שימוש בספק כח לינארי.

  HiFi Rose RS150B
  (Image Credit: HiFi Rose)

  הממיר בתוך ה-HiFi Rose RS150B מבוסס על הצ׳יפ הבכיר של חברת ESS, מדגם ES9038PRO. הפורמטים הנתמכים הינם PCM 32bit / 768KHz ו-DSD512, בנוסף ישנו פענוח מלא של MQA.

  מערכת ההפעלה אותה מריץ ה-HiFi Rose RS150B נקראת Rose OS והיא מבוססת על גרסת אנדרואיד 7.1 מותאמת אישית. כמובן שהנגן מגיע עם אפליקציית שליטה והוא תומך בשירותי ההזרמה Tidal, Qobuz Apple Music, Bugs, Rose Tube, Internet Radio, ROSE Podcast ו-Spotify Connect. בנוסף ישנה תמיכה ב-AirPlay, DLNA ו-Roon Ready.

  אם יש לכם אוסף של קבצי מוזיקה מקומיים, מלבד היכולת לגשת אליהם דרך DLNA, או חיבור התקן חיצוני כמו דיסק קשיח חיצוני דרך USB, או כרטיס micro SD, ישנה גם אפשרות של להתקן כונן SSD פנימי בתוך המכשיר ולנגן את הקבצים שלכם ממנו. בנוסף תוכלו לחבר גם כונן CD בחיבור USB ולעשות גם Rip של אוסף הדיסקים שלכם.

  ה-HiFi Rose RS150B הוא לא רק נגן דיגיטלי, אלא הוא יכול לשמש גם בתור ממיר עבור מקורות דיגיטליים חיצוניים. המכשיר מגיע עם שלל כניסות דיגיטליות כולל: אופטית, קואקסיאלית, AES/EBU, USB DAC, HDMI ARC, לחיבור אל טלוויזיה ובנוסף ישנה גם כניסה אנלוגית RCA.

  HiFi Rose RS150B

  היציאות של המכשיר הן לא פחות מגוונות, ראשית שתי יציאות אנלוגיות, אחת מאוזנת XLR ואחת לא מאוזנת RCA. אם אתם רוצים להשתמש בממיר חיצוני, כלומר להשתמש ב-RS150B כמקור/סטרימר בלבד, תוכלו להשתמש במגוון יציאות דיגיטליות: אופטית, קואקסיאלית, 12S-DVI, AES/EBU ו-USB Audio Out.

  ללא ספק, ה-HiFi Rose RS150B כולל מפרט עשיר ומגוון במיוחד. דווקא בגלל כל העושר הזה, מעט מוזר שמכשיר כה מתקדם אינו תומך ב-Tidal Connect.

  מידות ה-HiFi Rose RS150B במ״מ הן: 430 ר׳,124 ג׳ ו-318 ע׳, המשקל הינו 13 ק״ג.

  עיצוב ואיכות בנייה

  הזכרנו כבר כמה מהאלמנטים העיצוביים של ה-HiFi Rose RS150B. המכשיר מגיע בתיבת אלומיניום מרשימה, שמשדרת מכשיר HiFi איכותי. על הדופן העליונה מוטבע הלוגו של החברה.

  HiFi Rose RS150B

  את כל הפאנל הקדמי של המכשיר מלבד רצועה דקה של כפתורי שליטה בצד ימין, תופס מסך מגע LCD בגודל של 14.9 אינץ׳. זהו מסך איכותי במיוחד בעל רמת בהירות גבוהה, כזה שתוכלו לראות בקלות גם בחדר מואר. בין אם אתם מנגנים סרטון, מציגים את ה-Cover Art של המוזיקה שאתם מנגנים, או משתמשים באחד מה-VU Meters הדיגיטליים המובנים במכשיר, המסך תמיד נראה מלא חיים.

  HiFi Rose RS150B
  VU Meters סטייל Nagra

  בנוגע ל-VU Meters, מלבד המגוון הנרחב שלהם, לרוב ה-Meters הדיגיטליים הם פחות מדוייקים, אך כאן ישנו מימוש מוצלח במיוחד ולא חשתי בשום Lag.

  כך שבשורה התחתונה עם תיבת אלומיניום, מסך איכותי וספק כח לינארי, מדובר במכשיר שבנוי ברמה גבוה וכולל עיצוב מרהיב ופונקציונלי.

  חוויית השימוש והשליטה

  חוויית השימוש ב-HiFi Rose RS150B מתבצעת בשלושה אופנים. הראשון הוא הממשק של מסך המגע, זהו מסך תגובתי וחלק, המסך מספיק גדול כך שניתן לקרוא את התפריטים בקלות. החיסרון היחיד של מסך המגע הוא כמובן נושא טביעות האצבעות שעם הזמן יכול לפגום בנראות של המכשיר. כך שמומלץ לנקות את המסך לעיתים תכופות.

  אמצעי השליטה השני הוא השלט. ה-HiFi Rose RS150B מגיע עם שלט פלסטי המתחבר באמצעות Bluetooth אל הנגן.

  HiFi Rose RS150B

  השלט מספק פונקציונליות בסיסית כמו ניווט, פתיחת תפריטים ושליטה בסיסית בניגון כמו מעבר שירים, השהייה וחזרה לניגון.

  אפליקציית השליטה – Rose OS

  אמצעי השליטה השלישי והעיקרי הוא כמובן אפליקציית השליטה, ה-Rose OS. אני התקנתי את האפליקצייה על ה-iPad שלי. מדובר באפליקציה מודרנית ומועצבת כהלכה, בנוסף במהלך תקופת הסקירה האפליקציה הפגינה יציבות ללא דופי.

  כברירת מחדל, ניגון השירים באפליקציה הינו מוכוון תורי ניגון (Queue), כלומר אתם בוחרים שיר כלשהו והוא נכנס לתור הניגון.

  HiFi Rose RS150B - סקירה לסטרימר אודיו מודרני

  אני אישית פחות אוהב את גישת תורי הניגון ושמחתי לראות שניתן לקנפג את ההתנהגות הזו בהגדרות. יש לבחור ב-Listen this Music Now, אם אתם רוצים התנהגות שדומה יותר ל-Spotify או Tidal.

  HiFi Rose RS150B - סקירה לסטרימר אודיו מודרני

  בתחתית האפליקציה יש את כל המקורות, ואילו תור הניגון מופיע מימין. אחרי עקומת לימוד קצרה, ושינוי כמה הגדרות, מצאתי את האפליקציה נוחה לשימוש. ביחס לאפליקציית השליטה של Lumin, ה-Rose OS בהחלט מרשימה יותר וויזואלית, אך מצד שני הפשטות של הממשק של Lumin מאפשרת חוויית שימוש מעט קלה יותר.

  מלבד ניגון תכני מוזיקה, מערכת ה-Rose OS כוללת כמה יכולות נוספות כמו ה-Rose Tube, גרסה של Rose ליוטיוב, ללא פרסומות. התנסתי מעט מאוד ביכולת הזו במהלך הסקירה, כך שאין לי חוות דעת מלאה לגבי היציבות והנוחות של היכולות הזו, כן אציין שהמסך פשוט מעולה ולמרות שהסרטון מופיע רק במרכז המסך בגלל ה-aspect ratio, הוא ממש ברור גם מרחוק.

  HiFi Rose RS150B
  הופעת אנפלאגד של להקת SX הבלגית ב-RoseTube

  בנוסף ישנה אפליקציית שעון מגניבה ועוד.

  HiFi Rose RS150B

  עבור המשתמשים היותר מתקדמים ה-HiFi Rose RS150B כולל שלל הגדרות מתקדמות יותר במסך הכניסות והיציאות. מלבד היכולות להדליק ולכבות כל כניסה ויציאה, ישנן גם הגדרות מתקדמות אליהן ניתן להיכנס על ידי לחיצה על גלגל השיניים בכל חלק.

  HiFi Rose RS150B
  מסך ה-In-Out Settings

  בהגדרות המתקדמות של מעגל המוצא תוכלו לקבוע את ה-FIR Filter מתוך מגוון אפשרויות, לקבוע אפשריות Resampling ולהעביר את המכשיר ל-Fixed Volume Mode על ידי אפשרות ה-Preout level setting, אשר מאפשרת לקבוע את מתח המוצא. זו יכולת מתקדמת, שלא ראיתי בהרבה מכשירים.

  במידה ואתם לא מרוצים מאפליקציית הניגון והשליטה של Rose, אתם יכולים לנצל את יכולת ה-Roon Ready של המכשיר ולשלוט בו דרך Roon. ההתממשקות של ה-HiFi Rose RS150B עם Roon הינה חלקה לחלוטין, כמו כל מכשיר בעל הסמכה של Roon Ready.

  HiFi Rose RS150B - סקירה לסטרימר אודיו מודרני

  מבחן ההאזנה

  מבחן ההאזנה התבצע על ידי חיבור ה-HiFi Rose RS150B אל המגבר המשולב Nagra Classic Int, בעזרת כבל RCA של חברת QED. הרמקולים ששימשו אותי לסקירה הם YG Acoustics Carmel 2. פרטים מלאים על המערכת תוכלו לראות בסוף הכתבה. השירים הוזרמו משירות Tidal דרך Roon אל ה-RS150B.

  פתחתי הפעם בקטע הפולק רוק האנרגטי The Secret של Yodelice מתוך אלבומו The Circle. הבמה שה-RS150B מייצר הינה עוטפת ותלת ממדית. ההפרדה של שירת הליווי בסגנון גוספל/גותי מופרדת ברמה טובה. הגיטרה בפתיחה מתחילה משמאל ואז מצטרפת גם מימין, כך שיש כאן העברת Imaging טובה. הווקל עמוק וממורכז. ההעברה אנרגטית מאוד.

  המשכתי למשהו רגוע יותר, קטע פולק-פופ בשם Going Home של Sophie Zelmani, מתוך אלבום ההופעה החיה שלה בסין, שיצא ממש החודש. מחיאות הכפיים של הקהל עוטפת את המאזין בהדמייה טובה מאוד של אווירת ההופעה. החצוצרה בפתיחה נשמעת נקייהץ הווקל טבעי ורך כמו שרק Sophie יכולה להשמע. פריטת הגיטרה דינמית ומפורטת והבס טבעי ומתפזר על פני הבמה באופן נעים. כשהקהל שר, התחושה היא בבירור כאילו הסאונד מגיע מאחורי בנקודת הישיבה, כך שיש כאן העברה מאוד מרשימה של מיקום הקהל.

  נגביר קצב ונעבור לקטע אלקטרוני, הפעם בחרתי בקטע DIN של Martin Kohlstedt, מתוך האלבום Feld. זהו קטע שנבנה לאט לאט. בפתיחה השקטה אפשר לחוש בשכבה אלקטרונית, שמופרדת באופן טוב וחלק הבס בה מגיעה מימין ולמטה. בהמשך הקטע הופך להיות הרבה יותר אנרגטי. הבס הדוק, עמוק ומתפזר באופן שווה על פני הבמה. ה-HiFi Rose RS150B עושה כאן עבודה טובה בלשמור על הפרדת הכלים, פירוט האפקטים וההעברה האנרגטית של הקטע.

  מכאן המשכתי לשתי יצירות ג׳אז, שתיהן נוגנו דרך Roon מקבצים מיקומיים. תחילה בחרתי בקטע Hope של מתופף הג׳אז הגרמני Wolfgang Haffner מתוך אלבומו Silent World. הקובץ הינו באיכות flac 24bit\44.1kHz. דבר ראשון ה-HiFi Rose RS150B משקף בקלות את האיכות העדיפה של קובץ מיקומי על פני Tidal, זה נשמע מלא יותר באופן ברור. התופים הדוקים עם רמת פירוט גבוהה. הפרדת התופים מהפסנתר ושאר הכלים בקטע היא מצוינת. לצד ההדיקות ישנה רכות מספקת, כך שההעברה היא פאנצ׳ית ומרגשת.

  קטע הג׳אז השני שבחרתי הוא קטע ווקל ג׳אז שהוא גרסת כיסוי ל-Broken Wings של החצוצרן השוודי, Nils Landgren מתוך האלבום Eternal Beauty. איכות הקובץ הינה flac 24bit\88.2kHz. הבס כאן הינו מעודן ומהיר עם רמת פירוט גבוהה. הפסנתר בעל רכות מלטפת. כך ששוב יש כאן העברה מרשימה. לגבי הווקל הוא כולל רמת פירוט טובה, אך הרגשתי מחסור קל ברמת ההפרדה שלו ולכך אתייחס עוד בהמשך.

  לסיום החלק הזה בחרתי הפעם בסינגל החדש Feel The World Turning של צמד האמריקנה הנהדר Ida Mae. הבס פאנצ׳י עם רמת הדיקות טובה. הקולות משתלבים יפה, אך עדיין ישנה הפרדה ראויה כשכל אחד מהקולות נשמע במקומו. הבס האלקטרוני נותן קיק לקטע, כך שמתקבלת תוצאה אנרגטית ומהנה במיוחד.

  השוואה מול Lumin U2 Mini עם MSB Discrete DAC

  בחלק הזה ערכתי השוואה קצרה בין ה-HiFi Rose RS150B לבין המקור הדיגיטלי שלי, שמורכב מסטרימר Lumin U2 Mini וממיר MSB Discrete DAC. מדובר על מקורות שיחד נמצאים ברמת מחיר גבוהה בהרבה, כך שהמטרה כאן היא לא לקבוע מי טוב יותר, אלא ללמוד עוד על אופי הסאונד של ה-HiFi Rose RS150B, ביחס לסאונד שאני מכיר אצלי.

  בעזרת Roon יצרתי group של שני המקורות, כך ששניהם ניגנו באותו הזמן ואז יכולתי לעבור בשלט בין שתי הכניסות של מגבר ה-Nagra Classic Int, אליו שניהם חוברו.

  חזרתי אל שלושה קטעים שניסתי מקודם, הקטע של Ida Mae, הקטע של Nils והקטע של Yodelice. בשלושתם מצאתי את אותו ההבדל. דרך ה-Lumin וה-MSB, הסאונד רגוע יותר, זה מתבטא בבס ומיד בס מרוסנים יותר, מה שמאפשר למיד ובעיקר לווקל, להיות מופרד טוב יותר ולכן קל יותר להבחן בווקל. כך שמה שההשוואה הזו לימדה אותי בנוגע לסאונד של HiFi Rose RS150B, זה שיש לו הגברה קלה של בס ומיד בס, מה שמייצר סאונד יותר אנרגטי ו״בועט״, מעט על חשבון פרזנטציה מעודנת ומאוזנת של המיד.

  כמובן שלכל המכשירים בשרשרת ולמידת התיאום ביניהם יש השפעה על הסאונד הכללי. ביחד עם ה-HiFi Rose RS150B, קיבלתי לסקירה גם את המגבר המשולב שלהם, ה-RA180. הסאונד המתקבל בשילוב בין ה-RS150B ל-RA180, נתן לי תוצאה שונה ועל כך אפרט בסקירה של ה-HiFi Rose RA180, שתפורסם בקרוב.

  HiFi Rose RS150B

  סיכום

  ה-HiFi Rose RS150B מציב רף חדש של מה נגן מדיה מודרני אמור לעשות. זה מתחיל מהעיצוב המדליק עם מסך המגע המרשים וממשיך ביכולות הניגון הנרחבות, עם תמיכה בכל שירותי המוזיקה, לצד יכולת הזרמת סרטונים וחיבור HDMI ARC לטלוויזיה. נוסף על כך, יש כאן מבחר מלא של כניסות ויציאות. כך שכמסכמים את כל התכונות הללו, מקבלים כאן את אחד הפתרונות המתקדמים והמקפים ביותר עבור נגן מדיה.

  מחיר: 19,900 ₪
  אחריות: שנתיים

  המערכת ששימשה אותי לסקירה:
  מגבר משולב: Nagra Classic Int
  רמקולים: YG Acoustics Carmel 2
  סטרימר להשוואה: Lumin U2 Mini
  ממיר להשווה: MSB Technology Discrete DAC
  כבלים
  כבל USB בין ה-Lumin U2 Mini לממיר: Nordost Blue Heaven
  כבל XLR בין הממיר למגבר: Nordost Blue Heaven
  כבלי רמקולים: Nordost Blue Heaven
  חשמל:
  כבלי חשמל עבור המגבר, הממיר והסטרימר: Nordost Blue Heaven
  מפצל חשמל: QBASE QB8 Mark II
  כבל חשמל עבור המפצל: Nordost Red Dawn

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן