fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • SVS Prime Bookshelf – סקירה מלאה

  הפעם הגיעו אלינו לסקירה הרמקולים המדפיים, SVS Prime Bookshelf של היצרן האמריקאי, מסדרת הכניסה שלהם.

  אנחנו מודים ל-Future, היבואן הרשמי של מותג SVS בישראל, על כך ששלחו לנו את הרמקולים לצורך סקירה.

  SVS Prime Bookshelf

  השורה התחתונה

  ה-SVS Prime Bookshelf הם רמקולים מאוזנים ושקופים, המהווים תמורה טובה למחיר ומצטיינים בתכנים קולנועים

  מה אהבנו
  • סאונד מאוזן, עם הרבה אוויר בין הבס והגבוהים
  • במה רחבה וגבוהה
  • אופי ניטרלי ושקיפות מרשימה
  • מצטיינים בתכני קולנוע וניגון בעוצמות גבוהות
  נקודות לשיפור
  • חובבי הבס יצטרכו להוסיף סאב
  • גימור ה-Black Ash מעט ״פרקטי״ מידי

  היצע הרמקולים של חברת SVS

  חברת SVS האמריקאית הוקמה בשנת 1998 בידי Gary Yacoubian. החברה ידועה בראש ובראשונה בזכות מבחר הסאבוופרים המרשים שלהם, שכולל סאבוופרים עוצמתיים במיוחד לצד סאבוופרים מודרנים וקומפקטים יותר כמו ה-SVS 3000 Micro. אומנם החברה קנתה את שמה בזכות הסאבים שלהם, אך יש להם כיום היצע מוצרים נרחב כולל שתי סדרות רמקולים. סדרת הדגל של החברה נקראת Ultra והיא כוללת דגם רצפתי, דגם סנטר דגם מדפי ודגם סראונד. סדרת הכניסה של החברה היא סדרת ה-Prime, שכוללת אף היא דגם רצפתי, סנטר, מדפי וסראונד. בנוסף בסדרת ה-Prime יש גם רמקולים סטליטיים, רמקולי אטמוס ודגם רצפתי מיוחד, בשם Prime Pinnacle, שזהו למעשה דגם הדגל הרצפתי של סדרת ה-Prime.

  בנוסף, בליין המוצרים של החברה ניתן למצוא גם רמקולים מוגברים ואפילו מגבר All In One, כך שמדובר ביצרן מגוון ביותר.

  פרטים נוספים על ליין המוצרים של החברה תוכלו לראות באתר הרשמי של SVS ישראל. באתר תוכלו לראות גם את התמחור של כל הרמקולים והסאבים של SVS.

  העומד למבחן: SVS Prime Bookshelf

  אם כך, ה-SVS Prime Bookshelf הינו הדגם המדפי של סדרת הכנסיה של SVS, ה-Prime. זהו רמקול 2Way בעל טוויטר אלומיניום בקוטר אינץ׳ ויחידת מיד-בס בקוטר של 6.5 אינץ׳ מחומר הפוליפרופילן.

  ה-Prime Bookshelf מגיע עם פורט אחורי בקוטר של 1.7 אינץ׳ וזוג טרמינלים מוזהבים.

  SVS Prime Bookshelf

  מעגל הקרוסאובר הינו מעגל בפיתוח החברה בטכנולוגיה שהם מכנים SoundMatch. לטענת החברה בקרוסאובר נעשה שימוש בחומרים איכותיים כגון קבלים בדרגת פרימיום, סלילים מסוג air-core ומעגלים מודפים איכותיים.

  SVS Prime Bookshelf - סקירה מלאה
  (Image Credit: SVS)

  הדופן הקדמית של תיבת הרמקול כוללת קצוות מעוגלים, אשר מקטינים את תופעת שבירת הסאונד (diffraction) ומבטיחים במה רחבה ומדויקת.

  SVS Prime Bookshelf

  נתונים טכנים של הרמקולים מצביעים על נצילות של 87dB, עכבה נומינלית של 8 אוהם ותגובת תדר של 48Hz-25kHz ב-±3dB.

  עיצוב ואיכות בנייה

  ה-SVS Prime Bookshelf זמינים בשני גימורים. אנחנו קיבלנו את הגימור הסטנדרטי המכונה, Black Ash ובנוסף ישנו גימור פרימיום, שחור פיאנו מבריק בתוספת תשלום. לאור מבחר הצבעים של הרמקול קשה שלא להיזכר באימרה המפורסמת של הנרי פורד על כך ש״רכב יכול להיות בכל צבע, כל עוד זה הצבע השחור״.

  לטעמי הקהל הקלאסי של חברת SVS הינו חובבי הקולנוע הביתי, זאת בזכות הסאבוופרים המעולים של החברה. לכן אני מאמין שהגימורים השחורים של הרמקולים של החברה מכוונים בדיוק לקהל זה. במערכת של קולנוע ביתי, בה צופים בחושך, גימור שחור הוא ללא ספק הגימור הפרקטי ו״הנכון״ ביותר.

  SVS Prime Bookshelf

  המילה ״פרקטי״ היא אולי התיאור המוצלח ביותר עבור העיצוב של ה-SVS Prime Bookshelf, זהו רמקול נטול פוזה וקישוטים מיותרים. ה-Prime Bookshelf מגיע עם גרילים, שחורים כמובן. הגרילים הם אינם מגנטים אלה מורכבים על ידי פינים.

  לסיום, ה-Prime Bookshelf יושבים על רגליות סיליקות קשיחות, אשר מבודדות את הרמקול מהמשטח עליו הוא מונח.

  SVS Prime Bookshelf

  מבחן ההאזנה

  ה-SVS Prime Bookshelf נבחן על ידי שתי מערכות הגברה שונות.

  מערכת ראשונה מבוססת Nagra Classic Int

  תחילה המערכת האישית שלי שמורכבת ממגבר משולב Nagra Classic Int, כאשר המקור הוא סטרימר Lumin U2 Mini המחובר ללממיר Ayre QB-9 DSD. כבלי המערכת הם מסדרת Blue Heaven של חברת Nordost.

  SVS Prime Bookshelf

  הפעם בחרתי לפתוח את המבחן עם Temptation של Diana Krall. הווקל של דיאנה הינו פתייני (כיאה לשם השיר) וזה מורגש בבירור דרך ה-Prime. הווקל ממורכז באופן משכנע ומופרד משאר המוזיקה. כבר בקטע הפתיחה מתגלה אחת מנקודות החוזקה של ה-SVS וזה שחזור הגיטרה החשמלית שהינו מאוזן ומפורט. הבס נשמע אוורירי ונעים אם כי לא עמוק במיוחד. הפסנתר הינו בעל במה רחבה ומרגיש גדול.

  מכאן המשכתי עם הגיטרה ובחרתי בקטע House of Restitution של האומן Ledfoot מתוך אלבומו Coffin Nails. בקטע ישנו שימוש בגיטרת 12 מייתרים, בעלת גוון סאונד מיוחד. ההעברה דרך ה-SVS Prime Bookshelf הינה נקייה ומדוייקת. הווקל נשמע גדול והבמה היא רחבה ומפתיעה בעיקר בגובה שלה, הסאונד נשמע בבירור מעל לרמקולים. הגבוהים מרגישים מדויקים ונשארת תחושת צלצול נעימה ממיתרי הגיטרה. גם בקטע הזה היה חסר לי מעט פאנץ׳ בבס.

  אחד הקטעים בהם כן הצלחתי להוציא בס ראוי מה-Prime Bookshelf היה שיר הנושא של האלבום Another Life של אומנית האינדי, Nadine Khouri. מלבד העומק, הבס מאופיין בניקיון. הווקל שוב נשמע גדול, הבמה רחבה וגבוהה. מלבד העומק של הבס ישנו פירוט והדיקות מעולים במכות התוף בקטע.

  נעבור למשהו שקט וקלאסי יותר, הקטע Human של הכנרית הקנדית המופלאה, Angèle Dubeau, מתוך אלבומה Immersion. הכינור בקטע נשמע בו זמנית, דקיק וגדול. ישנה הפרדה טובה בין הכינור הראשי והכלים המלווים, שניתן להרגיש שהם ממוקמים מאחורי הכינור הראשי. גם את המיקום של הכינור על פני הבמה ניתן להרגיש בבירור שהוא מעט לצד ימין של הבמה.

  המשכתי אל קטע הפרוג רוק Still Asleep של הלהקה הגרמנית RPWL מתוך האלבום Wanted. הדמיון לפינק פלויד ברור מאוד בקטע הזה. ה-Prime Bookshelf שוב מפגינים שחזור גיטרה חשמלית מדויק, הפרדת הווקל מהמוזיקה הינה ראויה ביותר והסאונד מאופיין בתחושה של גודל ועוצמה מרשימים.

  לסיום הקטע הזה בחרתי להתרשם מכמה קטעים קולנועיים. תחילה בחרתי בקטע Wonder Woman Wrath מתוך הפסקול של סרט ה-Wonder Woman הראשון עם גל גדות. האנרגיה בקטע הזה היא עצומה והיא מדגימה עד כמה מדובר כאן ברמקול מאוזן ועד כמה הוא מצליח להעביר עוצמה מבלי תחושת מאמץ. למעשה לאורך המבחן התרשמתי שה-SVS Prime Bookshelf הם רמקולים שאוהבים לנגן חזק, הם פורחים בעוצמות גבוהות ונשמעים מלאים ופאנצ׳ים יותר. תכונות אלה הופכת את ה-Prime Bookshelf לבחירה מעולה עבור מערכת קולנוע ביתית, אותם תוכלו לשלב יחד עם אחד הסאבים הנהדרים של SVS.

  הקטע הבא שבחרתי הוא הקטע הראשון בפסקול של Mad Max: Fury Road, הקטע נקרא Survive. זהו קטע מאוד אווירתי בעל רגעים של בס עמוק ופאנצ׳י, וזהו הקטע השני במבחן בו הצלחתי לקבל בס ראוי מה-Prime Bookshelf. ללא ספק היכולת לייצר סאונד קולנועי עם במה רחבה, עוטפת ולפזר באופן אחיד בס, זו עוד אחת מנקודת החוזקה של ה-Prime Bookshelf.

  סיימתי את החלק הראשון של המבחן בהאזנה לכמה קטעים מתוך הופעת ה-unpluged המיתולוגית של אריק קלפטון. פתאום התגעגעתי להופעה הזו, שלא שמעתי הרבה זמן. ההעברה של ההופעה דרך ה-Prime Bookshelf מאופיינת בסאונד נעים, בס רך ובמה שעושה עבודה נהדרת בהעברה של תחושת ההופעה, הקהל מאוד מורגש וההעברה הינה תלת ממדית ועוטפת.

  מערכת שנייה מבוססת Magnat MA900

  לקראת סיום המבחן הגיע אלי למבחן המגבר המשולב ההיברידי Magnat MA900. לכן לשם ההשוואה חיברתי את ה-SVS Prime Bookshelf גם אליו להתרשמות והשוואה. המקור שוב היה ה-Lumin U2 Mini משודך אל Ayre QB-9 DSD, כבלי הרמקולים הפעם היו QED XT25.

  SVS Prime Bookshelf

  ראשית אני חייב לציין את הקלות בה ה-SVS Prime Bookshelf שיקפו את ההבדלים בין שני המגברים. האופי המאוזן, השקוף והניטרלי של ה-Prime Bookshelf, מאפשר לכם לקחת אותם לכל כיוון שתרצו. בשילוב עם ה-Magnat, ניתן בקלות להרגיש את הגוון החם, עם המיד בס הרך והבמה הגדולה. מצד שני רמת הדיוק והפירוט בבס ובחלקים הגבוהים היא נמוכה יותר וכך גם רמת ההדיקות.

  חזרתי ל-Temptation של Diana Krall. דרך ה-Magnat חלק הבס רך מעט מידי ופחות הדוק ומופרד. מהצד השני הסאונד נעים ומהנה ביותר, הווקל ממורכז ומלטף. קטע נוסף שחזרתי אליו היה House of Restitution של Ledfoot, יש תחושה של הרבה אוויר בין הווקל לגיטרה. בחלק התדרים הגבוה הגיטרה מעוגלת ופחות הדוקה. שוב הסאונד חם, הבמה רחבה ועוטפת והסאונד מהנה ביותר.

  סיכום

  SVS Prime Bookshelf

  ה-SVS Prime Bookshelf הם רמקולים מדפיים ברי השגה, שהפגינו סאונד מאוזן המאופיין בהרבה אוויר בין התדרים הגבוהים לבס. ה-Prime Bookshelf פורחים בעוצמות גבוהות, מפגינים רמת פירוט טובה ובמה רחבה וגבוהה. בנוסף ה-Prime Bookshelf מצטיינים בתכנים קולנועים.

  אם אתם חובבי בס, תצטרכו לשדך ל-Prime Bookshelf סאבוופר, מכיוון שהבס הוא אינו מנקודות החוזקה שלהם.

  בשורה התחתונה ה-SVS Prime Bookshelf הם רמקולים מאוזנים, המהווים תמורה טובה למחיר ויאפשרו לכם לקחת אותם לכל מקום שתרצו בזכות האופי השקוף שלהם.

  מחיר: 2,890 ₪
  אחריות: 5 שנים

  המערכת ששימשה אותי לסקירה:
  מגבר משולב: Nagra Classic Int ו-Magnat MA900
  סטרימר: Lumin U2 Mini
  ממיר: Ayre QB9-DSD
  כבלים
  כבל USB בין ה-Lumin U2 Mini לממיר: Nordost Blue Heaven
  כבל XLR בין הממיר למגבר: Nordost Blue Heaven
  כבלי רמקולים: Nordost Blue Heaven ו-QED XT25
  חשמל:
  כבל חשמל עבור הממיר: Nordost Blue Heaven
  כבל חשמל עבור המגבר: Nordost Blue Heaven
  מפצל חשמל: QBASE QB8 Mark II
  כבל חשמל עבור המפצל: Nordost Red Dawn

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן