fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • Heart of Stone – סקירה – נטפליקס

  הפעם צפינו בסרט הפעולה החדש של גל גדות בנטפליקס, “Heart of Stone”, או ״לב של אבן״, אם תרצו. בכתבה זו נביא לכם בקצרה את דעתינו על הסרט.

  Heart of Stone

  תקציר העלילה – Heart of Stone

  הסוכנת החשאית ״סטון״ (גל גדות), יחד עם חבורה של סוכני Mi6, יוצאת לשלל משימות ברחבי העולם. החבורה בטוחה ש״סטון״ היא מומחית המחשבים שלהם, כשבעצם היא סוכנת של ארגון סודי בינלאומי ובלתי תלוי, הנקרא ״צ’רטר״, או ״האמנה״. הארגון מתבסס על טכנולוגיית AI מתקדמת, שנקראת ״הלב״, אשר מסוגלת לנבא סטטיסטית את העתיד, לפרוץ לכל מערכת בעולם ועוד.

  כשמשימה של הצוות של סטון מסתבכת, היא מבינה שהארגון שלה, ו״הלב״ נמצאים בסכנה. כעת עליה להגן על המערכת מפני האקרית מסתורית.

  Heart of Stone

  הסגנון ודעה כללית

  ל-Heart of Stone יש אנרגיה ו-וייב שמזכירים מאוד את סרטי ג׳יימס בונד, מה זה כולל? אקשן מוגזם ובלתי פוסק, ארגון עם טכנולוגיות מתקדמות ועוד יותר מוגזמות וכמובן נבל נקמני.

  זו הופעתה השנייה של גל גדות בנטפליקס. בפעם הקודמת היא כיכבה לצד ריאן ריינולדס ודוויין ה״רוק״ ג׳ונסון בקומדיית הפעולה, ״הודעה אדומה״. הפעם היא סולו בתפקיד הראשי.

  לא מעט מההפקות של נטפליקס הולכות לכיוון של פעולה עם שילוב של קומי, או קצת מדע בדיוני. ראינו זאת בסרטים כמו ״האיש האפור״, ״שכיר החרב האחרון״, ״משמר האלמוות״ ועוד. מדובר בהפקות מרשימות, עם כוכבים גדולים ועדכניים, אך משהו בעלילה תמיד מרגיש חסר, כך שהסרטים הם מהנים לצפייה אחת, אך מעט מאוד מהם נשאר עם הצופה לאחר הצפייה, כלומר הסרטים פשוט לא זכירים.

  אז האם ״Heart of Ston״ ממשיך את אותו הקו?

  מה אהבתי

  אני חייב להתחיל מההפקה, הסרט מצולם נפלא, הוא כולל שלל לוקיישנים מסביב לעולם, האקשן מבויים היטב ויש שילוב של אפקטים טכנולוגיים, כמו משקפי מציאות רבודה, דרכם ״הלב״ מכוון בזמן אמת את הסוכנת סטון.

  Heart of Stone

  הדבר החיובי השני הוא גל גדות עצמה. ההיכרות הראשונה שלי עם גל הייתה בסרטי ״מהיר ועצבני״, שם ממש לא התרשמתי מהתפקיד שלה, אם כי יכול להיות שסדרת הסרטים הזו רק מושכת למטה את השחקנים שמופיעים בה. כשגל גדות גילמה את ״וונדר-וומן״, דעתי עליה השתנתנה ב-180 מעלות. גל החזיקה באופן ראוי את התפקיד הזה ואת ההובלה של סרט אקשן בתקציב גבוה. גם ב״Heart of Stone״, נהינתי מאוד מהמשחק שלה. גל מגלמת כאן סוג של תפקיד כפול, כיוון שבהתחלה היא סוכנת ביישנית, שרק מתעסקת בנושא המחשוב ואז היא הופכת לגיבורת אקשן חסרת מעצורים. הדמות של גל הינה חצי משועשעת רוב הזמן, בכל סיטואציה כמעט יש לה זמן לזרוק איזה בדיחה, כך שהיא תורמת לאווירה המהנה והעדכנית של הסרט. בנוסף, כל מערכת היחסים בין ארבעת סוכני ה-Mi6, היא חביבה מאוד וחבל שלא היה יותר ממנה בסרט.

  מה לא אהבתי

  אז אתחיל ואומר שאני לא מחובבי ג׳יימס בונד, ולכן הדמיון הרב בין הסרט הזה לסרטי בונד, מייצג בדיוק את החלקים של ״`Heart of Stone״, שפחות אהבתי. למשל האקשן, שהוא מוגזם מידי עם המון נזק משני. הגזמה נוספת בסרט היא בייצוג הטכנולוגיה של ״הלב״, לא רק שהטכנולוגיה עצמה מוגזמת, אלא גם הממשק שלה, מעין טאץ׳ וירטואלי במציאות רבודה בכל החדר, זה פשוט מרגיש דיי טיפשי והרבה פחות נוח לשימוש. יהיה מעניין לראות אם דווקא יוצרי הסרט חזו כאן את העתיד.

  Heart of Stone - סקירה - נטפליקס

  דמויות הנבל הן תמיד היו נקודת חולשה של סרטי בונד וכך גם ב-״Heart of Stone״. יש לנו כאן שתי דמויות נבל, הדמות הראשונה מתגלה כבר בפתיחת הסרט ואילו הנבל ״הגדול״ יותר מתגלה בהמשך בטוויסט מאולץ. שתי הדמויות הן מהסוג של ״עשו לי עוול בעבר, אז אני אהרוס את כל העולם כנקמה, אבל אגיד לעצמי שאני דווקא עושה משהו טוב״.

  סיכום

  Heart of Stone

  אז לסיכום, בסרט ״Heart of Stone״ גל גדות שוב מוכיחה, שהיא ראויה לחלוטין להיות כוכבת ראשית בסרט פעולה. יחד עם זאת, הסרט אכן מצטרף אל רשימת סרטי הפעולה מבית נטפליקס, שכוללים רמת הפקה גבוהה וקטעי אקשן מהוקצעים, אך אינם מציגים עלילה מעניינת, או רעיון חדשני כלשהו.

  בשורה התחתונה, ״Heart of Stone״ הינו סרט פעולה מהנה, אך קשה לי להאמין שבעוד שבועיים אזכור שבכלל ראיתי אותו.
  הציון שלי: 6.5/10

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן