חברת Apple הכריזה ש Spatial Audio יגיע ל-tvOS בגרסה 15

חברת Apple הכריזה ש Spatial Audio יגיע ל-tvOS בגרסה 15

אתמול נערך כנס המפתחים השנתי של חברת Apple, בכנס זה מוכרזות בין היתר היכולות החדשות של מערכות ההפעלה של החברה. הפעם תפסה את מירב תשומת הלב ההכרזה על הגעת ה-Spatial Audio ל-tvOS בגרסה 15.

Spatial Audio יגיע ל-tvOS בגרסה 15

Spatial Audio יגיע ל-tvOS בגרסה 15

יכולת ה-Spatial Audio של Apple מאפשרת לכם ליהנות מחוויית סאונד עוטפת וקולנועית באמצעות אוזניות ה-AirPods שלכם. יכולת נוספת שכוללה תחת המושג של Spatial Audio היא dynamic head tracking, היכולת מבטיחה להבחין בין מיקום הראש שלכם למסך ולגרום לסאונד להיות יחסי למיקום המסך, ממש כמו החוויה ללא אוזניות. היכולת הזו תהיי זמינה גם במחשבי Mac בעלי מעבד ה-M1 בגרסת הסתיו.

הרשו לי לצנן מעט את ההתלהבות מיכולת ה-dynamic head tracking, בעוד כשמדובר בלפטופ של Mac אין בעיה לדעת את המיקום של האוזניות באופן יחסי למסך, כשמדובר ב-Apple TV, מה יקרה אם הוא בכלל לא קרוב לטלוויזיה?

יכולות השיתוף החדשות: Share with You ו-For all of You

יכולות השיתוף החדשות יאפשרו לקבל המלצות צפייה מחברים ובנוסף המלצות המשותפות לכל הפרופילים של בני הבית על מנת שתוכלו ליהנות מצפייה משותפת.

חברת Apple הכריזה ש Spatial Audio יגיע ל-tvOS בגרסה 15

יכולת ה-SharePlay החדשה שתגיע גם היא בגרסאות 15 של tvOS ו-iOS, תאפשר לערוך צפייה משותפת עם חברים באמצעות שיחת קבוצה ב-Facetime. חברת Apple פנתה לשירותי ההזרמה Disney+, Hulu, HBOMax ו-+Paramount, על מנת שהתכונות הללו יעבדו גם בשירותים אלה ולא רק ב-+Apple TV.

אלבומים ב-Spatial Audio Dolby Atmos ו-Loseless כבר זמינים בשירות Apple Music

אפל הבטיחו על כך שתכני loseless ו-Dolby Atmos יהיו זמינים בחודש יוני, וכעת הם מכריזים על זמינות מידית של מספר אלבומים בפורמט ה-Spatial Audio Dolby Atmos, למשל של Ariana Grande. והנה תמונה ממקור ראשון של אלבום באיכות loseless:

Apple Music Loseless Quality

תמיכה ב-AirPlay במחשבי ה-Mac בגרסת iOS 15

ידיעה זו לא זכתה להרבה תשומת לב, אך לטעמי דווקא מדובר כאן ביכולת חשובה מאוד, שבכנות לא ברור לי איך לא הייתה קיימת עד כה. החל מגרסת iOS 15, מחשבי Mac יוכלו לשמש כיעד ל-AirPlay, כך שתוכלו להזרים ב-AirPlay תכנים מה-iPhone או ה-iPad שלכם ישירות אל מחשב ה-Mac, מה שהופך אותם לסטרימרים נוחים במיוחד.

Spatial Audio יגיע ל-tvOS בגרסה 15

כתיבת תגובה