fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • Nagra Reference Phono Cartridge – ראש עלית חדש לפטיפון

  לציון 70 שנה להיווסדה, חברת Nagra השווייצרית השיקו בשנה שעברה פטיפון מפואר ויוקרתי. על מנת להשלים את החוויה, כעת הם משיקים גם את הראש Nagra Reference Phono Cartridge.

  Nagra Reference Phono Cartridge
  (Image Credit: Nagra)

  קו מוצרי ה-Hi-FI של Nagra

  קו מוצרי האודיו הביתי של חברת ההייאנד השוויצרית, Nagra, מורכב משלוש סדרות של מוצרים. סדרת הכניסה של החברה היא סדרת ה-Classic, שכוללת מוצרים כמו ה-Nagra Classic Int. מעליה נמצאת סדרת ה-HD היוקרתית, שמציגה איכות בנייה ברמה של תעשיית התעופה ומחירים בהתאם.

  Nagra Classic Int

  בשנה שעברה, חברת Nagra ציינה 70 שנה להיווסדה ולציון המאורע הם השיקו קו מוצרים חדש, סדרת העלית של החברה, ה-Reference. המוצר הראשון בסדרה היה הפטיפון החגיגי, ה-Nagra Reference Anniversary turntable. איכות הבנייה כאן היא ברמת קצה כולל שימוש בחומרים ייחודיים, כמובן שתג המחיר הוא בהתאם ועלותו של ה-Reference turntable היא כ-$175,000.

  תצוגת תכלית בתערוכת מינכן 2022

  יצא לנו להתרשם מהפטיפון בתערוכת מינכן 2022, כשהוא מחובר למערכת קצה עליון מלאה מבית Nagra, מסדרת ה-HD שלהם, המשודכת אל רמקולי הדגל של Wilson Audio. החדר הזה השאיר עלי רושם עז וגרף את פרס החדר הטוב ביותר בתערוכה מבחינתי.

  פטיפון ה-Reference של Nagra יחד עם טייפ הסלילים שלהם, היו כמו הכתר על ראש המערכת המלכותית הזו, ופשוט אי אפשר היה להשאר אדיש לנוכח המראה הייחודי של המערכת וכמובן מאיכות הסאונד הפנומנאלית.

  Nagra Reference Anniversary turntable

  הכירו את ה-Nagra Reference Phono Cartridge

  אומנם זה לא היה מצוין מפורשות במפרט המלא של החדר של Nagra בתערוכת מינכן, אבל הראש שהם השתמשו בו בתערוכה היה גרסת אבטיפוס של הראש, שהם משיקים רשמית כעת.

  כמו כל מוצר של חברת Nagra, גם הראש החדש, ה-Nagra Reference Cartridge הינו תוצאה של פיתוח אינטנסיבי במשך מספר שנים, והוא נבחן במבחני האזנה קפדניים. הראש הוא מסוג moving coil, או MC בקיצור (תוכלו לקרוא על סוגי ראשים לפטיפון בכתבה שלנו: ״7 סוגים של ראש לפטיפון״). ה-Reference Cartridge יגיע בשתי תצורות, אחת עם עומס של 4 אוהם ואחת עם 6 אוהם. חברת Nagra עובדת על קדם מגבר פונו חדש בסדרת ה-HD, שאמור להיות הפונו המושלם עבור ראש ה-Reference. האב-טיפוס של הפונו הוצג אף הוא באותו חדר במינכן.

  ראש ה-Nagra Reference כולל שלל טכנולוגיות ייחודיות בפיתוח של החברה. בין היתר שימוש ב-transducer (מתמר) רב שכבתי עם סליל דו-שכבתי וליפוף מכסף טהור. כל אלה תורמים להפחתה של העכבה מבלי לפגוע בעוצמת האות במוצא הראש.

  ה-Nagra Reference Cartridge בנוי מחומרים איכותיים ויוקרתיים. ה-cantilever (מבנה צינורי המחזיק את המחט בצד אחד והמגנט בצד השני) עשוי מאבן אודם (Ruby), אשר מחובר למבנה טיטאניום חזק במיוחד וכולל ציפוי יהלום. המחט עצמה הינה בפיתוח חברת Fritz Gyger השוייצרית, חברה שמתמחה בהנדסת מכונות וייצור מחטים לפטיפונים כבר יותר מ-50 שנה. לחברה יש גם פטנטים בתחום. המחט הספציפית נבחרה בזכות שילוב נפלא בין שחזור פרטים ומוזיקליות.

  אולי החלק הכי מעניין כאן הוא מבנה התיבה של הראש. חברת Nagra בחנה שלל חומרים על מנת למצוא את החומר האידיאלי מבחינתם, שישמש עבור החיבור בין מערכת המגנט, או המנוע, של הראש לתיבה. החומר שנבחר בסופו של דבר הינו סגסוגת ייחודית בשם EXIUM. סגסוגת זו פותחה על ידי סוכנות החלל הצרפתית, CNES, עבור משימה שיועדה לכוכב מאדים. לסגסוגת זו ישנה תכונת שיכוך ברמה יוצאת דופן. החברה עשתה שימוש בסגסוגת זו גם בפטיפון שלהם ולמעשה לחברת Nagra יש בלעדיות בשימוש בחומר ה-EXIUM בתעשיית האודיו העולמית.

  גם הפטיפון וגם הראש החדשים, שניהם מוצרים שחברת Nagra משחררת לראשונה בתולדתיה ובכך הם משיקים את אחת המערכות האנלוגיות המרשימות בעולם. יהיה מעניין לעקוב ולראות אם בהמשך החברה תשיק גם דגמים יותר ברי-השגה של פטיפונים וראשים.

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן