fbpx
T+A

AVReviews

חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • fuse
 • 21 גשרים

  "21 גשרים", הוא אחד הסרטים האחרונים של צ'דוויק בוזמן, לפני מותו בטרם עת. הקריירה של צ'דוויק ("הפנתר השחור") נקטעה דווקא כשהוא בשיאו. צפיתי בסרט בסלקום TV.

  21 גשרים
21 bridges

  תקציר העלילה – 21 גשרים

  הסרט מתחיל באקספוזיציה קצרה, שמראה את אנדרה דיוויס כנער צעיר בלוויה של אביו השוטר, שנהרג בעת מילוי תפקידו.
  כ-2 עשורים לאחר מכן, אנדרה (בוזמן) הוא בלש במשטרת ניו-יורק, הנחקר על שליפות הנשק המרובות שלו בשנים האחרונות. בינתיים שני שודדים מגיעים בשעות הלילה לפאב, המשמש כתחנת מעבר לסמים, לאחר שהם קיבלו מידע על המצאות של 30 ק"ג קוקאין במקום. השוד מסתבך, והשניים נמלטים תוך כדי קרב יריות אכזרי עם שוטרים, בו לא פחות מ-8 שוטרים נהרגים.

  21 גשרים
21 bridges

  אנדרה מגיע לזירת האירוע ולאחר שהוא מסיק שהשניים נמלטו לתוך מנהטן, הוא מבקש לסגור את האי, עם כל 21 הגשרים המובילים אליו. על אנדרה מצוותת פרנקי, בלשית של מחלקת הסמים, ויחד הם יוצאים למצוד נגד השעון ללכוד את שני רוצחי השוטרים.

  אורך הסרט הוא כ-100 דקות בלבד, בהחלט דיי נדיר בימינו. קצב העלילה מהיר מאוד, אחרי האקספוזיציה הקצרה, אנחנו צוללים לאקשן ולמתח של המרדף של אנדרה אחרי שני הרוצחים. המתח והאדרנלין בסרט גבוהים. תוך כדי המרדף, אנדרה מתחיל לשים לב לדברים לא הגיוניים באירוע שהתרחש ובאירועים נוספים המתרחשים תוך כדי המרדף. לא אספלייר את האירועים, אך כן אומר שהתפניות מאוד צפויות וקל לראות לאן הדברים הולכים. יחד עם זאת, הדבר לא פגם בהנאה שלי מהסרט.

  21 גשרים
21 bridges

  כמעט לכל אורכו הסרט מתרחש בחשיכה, יחד עם הצילום המוקפד נוצרת תחושה של משהו רע באוויר. איכות המשחק טובה, צ'דוויק בוזמן מחזיק את הסרט על כתפיו ועושה עבודה משכנעת ומרשימה, כשלידו סיינה מילר המגלמת את פרנקי וגם ג'יי. קיי סימונס הוותיק. הסרט מרוכז כמעט כולו במקרה אחד, ובכך מזכיר סרטים כמו "התקפה על מחוז 13" למשל.

  21 גשרים
21 bridges
  סיינה מילר המגלמת את פרנקי

  הסרט נפתח במסך שחור, בזמן הספד הכומר על אביו של אנדרה, מה שכמובן מיד מזכיר את סצנת הפתיחה האייקונית של "הסנדק". מסך שחור כזה מרמז על כך שמשהו לא מסתדר עם הדברים הנאמרים ועל תהליך התפכחות של הדמות. בסנדק למשל, הקברן חשב שרשויות החוק יגנו עליו ועל משפחתו, אבל כשבתו הותקפה והתוקפים לא נענשו, החלום האמריקאי שלו מתרסק לו בפנים והוא פונה לסנדק לעזרה. גם ב-"21 גשרים" המסך השחור מנבא רעות והתפכחות של אנדרה, בנושא האידיאל המשטרתי מול המציאות.

  לכל אורך הסרט העריכה שומרת על קצב גבוה, אך סצנת הסיום בסרט מעט שוברת את הקצב ומרגישה מעט איטית וטרחנית. הרגשתי שהבמאי רצה לסכם את הדברים ולוודא שהמסר שלו מועבר, אך לטעמי הדיאלוג בסוף היה מיותר ברובו.

  21 גשרים
21 bridges

  לסיכום, "21 גשרים" הוא סרט מתח קצר ומהנה, בסגנון שמזכיר לי סרטים של שנות ה-90. הצילום והמשחק הם ברמה גבוהה, והקצב מהיר. העלילה צפויה וקל לראות לאן הרוח נושבת דיי מהתחלה. דווקא בגלל זה, סצנת הסיום הרגישה קצת כמו טחינת מים והייתה לטעמי הנקודה החלשה בסרט.
  הציון שלי: 7/10

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

  הרשמה לחדשות שבועיות

  דנמרק, אימפריה של סאונד

  הנה מעט מידע על דנמרק: דנמרק היא מדינה בצפון אירופה והיא הקטנה מבין המדינות הנורדיות. למרות שדנמרק אינה שוכנת על חצי האי הסקנדינבי, היא משתייכת

  שווייץ

  שווייץ, לא רק שעונים, גם גן עדן אודיופילי

  בכתבה זו נכיר לכם כמה מהחברות האקסקלוסיביות ביותר בעולם האודיו, אשר מגיעות משווייץ, ונדבר מעט על האופי והתרבות השווייצרית, שתורמים רבות לייחודיות של חברות אלה.

  HiFi VS High End ואיך כל זה קשור למכוניות

  את מושג ה-HiFi כבר הסברנו בעבר בכתבה: "מערכות Hi-Fi, או מכתב תודה לתומאס אדיסון"'. בסקירה שלנו לרמקולי Revel M126Be, התייחסתי אליהם מספר פעמים כרמקולי היי-אנד

  מכתב תודה ל"משפחה מודרנית"

  בשמיני לאפריל שודר הפרק האחרון בהחלט של "משפחה מודרנית". הסדרה שודרה 11 עונות מאז 2009. "משפחה מודרנית" היא סדרה מבית רשת ABC ומשודרת בארץ ב-YesStingTV.

  למה לי פטיפון עכשיו?

  לרוב המוחלט של האנשים שסובבים אותי, פטיפון נשמע כמו טכנולוגיה עתיקה. לרוב האנשים אין מושג שעדיין מדפיסים תקליטים בכלל ושגם את רוב המוזיקה החדשה ניתן

  אל תשכחו לעקוב אחרי עמוד הפייסבוק שלנו