fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • Monitor Audio – השוואה בין כל סדרות הרמקולים

  ביום שישי האחרון הגענו לחנות ״הגראז׳״ החדשה של גיא דנוך בתל אביב על מנת לבחון את כל סדרות הרמקולים של חברת Monitor Audio הבריטית.

  אנחנו מודים לגיא על האירוח החם בחנות המקסימה שלו והאפשרות לצלם אצלו. בחנות של גיא תוכלו למצוא מבחר מרשים, המורכב מציוד חדש לצד ציוד יד שנייה ווינטג׳, כולל לא מעט מציאות בכל תקציב.

  קצת תמונות מהחנות:

  חנות הגראז׳ של גיא דנוך

  סקירת הוידאו

  כיצד התבצעה ההשוואה

  ההשוואה התבצעה על ידי חיבור של כל זוג רמקולים מהסדרה הנמוכה עד לגבוהה לאותה המערכת בדיוק. המערכת הייתה מורכבת ממגבר משולב, Roksan Attessa Integrated (סקירה שלנו לגרסה עם הסטרימר: ה-Roksan Attessa Streaming Amplifier), המקור היה סטרימר Bluesound Node וכבלי הרמקולים היו של חברת QED.

  בכל פעם חיברנו זוג אחד וניגנו שני קטעים קבועים. הקטע הראשון היה הקטע האלקטרוני, Still Waters Run Deep של Carolin No.

  הקטע השני היה יצירת הווקל ג׳אז Autumn In New York של Diana Krall.

  נציג סדרת ה-Bronze: דגם Monitor Audio Bronze 500

  סדרת ה-Bronze הינה סדרת הכניסה של Monitor Audio, זו הסדרה עבור חובבים מתחילים והיא מציעה מחירים נגישים ונוחים במיוחד. דגם הדגל של הסדרה ה-Monitor Audio Bronze 500 מתומחר ב-4,900 ש״ח.

  Monitor Audio Bronze 500

  המפרט

  רמקול ה-Monitor Audio Bronze 500 הינו רמקול 2.5Way עם טוויטר בקוטר אינץ׳ מסוג C-CAM Gold Dome tweeter בעל UD Waveguide ושתי יחידות מיד-בס בקוטר 8 אינץ׳ מחומר ה-C-CAM. הנצילות הינה 90dB והעכבה הנומינלית הינה 8 אוהם.

  סדרת ה-Bronze זמינה בשלושה גימורים: שחור, לבן ועץ אגוז, כשבגימור העץ אגוז רק הדפנות הצידיות הן בגימור עץ.

  הטכנולוגיות

  חומר ה-C-CAM הינו חומר Ceramic-Coated Aluminium/Magnesium, שפותח במקור עבור רכיבים למנועי מטוסים. זהו חומר קשיח וקליל ולכן יעיל מאוד בתור חומר לדרייברים של רמקולים.

  Monitor Audio - השוואה בין כל סדרות הרמקולים
  (Image Credit: Monitor Audio)

  הטוויטר כולל ״מכוון גל״ מסוג UD Waveguide, אלה ראשי תיבות של Uniform Dispersion, הכוונה היא למבנה קמור מלפני הטוויטר אשר מבצע אופטימיזציה לכיווניות ושיפור הפיזור של הסאונד.

  Monitor Audio - השוואה בין כל סדרות הרמקולים
  (Image Credit: Monitor Audio)

  ביצועי הסאונד

  עם שתי יחידות 8 אינץ׳, רמקול ה-Bronze 500 מצליח לייצר בס עמוק שממלא בקלות את חלל ההאזנה. ישנה הדיקות טובה ותחושה טבעית לבס. בקטע האלקטרוני הווקל מופרד טוב וההעברה דיי מאוזנת. איפה שהרגשתי קצת מחסור היה בהעברה של פרטי המיד, שהרגיש לי מעט מאחורי הווקל והבס.
  בקטע הג׳אז שוב הבחנתי בהפרדה הטובה של הווקל והבס העמוק והמלטף. הווקל מעט חסר ברמת הניקיון, אך עדיין ברור מאוד ומונגש בנעימות.
  יש לזכור את התמחור הנגיש של הסדרה, ועבור המחיר הזה, זהו בהחלט רמקול גדול ונציל, שיכול למלא חלל בסאונד נעים מבלי לשבור את הכיס.

  נציג סדרת ה-Silver: דגם Monitor Audio Silver 500

  סדרת ה-Silver הינה סדרת הביניים של החברה ומהווה ללא ספק את הלחם והחמאה שלהם. ה-Monitor Audio Silver 500 הוא רמקול הדגל של הסדרה והוא מתומחר ב-9,900 ש״ח.

  Monitor Audio Silver 500

  המפרט

  רמקול ה-Monitor Audio Silver 500 הינו רמקול 3Way עם טוויטר בקוטר אינץ׳ מסוג C-CAM Gold Dome tweeter בעל UD Waveguide II, שתי יחידות מיד-בס בקוטר 8 אינץ׳ מחומר ה-C-CAM עם טכנולוגיית ה-RST II ויחידת מיד מחומר זהה בקוטר של 3 אינץ׳. הנצילות הינה 90.5dB והעכבה הנומינלית הינה 8 אוהם.

  סדרת ה-Silver כוללת את מבחר הגימורים הנרחב ביותר עם חמישה גימורים אפשריים. גימורי העץ של סדרת ה-Silver כוללים תיבה מלאה מעץ ולא רק דפנות צידיות כמו בסדרת ה-Bronze. כך שמבחינתי יש כאן שדרוג עיצובי משמעותי.

  הטכנולוגיות

  טכנולוגיית ה-RST II, ראשי תיבות של Rigid Surface Technology, שואפת השראה מטכנולוגיית ה-RDT הבכירה יותר. למעשה מדובר בתבנית הנדסית על גבי הדרייברים, אשר לצד טכנולוגיות נוספות תורמת להפחתה של עיוותים ולשיפור ביצועים בתדרי המיד הגבוהים ובכך מאפשרת קרוסאובר חלק יותר עם הטוויטר.

  Monitor Audio Silver 500

  ביצועי הסאונד

  בקטע הג׳אז של Diana Krall הסאונד של סדרת ה-Silver מרגיש מלא יותר עם מעבר חלק יותר בין הבס, המיד והטוויטר ביחס לסדרת ה-Bronze. הווקל של דיאנה נעים ומעודן יותר, הבס מדויק יותר ואילו הגבוהים מצלצלים יותר. הבמה עוטפת יותר.

  בקטע האלקטרוני האפקטים בהתחלה ברורים ונקיים יותר, המעבר של האפקטים על פני הבמה, כלומר ה-imaging מדויק יותר. הווקל נעים יותר והבס עמוק איך אינו מוגזם.
  בסך הכל יש כאן עליית מדרגה שכוללת פרזנטציה שלמה יותר ושילוב יותר נכון של כל התדרים.

  נציג סדרת ה-Gold: דגם Monitor Audio Gold 300

  בסדרת ה-Gold אנחנו כבר נכנסים לשטח ההייאנד, זה מתבטא בטכנולוגיות, איכות הבנייה, הגימורים וכמובן המחיר. רמקול ה-Monitor Audio Gold 300 עולה 24,900 ש״ח.

  Monitor Audio Gold 300

  המפרט

  רמקול ה-Monitor Audio Gold 300 הינו רמקול 3Way עם טוויטר ה-MPD, שתי יחידות וופר בקוטר 8 אינץ׳ מסוג RDT II ויחידת מיד בקוטר של 2.5 אינץ׳ מחומר ה-C-CAM. הנצילות של הרמקול הינה 90dB והעכבה הנומינלית הינה 4 אוהם, מה שאומר שהרמקול הזה יצטרך למעט יותר כח ביחס לסדרות הנמוכות יותר.

  סדרת ה-Gold מגיעה בארבעה גימורים שונים, אשר מהווים עליית מדרגה נוספת בעיצוב, במיוחד גימורי העץ המבריקים.

  הטכנולוגיות

  טוויטר ה-MPD, ראשי תיבות של Micro Pleated Diaphragm, הינו הווריאצה של Monitor Audio על טוויטר ריבון. זהו טוויטר בעל שטח פנים גדול פי 8 מטוויטר כיפה רגיל. הטוויטר הזה מאפשר לשחזר תדרים גבוהים באופן מדויק, טבעי ויעיל עד אפילו ל-100kHz.

  Monitor Audio Gold 300

  טכנולוגיית ה-RDT II, ראשי תיבות של Rigid Diaphragm Technology, היא תרכובת סנדביץ׳, שכוללת שכבה קדמית מחומר ה-C-CAM ושכבה אחורית של סיבי פחמן ארוגים (woven carbon fibre), המבנה הזה מהווה שיפור משמעותי באחוז העיוות של הדרייבר.

  Monitor Audio Gold 300

  ביצועי הסאונד

  כאן אנחנו נכנסים למנטרה הקבועה של עולם האודיו, ״חוק התפוקה השולית הפוחתת״. זה כמובן נכון בהרבה תחומים בחיים, אך ביחס לאודיו הכוונה היא שברמות המחיר הנמוכות, כאשר משלמים קצת יותר מקבלים עלייה מורגשת יותר בביצועים, אך מרמות הביניים והלאה, צריך כבר לשלם הרבה יותר בשביל עלייה מורגשת בביצועים.

  בקטע האלקטרוני ישנו שיפור מורגש בחלקות והעברה ניטרלית יותר עם שיפור בניקיון. בקטע הזה ישנו שילוב פעמונים קצר וטוויטר ה-MPD מעביר אותם באופן ברור בהרבה ביחס לסדרת ה-Silver.

  בקטע הג׳אז הסאונד רגוע יותר, נינוח יותר, המיקרו דינמיקה בחלק המיד בס מאפשרת הפרדה טובה יותר ושומעים יותר פרטים. הווקל של דיאנה מלטף יותר, שלם יותר. הבס עמוק ומפורט יותר וישנה אחידות טובה יותר.

  כך שבסך הכל יש כאן רמקול הייאנד עם פרזנטציה רגועה, נקייה, מדויקת ובשרנית.

  אז האם ההבדלים האלה מצדיקים את ההפרש במחיר?
  זה כמובן סובייקטיבי לחלוטין, אך אני מרגיש ש-Monitor Audio עשו כאן עבודה טובה בלהצדיק את הפרש המחיר, גם בסאונד וגם בנראות. כמובן שצריך לזכור שכאן כבר מדובר בסכומים גבוהים, שרק מי שבאמת אוהב את התחום יהיה מוכן להשקיע. עבור צרכנים אלה, אני חושב שיש כאן עלייה מספקת בתמורה.

  נציג סדרת ה-Platinum: דגם Monitor Audio Platinum 200

  סדרת ה-Platinum, הינה סדרת הדגל של חברת Monitor Audio והיא נמצאת כעת בדור השלישי שלה, דור זה הושק לכבוד 50 שנה ל-Monitor Audio. דגם ה-Platinum 200 הינו הרצפתי הקטן של הסדרה ומחירו הוא 44,990 ש״ח.
  לסקירה המלאה שלנו של ה-Monitor Audio Platinum 200

  Monitor Audio Platinum 200

  המפרט

  בניגוד לשאר הדגמים בהשוואה, הפעם לא מדובר בדגם הגדול ביותר של הסדרה. ה-Platinum 200 הינו רמקול 3Way עם טוויטר ה-MPD III, שתי יחידות וופר בקוטר 6 אינץ׳ מסוג RDT III ויחידת מיד מסוג RDT III בקוטר של 4 אינץ׳. הנצילות הינה 88dB והעכבה הנומינלית הינה 4 אוהם.

  רמקולי סדרת ה-Platinum זמינים בשלושה גימורים: שחור, לבן וגימור ה-Piano Ebony היפיפה. מלבד הגימורים, רמקולי הסדרה כוללים תיבות עם פינות מעוגלות ופסי קישוט בדופן העליונה והקדמית, אשר מעניקים מראה מרענן ויוקרתי לרמקולים.

  הטכנולוגיות

  הטכנולוגיות שנמצאות ברמקולי ה-Platinum הינן למעשה הדורות החדשים ביותר של ה-MPD וה-RDT, שניהם פותחו עבור רמקול הקונספט המרתק של החברה, ה-Hyphn. דרייבר ה-RDT III מציג את אחוז העיוות הנמוך ביותר שאיי פעם נמדד עבור דרייבר של Monitor Audio.

  Monitor Audio Platinum 200

  ביצועי הסאונד

  האם גם הפעם מקבלים עלייה משמעותית באיכות הסאונד? אז בפער המחירים הזה בוודאי שאותו חוק התפוקה השולית הפוחתת שהזכרתי כבר מתחיל לעבוד. בנוסף, רמקול ה-Gold הוא כבר רמקול שנתן ביצועים מאוד מרשימים.

  דבר ראשון שאני חייב לציין שזהו הרמקול הראשון במבחן הזה שכולל יחידות וופר של 6 אינץ׳ ולא 8. לטעמי האישי רמקול כזה הרגיש נוח יותר בחלל ההאזנה הלא גדול מידי בחנות ואני חושב שהוא גם יתאים יותר לסלון הישראלי הממוצע ביחס לדגמים הגדולים יותר.

  כבר מהתו הראשון בקטע הג׳אז הרגשתי שהרמקול הזה, אומנם ממלא את החלל, אך גם נשמע רגוע ונכון יותר. תכונה נוספת שמורגשת כבר מהתו הראשון היא הצלילות והניקיון, בזכותם הפרטים יותר ברורים וקלים להבחנה. רצפת הרעש פשוט לא קיימת והבמה בבירור גבוהה יותר. הווקל מקבל עוד שיפור ברכות והטבעיות שלו.

  בקטע האלקטרוני, כנראה בזכות יחידות הוופר הקטנות יותר, הבס רגוע יותר ופחות נזרק אל המאזין. התחושה היא שהקטע מועבר באופן ״שקט״, או נינוח יותר. יש כאן העברה רגועה יותר של מוזיקה אלקטרונית ועבורי זה נשמע מאוזן ונעים יותר כך.

  כפי שגם ציינו בסקירה המלאה שלנו ל-Platinum 200, זהו רמקול שניתן להאזין אליו במשך שעות, ללא שום עייפות. אז אם אתם רוצים את הטוב ביותר שיש ל-Monitor Audio להציע, סדרת ה-Platinum היא הבחירה הנכונה עבורכם.

  סיכום

  בכתבה זו התרשמנו מקו הרמקולים השלם של חברת Monitor Audio עבור חובבי הסטריאו והמוזיקה. התרשמנו מהפערים בין הסדרות השונות מבחינת הטכונולוגיות, העיצוב וביצועי הסאונד. זו הייתה חוויה מרתקת ומלמדת עבורינו.

  המסקנה הסופית שלנו היא שהסדרות השונות של Monitor Audio מספקות תמורה מצוינת ומתאימות לקהל היעד שלהן. בסדרת ה-Bronze תוכלו לקבל ביצועים גבוהים תמורת מחיר תחורתי ונגיש. סדרת ה-Silver הינה סדרת הביניים שתתאים לרוב מוחלט של הצרכנים, שמחפשים ביצועים גבוהים מבלי לשבור את הכיס. בסדרת ה-Gold, אומנם המחירים כבר גבוהים יותר, אך בתמורה אתם מקבלים כאן כרטיס כניסה מרשים אל עולם ההייאנד. לבסוף, סדרת ה-Platinum הינה סדרת דגל, שכוללת עיצוב פנטסטי ואת ביצועי הסאונד המרשימים ביותר.

  כאן המקום לציין, שחברת Monitor Audio מייצרת שלל סוגי רמקולים נוספים כמו למשל: סדרת ה-Cinergy של רמקולים עבור קולנוע ביתי, סדרת ה-Creator של רמקולים שקועים, או סדרת הסאבוופרים החדשה, ה-Anthra.

  לסיום, אנחנו רוצים להודות שוב לגיא דנוך, הבעלים של חנות הגראז׳ בתל אביב. אנחנו מזמינים אתכם לבקר בחנות הנמצאת ברחוב המנור 8 בתל אביב ולעקוב אחר קבוצת הפייסבוק שלו, בית הסטריאו גיא דנוך.

  Monitor Audio - השוואה בין כל סדרות הרמקולים
  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן