רעידת אדמה בעולם הזרמת המוזיקה: הכירו את ה-Tidal Connect!

רעידת אדמה בעולם הזרמת המוזיקה: הכירו את ה-Tidal Connect!

בהפתעה גמורה מבחינתי שירות המוזיקה של Tidal השיקו פרוטוקול תקשורת משלהם, בדומה ל-Spotify Connect, גם בפונקציונליות וגם בשם, הכירו את Tidal Connect.

Tidal Connect

אז מה זה Tidal Connect?

מדובר בפרוטוקול הזרמת תכנים מטידאל, כלומר כל מכשיר שנמצא באותה הרשת ויתמוך בפרוטוקול יהיה מזוהה באופן אוטומטי על ידי האפליקציה של טידאל ואפשר יהיה להזרים את השירים ישירות מאפליקציית טידאל לאותו המכשיר התומך. בדיוק כמו ש-Spotify Connect עובד.

למה זה טוב?

בשביל להבין זאת, בואו נסתכל על תהליך העבודה עם Tidal כיום, למשל בסטרימר הבלוסאונד שלי, יש אינטגרציה של אפליקציית ה-BluOS עם טידאל. צריך להכניס את פרטי החשבון של טידאל לאפליקציית ה-BluOS ואז האפליקציה מושכת את התכנים של טידאל דרך הממשק שלהם (ה-API שהם חשפו לפרטנרים). כמות האפשרויות והתצוגה פשוטים מאוד, בנוסף אין שיתוף היסטוריה. כלומר, ניגנתם משהו שאהבתם דרך ה-BluOS, ואז הלכתם למחשב ופתחתם את Tidal, לא תראו את התוכן ב"נוגנו לאחרונה".
למעשה כל אפשרות חדשה שטידאל תוסיף, כל מי שמשתמש באפליקציה אחרת כמו ה-BluOS, תלויים בכך שהם יעשו אינטגרציה טובה מול Tidal ויוסיפו את היכולות הזו אצלם.

בנוסף לכל שירות הזרמת מוזיקה יש את ה-UI שלו, ודרך אפליקציות צד שלישי כמו ה-BluOS, זה דיי הולך לאיבוד.
ככה שמבחנתי פרוטוקול Connect כזה, הוא הדרך המועדפת והשלמה ביותר לצרוך שירות מוזיקה.

מי הולך לתמוך בזה?

אז לא לדאוג, למרות שאין על הציוד שלכם מדבקה של Tidal Connect, מאוד יכול להיות שבעזרת עדכון תכונה שיגיע בקרוב גם המכשיר שלכם יתמוך בפרוטוקול החדש. הפרטנרים של טידאל, שאמורים לתמוך בשירות מיד עם ההשקה שלו הם: Bluesound, Cambridge Audio, DALI, KEF, iFi audio, Lyngdorf, Monitor, NAD, Naim Audio ו-StreamUnlimited.

מבחינת האיכות, כמובן שה-Tidal Connect יתמוך באיכות המלאה של Tidal וב-MQA, כמובן שבהנחה שהסטרימר והדאק שלכם תומכים באיכות וקידוד זה.

מתי?

כבר עכשיו! היום יצא עדכון לסטרימר הבלוסאונד שלי, ואחרי העדכון האפשרות הבאה מופיעה לי באייפד:

רעידת אדמה בעולם הזרמת המוזיקה: הכירו את ה-Tidal Connect!

גם למחשב העדכון הגיע ממש בדקות האחרונות:

רעידת אדמה בעולם הזרמת המוזיקה: הכירו את ה-Tidal Connect!

מבחנתי מדובר כאן במהפכה של ממש, לא עוד תלות באפליקציות של סטרימרים, למי שיש טידאל, כל מה שצריך לעניין אתכם מעכשיו זה "האם המכשיר תומך ב-Tidal Connect?"

כתיבת תגובה