fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • SteroShop
 • Bowers&Wilkins
 • Samsung QLED 2020: סיכום סמינר טכני על הטכנולוגיות החדשות במסכים

  בבוקר יום שישי ה-17 לאפריל, סמסונג ערכו סמינר טכני וירטואלי (כמקובל כיום) לעיתונאים, בו הם חשפו את הטכנולוגיות החדשות במסכי ה-QLED שלהם לשנת 2020. השתתפתי בסמינר מטעם אתר Dtown (הכתבה פורסמה כאן).
  Samsung QLED 2020: סיכום סמינר טכני על הטכנולוגיות החדשות במסכים

  איכות תמונה ועיצוב

  סמסונג מובילה ודוחפת את טכנולוגיית ה-8K מזה מספר שנים. הרזולוציה הגבוהה מאפשרת לראות את הפרטים ולו הקטנים ביותר והטקסטורות המפורטות ביותר. אומנם עדיין אין כל כך תכנים ב-8K, אבל ישנם מספר סמארטפונים, כגון הגלקסי S20 החדש של סמסונג, אשר מגיעים עם מצלמת 8K. ניתן לצלם סרטוני 8K, ולהעביר למסך או להעלות ליוטיוב, שתומך כבר ברזולוציה זו.

  Infinity Screen

  מבחינה עיצובית הבשורה הגדולה של סמסונג השנה זה מסך הדגל מדגם Q950TS, הכולל עיצוב מרהיב חסר מסגרת לחלוטין.
  Samsung QLED 2020: סיכום סמינר טכני על הטכנולוגיות החדשות במסכים

  AI Upscale

  מכיוון שאין תכנים בשלב זה, עיקר הפוקוס במסך כזה הופך להיות יכולות ה-Upscale שלו לוידיאו מרזולוציות נמוכות יותר. סמסונג משתמשים באלגוריתם AI מתקדם, שמבצע את ה-Upscale ברמת הפיקסל הבודד ומבטיח את התוצאה הטובה ביותר האפשרית. בשנים הקודמות סמסונג השתמשו בשיטת AI עם מעורבות אנושית (מה שנקרא Supervised Learning), בה על הגורם האנושי ללמד את האלגוריתם איזה תוצאה היא הטובה יותר. השנה סמסונג עברו לשיטות מתקדמות יותר (Deep Learning), בהן רשתות נוירונים מאפשרות למידה ללא התערבות אדם. לטענת סמסונג זה הביא לשיפור משמעותי ביכולות ה-Upscale של המסכים שלהם.

  טכנולוגיית ה-LPD

  המסכים הבכירים של סמסונג משתמשים בטכנולוגיית העמעום המקומי (Local Dimming) על מנת להאיר בעוצמה שונה חלקים במסך לפי התוכן המוצג. מסכים בטכנולוגיה זו מציגים איכות תמונה קונטרסטית וטובה משמעותית ממסכי הלד ההקיפי הזולים יותר. האלגוריתמים של סמסונג למימוש העמעום המקומי, נחשבים למובילים בשוק והשנה הם מוסיפים טכנולוגיה חדשה בשם (LPD (Local Power Distribution. טכנולוגיית ה-LPD מאפשרת לחלק את עוצמת הזרם בצורה משתנה על פני המסך ולמקד את העוצמה בחלקים הבהירים של התמונה, בכך סמסונג הצליחה לשפר עוד את הקונטרסטיות של התמונה והיעילות של המסכים.

  טכנולוגיות נוספות

  לפי סמסונג הרבה אנשים צופים בטלוויזיה בסביבה מוארת וגם בחשוכה. על מנת לספק חוויית צפייה אחידה וטובה עבור שתי סביבות הצפייה, מבלי צורך לשנות את מצב התמונה, סמסונג מציגים את ה-Adaptive Picture. טכנולוגיה זו כוללת חיישן אור שיכוון את מצב התמונה לפי רמת ההארה בחדר. כאן המקום שלי להזכיר, שטכנולוגיה זו קיימת במשך שנים, אך מומשה באופן פשטני, בו המסך היה פשוט מגביר את הבהירות ובכך דיי הורס את דיוק התמונה. המימושים החדשים אמורים להיות חכמים בהרבה ולתת אפקט עדין בהרבה שלא יהרוס את נאמנות התמונה.
  בנוסף סמסונג ממשיכה עם טכנולוגיית ה-Ultra View Angle, שמאפשרת למסכים שלה להציג תמונה איכותית גם בצפייה מזווית רחבה. זאת למרות שימוש בפאנל VA שהוא אומנם בעל קונטרסט טבעי גבוה, אך ידוע כפחות מוצלח מבחינת זווית הצפייה בו.

  טכנולוגיות סאונד

  סמסונג הבינו שאנשים מחפשים חוויית סאונד היקפית שיותר מתארת את מה שנראה על המסך, מה שנקרא Immersive (לא מוצא תרגום טוב לעברית של המושג). יחד עם זאת אנשים לא מעוניינים לרשת את כל הבית ברמקולים ולתחזק מערכת קולנוע מסובכת. לכן השנה סמסונג מציעים מספר טכנולוגיות שישפרו את חווית הסאונד במסכים שלהם.

  (OTSOTS+ (Object Tracking Sound

  טכנולוגיית ה-OTS מאפשרת למסך להשמיע סאונד תלת מימדי, העוקב אחר האובייקטים במסך. מבחינת המימוש, שימוש ברמקולים הממוקמים בתחתית המסך, לא מספק תוצאה טובה מספיק. השנה, סמסונג הטמיעו שני רמקולים קרוב לצדדי המסך ובכך זה מאפשר להם לתת במה רחבה יותר, בנוסף הסאונד נשמע מהמסך עצמו (ולא מהתחתית של המסך). סמסונג גם הוסיפו שני רמקולים בחלקו העליון של המסך עבור אפקטים (בין אם פסדו סראונד או אפקטים של דולבי אטמוס/DTS X). ההבדל בין OTS (שמשולב במסכי ה-4K), לבין +OTS (המשולב במסכי ה-8K), הוא שני טוויטרים נפרדים בשני צדדי המסך ב-+OTS, מה שאמור לתת במה רחבה יותר גם בתחום התדרים הגבוה יותר.

  (AVA (Active Voice Amplifier

  מדובר בעיקרון הדומה ל-Adaptive Picture, חיישן ימדוד את רעש הסביבה ויגביר את הסאונד במידת הצורך, על מנת שלא תפספסו אף חלק מהדיאלוג בסרט בזמן שמישהו שואב אבק (או מה שקורה הרבה אצלינו מדליק את הקומקום).

  Q-Symphony

  זוהי טכנולוגיה שהולכת להיות משולבת במסכים והסאונד ברים של סמסונג ב-2020 (לא תהיי תמיכה בדגמים קודמים). מדובר למעשה בשילוב סינכרוני בין הסאונד בר לרמקולים הגבוהים שנמצאים במסך, על מנת לתת חוויה משודרגת יותר ושיפור הביצועים בפורמטי הסאונד של Dolby Atmos ו-DTS X.

  מסך חכם

  סמסונג מציגים מערכת סמארט מהמתקדמות בשוק (Tizen) וכמובן שגם בגזרה זו יש לא מעט שיפורים.

  Multi View

  סמסונג גילו שהרבה מהצופים היום גולשים בנייד תוך כדי הצפייה, טכנולוגיית ה-Multi View (נתמכת באנדרואיד ו-IOS) תאפשר לשקף את המכשיר הנייד על גבי המסך לצד התוכן המשודר.
  Samsung QLED 2020: סיכום סמינר טכני על הטכנולוגיות החדשות במסכים
  את הקישור עם הנייד ניתן לעשות על ידי הצמדה של המכשיר למסך (מניח שבעזרת NFC).

  מכשירים חכמים IOT

  מערכת הסמארט של סמסונג תציע מסך (dashboard) חדש בו תוכלו לראות את כל המכשירים החכמים בביתכם ולשלוט בהם. המערכת תזהה מכשירים באופן אוטומטי.

  עוזרים וירטואליים

  מסכי סמסונג תומכים באמזון אלקסה, גוגל אסיסטנט, זאת בנוסף למשרת הדיגיטלי שלהם, הביקסבי. האינטגרציה בין כל העוזרים היא שקופה וקלה לשימוש. ביקסבי יזהה למשל שאתם מזפזפים בין ערוצים למצוא משהו לצפות בו, וייעץ לכם על דרכים למצוא תוכן ראוי לצפייה. אפשר לבקש מביקסבי לעקוב אחרי קבוצת הספורט האהובה עליכם, או לשאול אותו על מזג האוויר הצפוי.

  גיימינג

  סצנת הגיימינג שוברת שיאים של פופולריות ומסכי ה-QLED של סמסונג מאוד אהובים על הגיימרים. השנה סמסונג הקטינו עוד את ה-Input lag שיעמוד על פחות מ-10 מילי-שניות. אופטימיזציה של סצנות חשוכות תבטיח שלא תפספסו אף פרט, שיכול להוביל לניצחון שלכם. טכנולוגיית ה-+Game Motion תפחית משמעותית את ה-Blur וה-Judder במשחקי הוידאו (שכוללים תנועות מהירות לרוב). לבסוף גם הסאונד יעזור לכם עם חוויה תלת מימדית יותר בעזרת שימוש ב-AI.

  Lifestyle

  בקטגוריית מסכי ה-Lifestyle, סמסונג מציעה שלושה מוצרים שונים ומעניינים.

  Frame

  מסך ה-Frame, שמגיע עם מסגרות מתחלפות שגורמות למסך להיראות כמו תמונה על הקיר. היא סדרה מאוד מוצלחת של סמסונג, חצי מיליון יחידות של ה-Frame נמכרו עד כה. השנה הסדרה חוזרת עם מבחר גדלים רחב יותר, יותר אפשרויות לסטנד, וגם שימוש בטכנולוגיית ה-Dual LED (שימוש בשני פאנלים על מנת לשפר את הקונטרסט ודיוק הצבע של המסך).
  Samsung QLED 2020: סיכום סמינר טכני על הטכנולוגיות החדשות במסכים

  Serif

  הסמסונג Serif הוא פתרון עיצובי למי שלא מעוניין לתלות את המסך על הקיר או לשים אותו על המזנון. גם ה-Serif יגיע במגוון גדלים ומספר צבעים לבחירה, כולל צבע כחול חדש.
  Samsung QLED 2020: סיכום סמינר טכני על הטכנולוגיות החדשות במסכים

  Sero

  ה-Sero הוא מסך קונספט חדשני, שהושק בשנה שעברה בקוריאה והיה להצלחה גדולה. זהו מסך שתפקידו העיקרי הוא לעשות Mirroring לנייד שלכם, כולל יכולת Rotation אוטומטית. המסך גם מגיע עם רמקול חזק בעוצמה של 60W.
  Samsung QLED 2020: סיכום סמינר טכני על הטכנולוגיות החדשות במסכים
  לסיכום, מסכי סמסונג ב-2020 הולכים להציג עיצוב מרשים, פונקציונליות מתקדמת ושלל שיפורים באיכות התמונה, באיכות השמע ובנוחיות השימוש. לחובבי העיצוב סמסונג מציגה גם פתרונות חדשנים ופחות קונבנציונליים. ככה שבהחלט יש למה לחכות.
  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • לייק לעמוד הפייסבוק שלנו

  דילוג לתוכן