fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • Monitor Audio Hyphn – רמקול דגל חדש

  חברת Monitor Audio הבריטית משיקה את רמקול הדגל המצופה שלהם. לאב-הטיפוס שלו נחשפנו לראשונה בתערוכת מינכן 2022 וכעת הוא מושק באופן רשמי ומסחרי. הכירו את Monitor Audio Hyphn.

  Monitor Audio Hyphn
  (Image Credit: Monitor Audio)

  Monitor Audio Hyphn

  בשנה שעברה חברת Monitor Audio ציינה 50 שנות פעילות, לכבוד המאורע הם החליטו ללכת על משהו ייחודי ובתערוכת מינכן 2022, הם השיקו רמקול דגל בעל עיצוב יוצא דופן, כזה שבאמת לא נראה דומה לשום דבר אחר. בתערוכה הם קראו לרמקול Concept 50.

  Monitor Audio Concept 50 בתערוכת מינכן 2022
  רמקולי Monitor Audio Concept 50 בתערוכת מינכן 2022

  לאחר שנה נוספת של פיתוח, כעת הרמקול מוכן לשיווק ומקבל שם רשמי, כך שה-Concept 50 הפך ל-Monitor Audio Hyphn. בניגוד למקרים רבים מהעבר, בהם הושקו מוצרי קונספט מטורפים, שבסופו של דבר נראו שונה לגמרי כשהם הפכו למוצר מוגמר, הפעם מדובר על שינויים קלים בלבד בעיצוב, כמו למשל תוספת הרגליות. המראה הכללי של ה-Monitor Audio Hyphn לחלוטין זהה ל-Concept 50, שהטריף חובבי אודיו רבים בתערוכה.

  דרייבר ה-M-Array

  הלב של רמקול ה-Hyphn הוא בדרייבר המורכב, שמכונה M-Array. מדובר בווריאציה מקורית של חברת Monitor Audio על עקרון ה-point source הוותיק. עקרון ה-point source מדבר על כך שהתדרים הגבוהים ותדרי המיד, שמופקים על ידי הרמקול, יוצאים מאותה הנקודה. היתרונות של הגישה הן סאונד טבעי יותר, שאינו מחולק לאזורים שונים של גוף הרמקול.

  לרוב מימוש כזה מבוצע על ידי שימוש בדרייבר קואקסיאלי, שזהו דרייבר מיד, אשר במרכזו מוטמע הטוייטר. הגישה של Monitor Audio שונה, והם יצרו מערך של דרייברים מרובים, אשר במרכזו יושב טוויטר מסוג MPD III של החברה והוא מוקף בלא פחות מ-6 דרייברי מיד מסוג RDT III, כאשר כל דרייבר הינו בקוטר של 2 אינץ׳.

  Monitor Audio Hyphn
  דרייבר ה-M-Array
  (Image Credit: Monitor Audio)

  משתי הטכנולוגיות הללו של חברת Monitor Audio, טוויטר ה-MPD ויחידת ה-RDT, יצא לנו להתרשם בסקירה שלנו של רמקול ה-Monitor Audio Gold 100. כאן כמובן מדובר בגרסות המתקדמות ביותר של טכנולוגיות אלה.

  Monitor Audio Hyphn
  מבנה טוויטר ה-MPD III בתוך יחידת ה-M-Array
  (Image Credit: Monitor Audio)

  Force-Cancelling Bass

  על חלק הבס ב-Monitor Audio Hyphn אחראים 4 וופרים בקוטר 8 אינץ׳ המסודרים בשני זוגות ופונים האחד כלפי השני. תצורה כזו של דרייברים, מאפשרת להם לבטל את הויברציות אחד של השני ובכך לייצר בס עוצמתי ונקי מתיבה קטנה בהרבה מהגדול שהיה נחוץ, לו המתכננים היו רוצים להגיע לאותו הבס עם דרייברים בתצורה ״רגילה״.

  הדרייברים ממוקמים אף הם בחלק העליון של התיבה מסביב ליחידת ה-M-Array, על מנת לשמור על עקרון ה-Point Source גם עבור תדרי הבס של הרמקול. כמה נמוך רמקול ה-Hyphn יורד? על פי נתוני תגובת התדר באתר הרשמי של Monitor Audio, תגובת התדר של ה-Hyphn הינה 18Hz עד 60kHz, מה שנקרא, אין יותר פול ריינג׳ מזה.

  Monitor Audio Hyphn
  (Image Credit: Monitor Audio)

  קרוסאובר ותיבה

  כיאה לרמקול דגל, חברת Monitor Audio לא חסכה בכלום בפיתוח מעגלי הקרוסאובר, שמורכבים משלושה חלקים נפרדים, אחד עבור כל טווח תדרים (טרבל, מיד ובס). הפרדת המעגלים מפחיתה את הפרעות ה-crosstalk והשדה המגנטי ביניהם. כל מעגל מחובר לתיבה באמצעות רגליות גומי מבודדות על מנת למנוע השפעות של ויברציות על ביצועי המעגלים.

  Monitor Audio Hyphn
  (Image Credit: Monitor Audio)

  התיבה הייחודית של ה-Monitor Audio Hyphn עשוייה משילוב של מינרל מיוחד, שמקבל צורה בתהליך thermoformed, ואבן אקרילית. התיבה מיוצרת על ידי חיתוך ותהליך טחינה (milled), התוצאה המתקבלת הינה תיבה קשיחה, המתאימה באופן מושלם לדרייברים המתקדמים שמורכבים בתוכה.

  התיבה כוללת שלל אמצעי חיזוק, באמצעות צלעות המחברות את דפנות התיבה ושלל אלמנטים נוספים של Bracing. עובי הדפנות של התיבה נע בין 12 ל-24 מ״מ באזור יחידות הוופר, כך שהתוצאה היא תיבה כמעט נטולת ויברציות.

  Monitor Audio Hyphn
  (Image Credit: Monitor Audio)

  מקונקטור מוצרי אלקטרוניקה, היבואן הרשמי של Monitor Audio בישראל, נמסר לנו: ״שבירת מוסכמות וחדשנות . אין דרך אחרת להציג את זה . חברת קונקטור מוצרי אלקטרוניקה גאה לבשר לקהל הישראלי שלקראת ראש השנה הישראלי צפוי להגיע לישראל יצירת האומנות החדשה מבית Monitor audio בשם HYPHN, הרמקול הכי מיוחד בשוק האודיו העולמי ומחירו בישראל יעמוד על 299,990 אלף שקל״

  Monitor Audio Hyphn
  (Image Credit: Monitor Audio)
  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן