fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • freak control
 • ביקור בחנות פריק קונטרול באר שבע

  בבוקר יום שישי האחרון הדרמנו עד לבאר שבע לביקור בחנות פריק קונטרול – Freak Control של שי חדד. התרשמנו מהחידושים והאזנו מעט למערכת הייאנד יוקרתית.

  פריק קונטרול

  על פריק קונטרול

  הביקור הראשון שלנו אצל פריק קונטרול היה בפברואר 2022. אחרי שנים שכל חובבי האודיו בדרום היו צריכים להגיע לאזור תל אביב על מנת להתרשם מאודיו איכותי, פריק קונטרול היוותה מעיין נווה מדבר בשממת האודיו של אזור הדרום. החנות מחולקת לשני אזורים, אולם הכניסה הרחב בו ישנן שלוש עמדות להדגמות וגולת הכותרת של החנות זהו כמובן החדר האקוסטי המטופל והמושקע, שם מוצגות מערכות הקצה היוקרתיות.

  בתחילת הדרך שי עבד עם מיטב המותגים המוכרים בארץ, אך לאט לאט הוא החל לפזול לעבר ייבוא עצמי של מותגים. כשנתיים וחצי לאחר מכן, פריק קונטרול הפכו ליבואן בוטיק של כמה מהשמות האקזוטיים ביותר של עולם ההייאנד אודיו, בין השאר: Karan Acoustics ,Kalista Audio ,Vinnie Rossi, בנוסף לכבלים של Cardas Audio, מוצרים לטיפול בחשמל של Torus ומעמדים של Pillartech Audio.

  מותגי הבית היוקרתיים של ‎⁨פריק קונטרול

  מלבד מותגי הבית, פריק קונטרול ממשיכה להציע מבחר של מותגים איכותיים כמו Sonus Faber, McIntosh, Monitor Audio, KEF, Bowers & Wilkins, REL, Morel ועוד.מלבד אודיו, תוכלו להתרשם גם ממסכי טלוויזיה יוקרתיים, כמו מסך Samsung בגודל של 100 אינץ׳ ובנוסף מוצרי אודיו חכמים ומוצרי קולנוע ביתי.

  אז מה חדש אצל פריק קונטרול?

  במהלך הביקור שוחחנו ארוכות עם שי והוא שיתף אותנו בשלושה חידושים עיקריים.

  שי חדד הבעלים של פריק קונטרול
  שי ״פריק״ חדד

  ייבוא של הפטיפונים של Bergmann Audio

  חדי העין ביניכם בוודאי שמו לב לפטיפון המוצב בחדר התצוגה המרכזי של פריק קונטרול. הפטיפון שייך למותג היוקרתי Bergmann Audio מדנמרק, שמיובא כעת לישראל בידי פריק קונטרול. הדגם שמוצג בחנות הינו דגם ה-Magne.

  פריק קונטרול
Bergmann Audio

  חברת Bergmann Audio הוקמה בשנת 2008 בידי Johnnie Bergmann, מהנדס מכונות, שמגיל צעיר היה חובב מוזיקה ואודיו. כבר בתחילת דרכו האודיופילית היה לו ברור שעקרון ה-airbearing זו הדרך האופטימלית לבידוד חלקי הפטיפון השונים. לכן במהלך לימודיו Johnnie החל לשכלל את השיטה על מנת להתגבר על החסרונות שלה.

  כל הפטיפונים של החברה מיוצרים בסדנא של חברת Bergmann Audio בדנמרק ומתוכננים בידי Johnnie Bergmann.

  הפטיפון שהגיע אל שי עדיין לא ניתן להדגמה, כיוון ששי עדיין לא קיבל את ראש הפטיפון והפונו. בכל זאת זכינו להדגמה של החלקות המרשימה בה הפטיפון מסתובב, וגם להסבר על הזרוע הלינארית המיוחדת שלו. הפטיפון של Bergmann Audio מגיע עם משאבת אוויר, שמתחילה לפעול ברגע שמדליקים את הפטיפון ומייצרת בידוד על ידי אוויר בין הצלחת למשטח הבסיס. העקרון מזכיר במשהו את העקרון של משחק הוקי האוויר המפורסם.

  לאתר של Bergmann Audio

  ייבוא מגברי גיטרה של Magnatone

  הסיפור של מגברי Magnatone מתחיל בשנת 1937, אז החברה הוקמה לראשונה. במהלך שנות ה-50 וה-60 המגברים של החברה הפכו לאייקוניים ונודעו בעיקר בזכות אפקט ה-״True Vibrato״ שלהם.

  בגלגול המודרני של החברה היא מייצרת מגברים ששואפים השראה רבה מהקלסיקות של אותם הזמנים לצד חידושים מודרניים.

  אני חושב שמהלך הייבוא של מותג כזה על ידי פריק קונטרול הוא שילוב עולמות מרתק בין הנגינה והאודיו.

  החדשה השלישית

  הבטחנו לכם שלושה חידושים, ובכן, החידוש השלישי הוא בכך ששי בודק אופציות לפתיחת סניף נוסף של פריק קונטרול באזור המרכז.

  האזנה קצרה לסופ״ש

  אז אחרי שדיברנו על החידושים, על תערוכת מינכן, מצב שוק האודיו בארץ ועוד, לא יכלנו לוותר על התענוג של האזנה לפחות קצרה למערכת הקצה המפוארת שמורכבת מקדם מגבר Karan Acoustics LINEa, מגבר הספק Karan Acoustics POWERa, נגן רשת Kalista Audio Dreamplay Stream, כבילה Cardas Audio Clear Beyond, קונדישנר חשמל Torus Power, מסדרת ה-RM וכמובן רמקולים Sonus Faber Cremonese.

  את המערכת הזו שמענו כשסקרנו את רמקולי Sonus Faber Cremonese בשנה שעברה. אבל שי הוא לא אדם שעומד במקום, מאז שודרגו המעמדים, בנוסף לעוד כיוונונים בנושא העמדת הרמקולים ועוד. מערכות באיכות קצה כזו, משקפות כל שינוי קטן וכמובן שאני משווה רק על סמך הזיכרון, אך הסאונד שודרג עוד יותר ביחס לביקור הקודם.

  המערכת מאופיינת עבורי במילת מפתח אחת והמילה הזו היא ״איזון״. בין אם מדברים על העברת כל תחום התדרים, בין אם מדברים על ביצועים בעוצמה נמוכה (ואף ממש נמוכה) או בעוצמה גבוהה, או אם מדברים על יצירת במה אחידה ומאוזנת לכל הרוחב שלה. כשאפקט כלשהו נע מצד לצד התנועה נשמעת רציפה לחלוטין כאילו יש קיר רציף של סאונד. האזנתי קצת ל-Norah Jones, Avishai Cohen, SOHN ובנוסף כמה קטעים של Roger Waters ומוזיקה אלקטרונית ששי המליץ.

  המאמצים וחוסר המוכנות להתפשר של שי ניכרים ולטעמי הוא הגיע כאן לתוצאה מוזיקלית מרהיבה. יש שחושבים שזה ברור מאליו כשמחברים רכיבים כה יקרים, אך לא פעם דווקא במערכות כה איכותיות ושקופות, הרבה יותר קל להבחין בחוסר איזון, או בחוליה חלשה בשרשרת, כך שהשיג כאן הוא ראוי ביותר להערכה.

  פריק קונטרול

  סיכום

  מסתבר שאם רוצים לקבל קצת השראה אודיופילית, לתפוס שיחה טובה על מוזיקה ואודיו, אפשר גם להגיע לדרום ולא רק להיכנס לעומס והצפיפות של המרכז. אנחנו נהנינו מאוד (כמו תמיד) מהביקור שלנו אצל פריק קונטרול ומודים לשי על האירוח החם והלבבי.

  לאתר של פריק קונטרול

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן