fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • המלצות לפודקאסטים, חלק 3: פודקאסטים בשפת הקודש

  המלצות לפודקאסטים, חלק 3: פודקאסטים בשפת הקודש
  אז כמו בלא מעט תחומים, המגוון בעברית קטן בהרבה. ניראה שרק בשנים האחרונות לאט לאט ישראלים נכנסים יותר לעולם הפודקאסטים. אז בחלק השלישי והאחרון של ההמלצות שלי, אספר לכם על כמה פודקאסטים שאני נהניתינהנה לשמוע בשפת הקודש שלנו.

  רשת עושים היסטוריה

  הפודקאסט של עושים היסטוריה הוא כנראה המצליח והמפורסם מבין הפודקאסטים הישראלים. רן לוי, מהנדס וסופר, גילה את עולם הפודקאסט לפני מספר שנים ויצר פודקאסט בשם עושים היסטוריה. מדובר בפודקאסט שמשלב מדע והיסטוריה ומביא סיפורים גדולים וקטנים כאחד. יש כבר כ-270 פרקים. רן הוא מספר נהדר ומעביר בצורה מרתקת את הנושאים עליהם הוא מדבר.
  הפודקאסט ממש תפס ומאז הוא נותן הרצאות (אפילו הרצה במקום העבודה שלי פעם), מקים אירועים, וכו. מעבר להיותו הפודקאסט המצליח ביותר, זהו כנראה גם הפודקאסט המקצועי ביותר, רמת הסאונד, המוזיקה המלווה את הפרקים, כולם ברמה גבוהה.
  בעקבות ההצלחה הרבה של עושים היסטוריה, רן לוי הקים רשת פודקאסטים שלמה, שכוללת לא פחות מ-12 פודקאסטים שונים (עושים רפואה, עושים תוכנה, עושים פוליטקה, עושים ספוטקאסט ועוד).
  הבעיה הגדולה שלי עם רשת עושים היסטוריה היא שלטעמי הם התמסחרו מידי. יש המון פירסומות בפרקים כולל פירסומות ארוכות של ראיונות שלמים. איפשהו הפודקאסט איבד מעט מהקסם שלו לדעתי. אבל מי שלא שמע, אני מאוד ממליץ לנסות כמה מהפרקים היותר ישנים.
  מכל הרשת הזו, אני חייב להגיד שהפודקאסט שאני מאוד נהנה לשמוע לאחרונה הוא דווקא עושים רכב עם אסף בר-שי. זהו פודקאסט קליל מאוד, ואסף מעביר אותו בצורה מעניינת מאוד לטעמי. הפודקאסט כולל סיפורים היסטוריים על תעשיית הרכב יחד עם חדשות ומבחני דרכים.

  קיצור תולדות האנושות מאת פרופסור יובל נח הררי

  טוב אוקיי, זה לא באמת פודקאסט, אלא הקלטות של קורס באוניברסיטה העברית, אבל דווקא הקלטה זו פתחה אותי לעולם של להאזין לדברים מעניינים ברכב ולא רק מוזיקה או חדשות.
  למי שלא מכיר, הקורס הזה מבוסס על הספר של פרופסור יובל נח הררי באותו השם: קיצור תולדות האנשות. מדובר במבט מרתק על התהליכים הגדולים שהאנושות עברה, מנקודת מבט מאוד מלמעלה. הדרך שבה פרופסור יובל מספר את הדברים והזווית הלא רגילה שבה הוא מציג את האירועים מאוד מסקרנת ומעוררת מחשבה. מאוד מומלץ. איכות הסאונד לעיתים לא טובה, ולפעמים יש שאלות מהסטודנטים שלא שומעים כלל, אבל זה לא ממש מפריע.

  המדען הערום

  המדען הערום היא הפקה של גלי צה”ל שמורכבת מהרצאות של אנשים אקדמיה בכירים בפאבים ברחבי הארץ. הנושאים מאוד מגוונים והדוברים הם דוקטורים ופרופסורים מהמובילים בארץ. בגלל אופי ההרצאות, מדובר על הרצאות דיי קלילות שנועדות לקהל הרחב ומציגות סוגיות שונות של עולם האקדמיה בשפה פשוטה. המראיין הוא בן שני ולטעמי הוא עושה עבודה מעולה בניהול הראיונות ושמירה על העניין בהרצאות.

  סיפור ישראלי

  מדובר בפודקאסט ששואב המון השראה מ-This American Life ומנסה להביא את אותה הרוח של סיפורים דיי קטנים או אישיים המאפיינים את החיים כאן.
  המגיש הראשי הוא מישי הרמן, לטעמי מדובר במגיש מרתק שבאמת יודע איך לספר סיפור. הפרק האחרון שלהם היה ב-2017 ולא ברור לי אם הם מתכוונים להמשיך. בכל מקרה כרגע יש 30 פרקים להאזנה.
  לצד סיפורים אישיים מרתקים, יש כמה פרקים מיוחדים, כמו למשל הפרק שבו הם בילו 24 שעות בבית הפנקייק ופשוט ראיינו כל מיני אנשים שמגיעים לשם במהלך השעות השונות. או הפרק שנקרא הרצל 48, פרק בו הם נכנסו לבתים בכל רחבי המדינה שזו הכתובת שלהם וראיינו את הדיירים.
  הבעיה של הפודקאסט היא שלטעמי הם דיי איבדו את הדרך ובשלב מסויים הסיפורים האישיים הקטנים הפכו למוזרים, דיכאוניים או סתם לא ממש מעניינים. יחד עם זאת, לא מעט מהפרקים מאוד מעניינים וכן שווים האזנה.

  נבלים זה אנחנו/סרטים זה אנחנו

  מדובר בשני פודקאסטים דיי חדשים בהנחיית רותם יפעת ואברי רוזן צבי. הם התחילו תחילה עם פודקאסט על סרטי מארוול שנקרא: מארוול מא’ ועד ת’ור, שם הם סקרו את כל סרטי היקום הקולנועי של מארוול. לאחר מכן הם המשיכו לפודקאסט שבוע שנקרא נבלים זה אנחנו, פודקאסט שעוסק בנבלים קולנועיים, בכל פרק הם דנים בנבל אחר ומנתחים מה עושה נבלים למוצלחים.
  במקביל הם התחילו פודקאסט שבועי בשם סרטים זה אנחנו, בו הם סוקרים סרט קולנוע או נטפליקס בכל שבוע.
  בפודקאסטים שלהם הם מאחרים בכל שבוע מגישים נוספים, לרוב מבקרי קולנוע צעירים מרחבי הרשת והעיתונאות. בכל פרק יש להם סגמנט של חדשות קולנוע, וסבב בו כל אחד מספר במה הוא צפה השבוע – אלו סגמנטים מעולים לטעמי שמוסיפים המון עניין לפרקים. שני הפודקאסטים מאוד מבדרים, הם קלילים והכימיה בין כל המגישים טובה מאוד. אני בהחלט מאזין קבוע שלהם ומחכה לכל פרק.
  טוב אז זהו עד כאן החלק האחרון של סדרת כתבות המלצות הפוקדאסטים שלי.
  יש באמת אינספור פודקאסטים בעולם על כל נושא שמעניין אתכם, אז אני לגמרי ממליץ לנסות להיכנס לעולם הזה ובטוח שתוכלו למצוא משהו שירתק אתכם.
  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן