fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • SVS 3000 Micro – הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  הפעם הגיע אלינו לסקירה הסאבוופר, SVS 3000 Micro, שממש לאחרונה זכה בפרס הסאב הקומפקטי של השנה מאת ארגון EISA.

  אנחנו מודים ל-Future, היבואן הרשמי של מותג SVS בישראל, על כך ששלחו לנו את הסאב לצורך סקירה.

  SVS 3000 Micro

  שורה תחתונה

  ה-SVS 3000 Micro הוא סאבוופר קומפקטי ושובר מוסכמות ברמת הביצועים ויכולות השליטה והכיוונון שלו

  מה אהבנו
  • עיצוב ואיכות בנייה מוקפדים
  • תיבה קומפקטית שלא משתלטת על שטח הסלון
  • סאונד עוצמתי, מדויק, מפורט ומהיר
  • ביצועים מעולים בקולנוע ומוזיקה
  • אפליקציית שליטה מהפכנית
  נקודות לשיפור
  • ביחס לסאבים בגודל מלא של SVS, ה-Micro דוחף פחות אוויר ומייצר מעט פחות אנרגיה

  סקירת וידאו

  על חברת SVS

  חברת SVS היא חברה אמריקאית שהוקמה בשנת 1998 ונמצאת במדינת Ohio.  נשיא ומנכ״ל החברה הוא Gary Yacoubian. החברה קנתה לעצמה שם בזכות מודל מכירה ישירות ללקוח, שאפשר לחברה להציע את מוצריה במחיר אטקרטיביים ביחס לתמורה. החברה התמקדה בייצור סאבוופרים, בשלוש צורות: תיבה סגורה, תיבה פתוחה ותיבת צלינדר. מוצרי החברה זכו לביקורות נלהבות גם עבור מוצרי הדגל וגם עבור מוצרי הכניסה שלהם, בשני קצוות הספקטרום החברה סיפקה סאבוופרים עם תמורה אדירה למחיר, ובכך אפשרה לחובבי קולנוע ומוזיקה לקבל בס ברמה של 20Hz, כמעט בכל תקציב.

  בהמשך החברה צמחה והתפתחה והחלה לשלוח לכל העולם. ישראלים רבים קפצו על המציאה והזמינו לעצמם סאבוופרים מרשימים ישירות מאתר החברה בארה״ב. בשנת 2015 חברת Future לקחה על עצמה את היבוא המסודר של מותג SVS בישראל.

  היצע המוצרים הנוכחי של SVS

  אומנם גם כיום חברת SVS מוכרת בעיקר בזכות ליין הסאבוופרים הנרחב שלהם, שמתחיל מסדרת הכניסה, סדרת ה-1000, שכוללת דגם תיבה סגורה ודגם תיבה פתוחה. הסאבים בסדרה מגיעים עם וופר 12 אינץ׳, מגבר בעוצמה של 325W RMS ותגובת תדר של דגם ה-SB1000 היא 20-270Hz ±3 dB.

  סדרת ה-2000, היא כנראה הסדרה הפופולרית ביותר, שמהווה את התמורה הטובה ביותר למחיר. הסדרה כוללת שלושה דגמים, דגם תיבה סגורה, דגם תיבה פתוחה ודגם תיבת צלינדר. הוופר בסדרה הוא בקוטר 12׳, מגבר של 555W RMS, תגובת התדר של דגם ה-PB2000 היא 16Hz – 290Hz ±3dB. 

  סדרת ה-3000, היא סדרת הביניים הגבוה של החברה. הסדרה כוללת דגם תיבה סגורה ודגם תיבה פתוחה, שניהם מגיעים עם וופר בקוטר של 13׳, והגברה של 800W RMS. תגובת התדר של דגם התיבה הפתוחה היא 16-260Hz ±3 dB. הדגם החדש בסדרה זו הוא ה-3000 Micro, שנסקר בסקירה זו.

  סדרת ה-4000 הינה סדרת ההי-אנד של החברה, היא כוללת שלושה דגמים, תיבה פתוחה, תיבה סגורה ותיבת צלינדר. הוופר הוא בקוטר של 13.5׳, ההגברה היא בעוצמה של 1,200W RMS ותגובת התדר בדגם התיבה הפתוחה היא 16-200Hz ±3 dB.

  לבסוף סדרת הדגל היא ה-16-Ultra, שכוללת שני דגמים עצומים: תיבה סגורה ותיבה פתוחה. שניהם עם וופר בקוטר של 16׳, מגבר בעוצמה של 1,500W RMS, ותגובת תדר של  דגם התיבה הפתוחה היא 15-280Hz ±3 dB.

  סדרות ה-1000 וה-2000 העדכניות של SVS כוללת את סיומת ה-Pro, מה שמסמל את התמיכה של הסאבוופרים באפליקציית השליטה החדשנית של החברה, המאפשרת לכם לשלוט ולכוון את הסאבוופר מהנוחות של מקום הישיבה שלכם, בלי להתכופף ולחפש את הכפתור או הבורר הנכון בגב הסאבוופר. האפליקציה זמינה גם בסדרות הגבוהות יותר.

  היצע מוצרי החברה התרחב מאוד בשנים האחרונות, ומלבד סאבוופרים כיום SVS מייצרת שתי סדרות מלאות של רמקולים (מדפיים, סנטר, רצפתיים, סראונד, אטמוס), ה-Prime וסדרת הדגל, ה-Ultra. בנוסף לאחרונה החברה השיקה את דגם הרמקולים המוגברים הראשון שלהם.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS
  סדרת ה-SVS Ultra

  לבסוף, החברה משווקת גם שלל אביזרים, החל מרגליות בידוד עבור הסאבוופרים, כבלים שונים ומערכת לחיבור אלחוטי של סאבוופר.

  העומד למבחן: SVS 3000 Micro

  ה-SVS 3000 Micro, הינו המוצר החדש בסדרת ה-3000 של SVS וזהו הסאבוופר הקטן ביותר של החברה. נראה שבשנה האחרונה מספר חברות זיהו את הדרישה של צרכנים לסאבוופר בעל חתימה קטנה יותר, מבלי להתפשר על ביצועים. הדרך להשיג זאת היא על ידי בניית סאבוופר הכולל שני דרייברים בדפנות מנוגדות הפועלים במקביל. תכנון סאבוופר כזה מאפשר להתמודד עם בעיה של ווברציות חזקות שנוצרות כאשר תיבת הסאבוופר היא כה קטנה.

  SVS 3000 Micro
  ה-SVS 3000 Micro ביחס לתקליט ויניל, להמחשת הגודל

  אין ספק שהדבר הבולט ביותר בסאבוופר הזה זהו גודלו הקטן, זהו בהחלט סאבוופר שאינו ישתלט לכם על הסלון ואינו דורש שטח נדל״ן יקר.

  שני הוופרים בצידי ה-3000 Micro, הם בגודל 8׳ ועשויים מאלומיניום.

  SVS 3000 Micro

  למרות שמדובר בסאב הקטן ביותר מבית SVS, הוא שייך לסדרת ה-3000 הגבוהה, וכולל את אותו המגבר כמו אחיו הגדולים בסדרה, כלומר מגבר מסוג Class D מדגם Sledge STA-800D2 בעוצמה של 800W RMS היכול להגיע בשיא גם ל-2,500W. תגובת התדר היא 23Hz – 240Hz ב-±3dB.

  בפאנל האחורי של הסאבוופר תמצאו את החיבורים שכוללים, חיבור RCA, כאשר הכניסה האדומה משמשת גם ככניסת LFE. ל-3000 Micro יש גם יציאת RCA, המאפשרת לשרשר סאבוופר נוסף במערכת שלכם. בנוסף ישנה כניסת Trigger In, המאפשר להדליק ולכבות את הסאב בתלות במכשיר אחר. כניסת ה-USB משמשת לעדכון תוכנה או חיבור יחידת ה-SoundPath שהופכת את הסאבוופר לאלחוטי.
  כפתורי השליטה מאפשרים שינוי ווליום, פאזה וה-Low Pass Filter.

  SVS 3000 Micro

  מידות התיבה במ״מ הן: 278 ג׳, 297 ר׳ ו-271 ע׳, המשקל הוא: 10.2 ק״ג.

  עיצוב ואיכות בנייה

  עיצוב ה-SVS 3000 Micro, הוא נקי ומודרני. הסאב מגיע בשני גימורים מבריקים, שחור ולבן. הגימור המבריק מקנה מראה יוקרתי ומרשים. הפאנל הקדמי נקי לחלוטין מלבד הלוגו של SVS בתחתית.

  SVS 3000 Micro

  בצדדים שאני הוופרים שתופסים את מירב הדופן ומגיעים עם גריל קשיח, שאינו ניתן להסרה, מה שהופך את הסאב לבטוח נגד דיירי הבית הקטנים.

  SVS 3000 Micro

  הסאבוופר מגיע עם רגליות גומי, המבודדות את הסאבוופר מהרצפה.

  הכפתורים והמחברים בפאנל האחורי של הסאב הם מרווחים וכוללים טקסט ברור.

  SVS 3000 Micro

  הסאב דחוס וכבד, הגימור מרגיש יוקרתי וכך גם הגרילים הקשיחים, כך שאיכות הבנייה כאן היא מעולה.

  שימושיות ויכולות שליטה

  הסאבוופר, באופן מסורתי, תמיד היה מכשיר לא נוח לתפעול. כשעיקר הקושי היה בכיוונון הראשוני, שכלל את מציאת המקום הנכון, קביעת העוצמה והקרוסאובר (בעיקר במערכת דו-ערוצית). חלק גדול מהקושי היה בגלל שכל שינוי הצריך לקום מנקודת הישיבה לשלוח את היד מאחורי הסאב, לשנות משהו לרוץ חזרה ולנסות להבין אם יש הבדל.

  ובכן, חברת SVS שמה סוף לכל הסרבול הזה, בדמות הטמעה של תקשורת Bluetooth בסאבים שלהם ואפליקציית שליטה מתקדמת וידידותית, שמאפשרת לא רק את הפעולות הפשוטות שתיארתי, אלא גם אפשרויות מתקדמות ביותר.

  SVS 3000 Micro

  לפני שנצלול, אל האפליקציה, אני רוצה לציין שאם תרצו כן להשתמש באמצעים פיזיים, אז SVS החליפה כאן את הבוררים המסורתיים בכפתורים, כאשר יש כפתור ״+״ וכפתור ״-״, וכפתורים שקובעים מה אתם רוצים לשנות: עוצמה, פאזה או Low Pass Filter. החלפת הבוררים היא הכרחית, על מנת לא לממש הזזה מכנית שלהם כאשר משנים את ערכיהם באמצעות האפליקציה, אבל מבחינת השימושיות, לדעתי בוררים הם דווקא אופציה נוחה יותר. אין שום סיבה הגיונית לא להשתמש באפליקציה הנהדרת של SVS, כך שבעיניי נוחות הממשק הפיזי הזה, אינה משנה כלל.

  התקנתי את האפליקציה על ה-iPad שלי, האפלקיציה לא העברה התאמה לטאבלטים, אבל היא עדיין נראית טוב וקל להתמצא בה.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  השלב הראשון באפליקציה הוא החיבור לסאבוופר, זה נעשה באופן מידי כמעט והאפליקציה כותבת את הדגם של הסאב. במסך הבית יש לנו אפשרות לשנות את הווליום, לבחור באחד מה-Preset או לעבור לאחד ממסכי ההגדרות. 

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  המעבר בין המסכים השונים יכול להתבצע גם על ידי לחיצה על כפתור התפריט בפינה הימינית העליונה. כפי שאתם רואים כמות האפשרויות היא נרחבת ביותר.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  האפשרויות כוללות את קביעת ה-Low Pass Filter, הפאזה, הקוטביות, אקוולייזר דיגיטלי ופיצוי ה-gain של החדר. בנושא פיצוי ה-gain, המטרה היא לתקן או לעשות אופטימיזציה לבס, שנשמע עוצמתי מידי בחדרים קטנים. חברת SVS כללה שלוש אפשרויות שלטענתם מכסות על 80% מהמקרים והן: 25Hz, 31Hz ו-40Hz.

  אפשרות ה-Parametric EQ, הינה אפשרות חזקה ביותר המאפשרת לכם לתקן באמצעות אקוולייזר גראפי את היענות הסאבוופר בתדרים שונים. כמובן שאופציה זו מחייבת יכולת למדוד את תחום ההיענות, ואת זה תצטרכו לעשות באמצעות ציוד ותוכנות חיצוניות.

  שימו לב: כשאתם פותחים את האפליקציה מצב ה-preset הוא None, זה אומר שאם תעברו ל-preset אחר, כל מה שעשיתם ב-preset ה-None, ימחק. על מנת שזה לא יקרה, אני ממליץ לשמור את השינויים שלכם באחד מה-preset-ים. השמירה מתבצעת על ידי לחיצה על החץ התחתון ובחירה ב-save to preset. מצבי ה-preset, מאפשרים לכם לשמור מספר סטים של הגדרות שונות, למשל הגדרה אחת לסרטים והגדרה שונה למוזיקה. כך שלא רק שתוכלו לכוון את הסאב באמצעות האפליקציה, אלא גם לעבור בין סטים שונים של הגדרות.

  מיקום הסאב

  המדריך למשתמש של ה-SVS 3000 Micro, כולל חלק בנושא המיקום (placement) של סאבוופר, אך הבעיה היא שמדובר בחלק כללי, שכנראה מופיע במדריך של כל הסאבים של החברה. ה-3000 Micro הוא לא כמו כל הסאבים, מכיוון שהוא כולל 2 דרייברים היורים הצידה, ולכן חבל ש-SVS לא כללו במדריך הוראות מתאימות ספציפית לסאב הזה.

  לדוגמה הצבה קלאסית של סאבוופר בפינת החדר, תגרום לכך שלפחות אחד מהוופרים ירה את הסאונד שלו היישר לתוך הקיר.

  במקרה שלי, אני נוהג להציב את הסאבוופרים באחד משני הקצוות של הסלון. בצד ימין יש לי חלון גדול ולכן חששתי מהאפקט שלו. בצד שמאל יש לי שטח פתוח שממשיך למטבח והייתה לי הצלחה רבה במיקום הזה עם מספר סאבים, שסקרתי לאחרונה (כמו למשל הסאבוופר של ה-Morel SoundHall 1). לכן בחרתי להציב את ה-SVS 3000 Micro בצד השמאלי של המערכת שלי. מכיוון שמדובר בסאב קטן ממדים הצבתי אותו כך שיהיה לו כמה שיותר רווח מהמזנון, כדי שהוא יוכל לנגן בחופשיות ולא להיות צמוד (עד כמה שניתן) למקור החזר אפשרי.

  מבחן הקולנוע – רב ערוצי

  את מבחן הקולנוע ביצעתי עם מערכת הקולנוע הביתי שלי, שמורכבת מרסיבר Anthem MRX 1120, רמקולים קדמיים ואחוריים סטליטים, Focal Dome Flax, רמקול סנטר Focal Aria CC900 ושני רמקולי תקרה ל-Atmos מדגם Goldenear Invisia 650. חיברתי את ה-SVS 3000 Micro לרסיבר באמצעות כבל של חברת SVS מדגם SoundPath, שסופק לי יחד עם הסאב לסקירה.

  SVS 3000 Micro

  בשלב הראשון בשביל להרגיש את נכונות המיקום ואת האופי ״הנקי״ של הסאב, האזנתי לו לפני הרצת התיקון האקוסטי (במקרה שלי זה ה-ARC Genesis). שיניתי מעט את העוצמה של הסאב דרך הרסיבר, עד שקיבלתי תוצאה מאוזנת מבחינת הווליום, וכיביתי את ה-ARC.

  לפני מדידה והתיקון האקוסטי

  בחנתי שני קטעים מנטפליקס שנוגנו ב-Apple TV 4K. פתחתי כרגיל מפרק 8 של עונה שלוש של ״דברים מוזרים״. סצנת הקניון, בה מפלצת ענקית רודפת אחרי הילדים, גיבורי הסדרה. ה-SVS 3000 Micro מתגלה מיד כסאב מהיר ועוצמתי. הוא מצליח למלא את החדר באנרגיה וגם מפזר אותה באופן אחיד ומאוזן. נקודת החוזקה היא בוודאות ברמת הפירוט שלו, זה ממש לא סאב שבא סתם ״להרעיד״ את החדר, יש כאן דיוק ברמה גבוהה ביותר. כשהשריף הופר וג׳ויס, צועדים במגפיים על רצפת הבונקר המתכתי, מרגישים את הצעדים ואפשר לחוש ברעש המתכת בצורה מדויקת. את אותה רמת הדיוק והפירוט הרגשתי גם כשהמפלצת יוצאת מהקניון ובדרך דורכת ורומסת מכונית, מרגישים את כל ההתקפלות של שלדת הרכב.

  כמובן שהצרחה והצעדים של המפלצת מועברים בעוצמה ובעיקר במהירות, ה-Attack וה-Decay של הסאב מופלאים. כלומר, האפקטים מופעים במהירות ונעלמים בצורה מדויקת מבלי להיות מרוחים או להשאיר ״שובל״ של רעד אחריהם.


  הקטע השני שבחנתי היה בסדרת אנטולוגיית האנימציה ״אהבה, מוות & רובוטים״, עונה 2 פרק 4. בסוף הפרק יש קרב יריות עצבני. ה-SVS 3000 Micro. מפגין מהירות מרשימה, היריות מופרדות לחלוטין, מפורטות מאוד ונעלמות מיד בסיומן.

  תיאור המדידה והתיקון האקוסטי

  תוכנת ה-ARC Genisis, המובנת ברסיבר ה-Anthem שלי, מאפשרת לבצע מדידות של כל ערוץ בנפרד לפני הכיול. ניצלתי יכולת זו על מנת למדוד את תגובת התדר של ה-SVS 3000 Micro.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  התוצאות הראו על קפיצה למעלה באזור ה-40-45Hz וירידה תלולה באזור ה-75-80Hz. עם הידע הזה הלכתי ל-Parametric EQ באפליקציה של SVS וניסיתי לשפר את המצב על ידי הנחתה באזור ה-40Hz והגברה באזור ה-75Hz. המטרה שלי כאן היא כפולה, גם לראות את ההשפעה של השינוי דרך האפליקציה, וגם להכין את הסאב לקראת הבחינה בסטריאו שם אשתמש במגבר המשולב שלי, שכמובן אינו כולל תוכנת תיקון אקוסטי.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS
  מדידת ה-SVS 3000 Micro לפני שינוי ערכי האקוולייזר

  הערה: אם המטרה היחידה שלכם היא לשלב את הסאבוופר במערכת רב ערוצית הכוללת רסיבר עם תוכנת תיקון אקוסטי, ההמלצה של SVS היא לא לגעת באקוולייזר ולתת לתוכנת התיקון האקוסטי לתקן את עקומת ההיענות של הסאבוופר.

  לאחר משחק קל, בהחלט הצלחתי להוריד את עוצמת הקפיצות, בשלב זה שמרתי את ההגדרות וביצעתי את תהליך התיקון האקוסטי ברסיבר.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  כך נראה הגרף לאחר התיקון של האקוולייזר:

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS
  שיפור בולט באזור ה45Hz, לאחר כיוון האקוולייזר

  לאחר המדידה והתיקון האקוסטי

  כעת הגיע הזמן לשלוף את התותחים הכבדים על מנת לבחון את ה-SVS 3000 Micro. בחרתי הפעם בשלושה סרטי 4K בלוריי, אותם ניגנתי ב-Panasonic UB820 שלי.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  פתחתי בסרט המד״ב המופלא Blade Runner 2049 משנת 2017. לתחושתי הסרט הזה מביא את ביצועי ה-SVS 3000 Micro לקצה. פתיחת הסרט כוללת קטע בס עוצמתי, ה-3000 Micro, מגייס את כל הכוח שלו ומצליח למלא את החדר בתחושת בס אחידה ומאוזנת. כש-K (ריאן גוסלינג) מנחית את הספינה שלו בחווה של דמותו של דייב באוטיסטה, מיקום הבס מדויק, ומראה על היכולת של ה-Micro להיות מדויק עם imaging מרשים.

  קטע הקרב בין K לבאוטיסטה מלווה במהלומות מהירות ועוצמתיות, ה-3000 Micro מעביר אותן במהירות, דיוק ופירוט, שוב ה-decay, מרשים במיוחד ומתבטא בשקט מוחלט מיד בסיום כל מהלומה.

  כש-K נמצא בדרכו חזרה אל תחנת המשטרה הוא מלווה במנגינה מלאה בבס כבד, הבס נשמע נקי ומפורט.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  מכאן עברתי ל-Mad Max: Fury Road משנת 2015. בקטע הפתיחה, הפעלת המנוע של מכוניתו של מקס (טום הארדי) נשמעת מפורטת ביותר. לאחר שהוא נלכד ונכבל בשלשלאות, הוא מנסה לברוח מלוכדיו בתוך מנהרות, רמת הפירוט באפקטים הקטנים תוך כדי המרדף היא נהדרת והבס מאוזן עם שאר הסאונד.


  מכאן המשכתי לקטע הקרב האחרון הארוך (קטע מספר 10 בדיסק). כל המנועים המפלצתיים נוהמים ברמת ניקיון ופירוט גבוהה, היריות נשמעות חדות ועוברות מצד לצד בבמת הסאונד וכך גם הפיצוצים הרבים.


  יחד עם זאת, הרגשתי שהסרט הזה חושף את נקודת החולשה של הסאב הזה, אסביר לכם למה אני מתכוון. כמו תמיד, סאונד זה עניין של נקודת ייחוס. הביצועים של ה-3000 Micro, כשלוקחים בחשבון את גודל התיבה שלו, הם יוצאים מן הכלל. העניין הוא שאת הסרט הזה ראיתי פעמים רבות עם סאבים גדולים בהרבה מהמיקרו ולכן לא יכולתי שלא לחוש במחסור באנרגיה בשני הקטעים שבחנתי. סאבים עם וופרים ותיבות גדולים יותר דוחפים כמות גדולה יותר ומצליחים לייצר תחושת אנרגיה עוצמתית יותר בחדר, שממש מרגישים אותה בגוף. מצד שני, ממש לא כל הסאבים הגדולים יותר מצליחים לשחזר מיקרו דינמיקה, ניקיון, פירוט ומהירות כמו ה-SVS 3000 Micro.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  סיימתי את החלק הזה בסרט המוזיקלי The Greatest Showman מ-2017. כאן, ה-3000 Micro לגמרי נמצא בבית. בחנתי את קטע הפתיחה ומספר קטעים מוזקליים נוספים במהלך הסרט. ה-SVS 3000 Micro, משלים את האנרגיה של הפסקול של הסרט עם המון מהירות, דיוק והדיקות. הבס משולב נכון ומכריח אותי להשתמש במילה הדיי אנגימטית, ״מוזיקלי״.

  מבחן הסטריאו

  בשביל מבחן הסטריאו השתמשתי ברמקולים המדפיים Monitor Audio Gold 100, שגם הם הגיעו אלינו לסקירה. חיברתי את ה-SVS 3000 Micro אל יציאות ה-Pre במגבר המשולב שלי, Naim Uniti Nova.

  SVS 3000 Micro
Monitor Audio Gold 100
Naim Uniti Nova

  החיבור נעשה באמצעות כבלי RCA של חברת Audioquest מדגם Tower, שסופקו לי על ידי Future.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  תהליך הכיוון בסטריאו

  לפני שאתחיל בתיאור תהליך הכיוון, אני רוצה לשבח את חברת SVS על שירות האונליין הנהדר שלהם, שנקרא Merlin. זהו למעשה כלי שממליץ לכם על דגמי הסאבוופר המומלצים עבור פחות או יותר כל רמקול בעולם, כולל ההגדרות המומלצות שיש לכוון בסאב.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS
  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  אז אומנם ה-SVS 3000 Micro לא מופיע ברשימה, אך עדיין ניתן לראות את ההמלצה לכיוון ה-Low Pass Filter וגם את השיפוע או ה-Slope המומלץ. זהו שירות מעולה לצרכן, ולגמרי מגיעים שבחים ל-SVS על כך.

  אז אחרי הכיוון על פי ההמלצות, השלב הבא הוא לכוון את ה-volume כך שהסאב ישתלב נכון עם הרמקולים. כאן שוב התענגתי על האפליקציה של SVS, במקום לגשת לסאבוופר כל פעם ולרוץ חזרה לנקודת הישיבה, כל הכיוון נעשה באמצעות האפליקציה, איך שאומרים ״אמריקה״.

  השילוב האידיאלי של סאב במערכת סטריאו מבחנתי הוא כאשר מרגישים את הסאבוופר רק אם מכבים אותו, כלומר שהוא משולב בצורה כזו עם הרמקולים, שלא מרגישים את המעבר בין הרמקולים לסאב, ובטח שלא מרגישים שום עודף בס ורק כאשר מכבים את הסאב, אז מרגישים פתאום בחסרונו ואת העובדה שיש פחות בס ואנרגיה.

  בניסיון הראשון שלי, הרגשתי שהסאב לא מורגש כלל. הבעיה הייתה בערכי האקוולייזר שבחרתי בהם בחלק הקולנוע, ההנחתה סביב ה-40Hz התבררה כמוגזמת, אז התחלתי לשחק מעט עם האקוולייזר, הורדתי את עוצמת ההנחתה ובנוסף שיחקתי עם פרמטר ה-Q Factor, שבעצם קובע עד כמה השינוי הדרגתי, או עד כמה העקומה ״רזה״.
  לאחר שהורדתי את ההנחתה ל-6dB- והגדלתי את ה-Q-Factor ל-1.3, קיבלתי תוצאה טובה בהרבה.

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  לולא הייתי מבצע את המדידה הראשונה, לא הייתה לי שום דרך לדעת שיש בעיה בחלל שלי סביב ה-40Hz, אבל אחרי שכן יש את המידע הזה, אפשר להתחיל לשחק ידנית סביב האזור הזה, עד שמקבלים תוצאה שאוהבים. אין ספק שיכולות הכיוון של האפליקציה מאפשרים לשפר משמעותית את ביצועי הסאבוופר, גם כשאין אפשרות להציב אותו במקום האדיאלי, וכל זאת בצורה נוחה וידידותית מבלי לקום מהספה.

  בקליק אחד אפשר גם לכבות את האקוולייזר על מנת להשוות איך זה נשמע בלי, ואכן בלי ההנחתה יש תחושה של בס בומי יותר ולא מאוזן.

  האזנה בסטריאו

  אז כמובן שהתמקדתי בשירים עם קטעי בס מרשימים, בין עם אלקטרונים או יותר אורגנים. ההתרשמות הכללית שלי היא של-SVS 3000 Micro יש את שני צידי המטבע. מצד אחד הוא מספיק עוצמתי לפזר את הבס בצורה מרשימה בחדר גם בעוצמות גבוהות וגם בעוצמות בינוניות ומצד שני, הוא מהיר ומדויק מספיק בשביל להצליח לעקוב אחרי הרמקולים ולעמוד בקצב שלהם.
  לאחר הכיוונים שביצעתי, השילוב בין הרמקולים והסאב הרגיש אחיד ורציף. לא הייתה תחושה כאילו הבס מגיע מהסאב, אלא כאילו הוא ההמשך הטבעי שלהם.

  בקטע Hunter של ביורק, יש שכבות בס מהירות ומרובות. רוב שכבות הבס מטופלות בידי הרמקולים, אבל הסאב תורם רבות בשחזור שכבת הבס הקבועה והעמוקה. ה-SVS 3000 Micro מזריק עוד אנרגיה לשיר, מבלי להשתלט כלל.

  בשביל לבדוק בס אורגני יותר, בחנתי את הקטע הנפלא Jean Pierre של מרקוס מילר האגדי. התרומה של הסאב כאן עדינה ומדויקת, ה-SVS נותן עוד קצת פאנץ׳, עוד קצת אנרגיה. הבס הכללי הוא מהיר ומדויק.

  אחד הקטעים עם הבס העמוק ביותר שאני מכיר, הוא הקטע There’s a Shadow on the Sun של Jacob & Drinkwater. סביב 48 שניות בתוך השיר, מתחילה שכבת בס עמוקה במיוחד, שמוציאה המון אנרגיה מה-SVS. ה-SVS 3000 Micro, מצליח להוציא כאן בס עמוק ועוצמתי שנשמע טבעי יותר מאשר בלי הסאב.

  הקטע האחרון שבחנתי הוא Wonder Woman’s Wrath של המלחין Rupert Gregson-Williams מתוך הפסקול של וונדר-וומן הראשון עם גל גדות. זה בעצם קטע שהוא באמצע בין מוזיקה ובין קולנוע, והשילוב של ה-SVS 3000 Micro הוא מה שדוחף את הסאונד מבחינה אנרגטית לכיוון של קולנוע. כמו בקטע של Hunter, שהתחלתי ממנו, גם כאן יש בס מהיר ופאנצ׳י יחד עם שכבת בס עמוקה, שמהווה מעין בסיס עליו כל השאר מולבש. גם כאן את ההשפעה הגדולה ביותר של ה-Micro, הרגשתי בשכבה הקבועה, שהיא עוצמתית יותר ומוסיפה המון אנרגיה לקטע.

  לסיכום חלק הסטריאו, ל-SVS 3000 Micro יש את כל מה שצריך בשביל להשלים את חלק התדרים התחתון של מערכת הסטריאו. הסאב הזה הוא שילוב של עוצמה עם מהירות ודיוק, שהם חשובים במיוחד במוזיקה. כשמוסיפים על כך את כל יכולות הכיוונון הרבות של SVS, אין שום סיבה שלא תצליחו להוציא מה-Micro תוצאה מעולה ומאוזנת, שתשתלב בצורה נכונה עם הרמקולים שלכם.

  סיכום

  SVS 3000 Micro - הסאבוופר הקומפקטי ביותר מבית SVS

  ה-SVS 3000 Micro הוא המיקרו סאב הראשון מבית החברה האמריקאית המצליחה. עד כה, החברה עשתה לעצמה שם דווקא עם סאבים ענקיים, במיוחד בדגמי ה-ported שלהם. עכשיו סופסוף יש להם גם מה להציע לצרכנים, שרוצים ביצועים גבוהים, אבל לא מוכנים לוותר על חצי סלון בשביל מקום לסאבוופר.

  עם עיצוב מוקפד וגודל שירצה גם את החצי השני שלכם, ה-SVS 3000 Micro מאפשר לכם ליהנות מכל העולמות. גם מבחינת הביצועים שלו, הם שילוב של עוצמה מצד אחד ומהירות, דיוק ופירוט מהצד השני. ה-SVS 3000 Micro מצטיין גם בסרטים וגם במוזיקה. עם כיוון נכון הוא אינו בומי או משתלט, זהו סאב מפורט, הדוק ומהיר.

  כשעל כל זה מוסיפים את אפליקציית השליטה והכיוון המרשימה של SVS, ששמה סוף לתהליך הכיוון, שמצריך לרוץ מאה פעם בין הסאב לנקודת ההאזנה, התוצאה היא חבילה קומפקטית, מודרנית, טכנולוגית ומשתלמת במיוחד.

  נקודה אחת בה הסאבים היותר סטנדרטים וגדולים של החברה מעפילים על ה-SVS 3000 Micro, זה כמות האוויר שהם מצליחים לדחוף ורמת האנרגיה, שהם מצליחים לייצר. יחד עם זאת, שלא תטעו לרגע, אם תרצו סאבוופר שיתן לכם גם את האנרגיה הגבוהה ומצד שני גם את רמת הדיוק והמהירות של ה-Micro, תצטרכו לשלם משמעותית יותר, וגם אז תצטרכו להתפשר על הגודל של הסאב, שברוב המקרים יהיה גדול יותר בצורה משמעותית.

  מחיר: 3,590 ₪
  אחריות: 5 שנים מבית Future

  המערכת ששימשה אותי לסקירה:
  מערכת רב-ערוצית:
  רסיבר: Anthem MRX 1120
  רמקולים: קדמיים ואחוריים Focal Dome Flax, סנטר Focal Aria CC900, רמקולי תקרה: Goldenear Invisia 650
  מקורות: Apple TV 4K ו-Panasonic UB820
  כבל סאב: SVS SoundPath

  מערכת דו-ערוצית:
  מגבר משולב: Naim Uniti Nova
  רמקולים: Monitor Audio Gold 100
  כבלי רמקולים: Nordost Blue Heaven
  כבל RCA לחיבור הסאב: Audioquest Tower

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן