fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • רמקולי השנה 2022 – נבחרי השנה של אתר AVReviews

  אנחנו גאים להציג בפניכם את הזוכים בפרסי ״רמקולי השנה 2022״ של אתר AVReviews, אותם נעניק לרמקולים שהכי אהבנו השנה.

  מעט על תהליך הבחירה, הפרסים ניתנים למוצרים שבחנו במהלך שנת 2022, הם לא בהכרח מוצרים שהושקו השנה, אך הם בהכרח מוצרים שעדיין נמכרים בחנויות, כלומר לא יצא להם דגם מחליף. כמובן שאנחנו יכולים לבחור אך ורק מהמוצרים שהיה באפשרותינו לסקור. הפרסים ניתנים על פי טעמנו האישי ומהווים שקלול של ביצועים, עיצוב, נוחות שימוש ותמורה למחיר.

  טוב, אז אחרי ההבהרות הללו, אפשר להתחיל!

  רמקולי השנה 2022: קטגוריית רמקול רצפתי הייאנד – מעל 50,000 ₪

  ללא ספק, זו הקטגוריה שחובבי האודיו מזילים ריר עליה בחלומות. נכון הרמקולים בקטגוריה זו עולים לא פעם כמו רכב משפחתי, אבל הם מהווים את פסגת העיצוב, איכות הבנייה וכמובן איכות הסאונד.

  והזוכה הוא: Focal Sopra 3

  רמקול ההייאנד הרצפתי המרשים ביותר שסקרנו השנה הוא ה-Focal Sopra 3. זהו הרמקול הגדול והיקר ביותר בסדרת ה-Sopra היוקרתית של היצרן הצרפתי. אז נכון שסדרת ה-Utopia הבכירה מהווה קפיצת מדרגה נוספת, אבל רמקול ה-Sopra זה כבר לחלוטין ״הדבר האמיתי״ מבחינת איכות הבנייה, העיצוב וכמובן איכות הסאונד.

  רמקולי השנה 2022: קטגוריית רמקול רצפתי הייאנד
Focal Sopra 3

  הנה מה שהיה לנו לומר על Focal Sopra 3:

  ״ה-Focal Sopra 3 הינו רמקול הייאנד מודרני במלוא מובן המילה. העיצוב מרהיב ברמה של פסל, איכות הבנייה היא פנטסטית, כשכל רמקול עובר בדיקה ידנית קפדנית, טרם היציאה מהמפעל. הטכנולוגיה של סדרת ה-Sopra מגיעה מסדרת הדגל המפוארת, ה-Utopia. מעל לכל אלה זו איכות הסאונד של ה-Sopra, שמאופיינת בשקיפות, צלילות, רמת פירוט נפלאה, ובס עמוק וטבעי. 

  ה-3 Focal Sopra מצליח להיות אנרגטי ועוצמתי כשצריך ושנייה אחרי זה, כשמנגנים מוזיקה אקוסטית שקטה, הוא הופך לאינטימי ומרגש. זהו רמקול שמצליח להעביר את המוזיקה כמו שהיא הוקלטה. בסדרת ה-Sopra שלה, Focal מראה שגם יצרן גדול יכול לייצר רמקולים אקזוטיים לא פחות טוב מאף חברת בוטיק.״

  מחיר: 90,000 ₪
  הסקירה המלאה שלנו של Focal Sopra 3

  רמקולי השנה 2022: קטגוריית רמקול מדפי הייאנד – מעל 30,000 ₪

  חובבי אודיו רבים בישראל מעדיפים רמקולים רצפתיים וגדולים, אבל אם החלל שלכם אינו עצום, דווקא רמקול מדפי יוקרתי יכול לתת לכם תוצאה עדיפה.

  והזוכה הוא: Sonus Faber Electa Amator III 

  ה-Sonus Faber Electa Amator III שייך לסדרת ה-Heritage של היצרן האיטלקי. זו סדרה שחוגגת את המסורת של החברה ומעבירה באופן מודרני את סוד הקסם של הסאונד של Sonus Faber, שסחף אחריו חובבי סאונד רבים במהלך העשורים האחרונים. האזנה ל-Sonus Faber Electa Amator III הייתה חוויה מרגשת, שהותירה אותנו על סף דמעות.

  רמקולי השנה 2022: קטגוריית רמקול מדפי הייאנד
Sonus Faber Electa Amator III

  הנה מה שהיה לנו לומר על Sonus Faber Electa Amator III:

  ״זה מתחיל מהעיצוב, שמשלב את תיבת העץ היוקרתית והקלאסית עם נגיעות של שיק מודרני, כמו בסיס השיש. התוצאה היא עיצוב שמרגיש על זמני. לצד העיצוב המושקע, החלק החשוב באמת זהו הסאונד.

  בשביל באמת להבין את סוד הקסם של הסאונד של Sonus Faber, הייתי צריך לשמוע את ה-Electa Amator III. כאן לטעמי נחשפים בפני המאזין הלב, הנשמה והמהות של המותג הנהדר הזה. אפשר לדבר על דינאמיות, ניקיון, בס מפתיע ועוד שלל סופרלטיבים, אבל המילה היחידה, שאומרת כאן את הכל היא רגש. ה-Electa Amator III הוא פשוט פצצה של רגש.״

  מחיר ה-Sonus Faber Electa Amator III הינו: 50,000 ₪
  מחיר הסטנדים התואמים: 8,000 ₪
  הסקירה המלאה שלנו של Sonus Faber Electa Amator III

  רמקולי השנה 2022: קטגוריית רמקול כניסה עד ביניים – פחות מ-10,000 ₪

  זו הקטגוריה עבור חובבי הסאונד ״השפויים״ יותר, מי שמחפש איכות סאונד גבוהה ללא צורך למכור כליה בתמורה.

  והזוכה הוא: Elac DFR52

  השנה יצא לנו להתרשם לראשונה מרמקול של חברת Elac הגרמנית. שמענו רבות על הרמקולים של החברה ובמיוחד סדרות הכניסה שלהם, אשר זכו לתשבוחות רבות. לכן שמחנו על ההזדמנות לסקור את ה-Elac DFR52 וכפי שאתם רואים, גם אותנו הוא הרשים במיוחד.

  רמקולי השנה 2022: קטגוריית רמקול כניסה עד ביניים
Elac DFR52

  הנה מה שהיה לנו לומר על Elac DFR52:

  ״ה-Elac DFR52 הם רמקולים רצפתיים בגודל סולידי, שמתאימים נהדר לסלון הישראלי הממוצע. 

  ה-Elac DFR52, מהווים אלטרנטיבה עבור חובבי סאונד מעולה, שלא מעוניינים להוציא סכומי עתק, הסאונד שלו בוגר, מאוזן ורך. בנוסף, ה-DFR52 מציג ביצועים מעולים גם בקולנוע ולכן יכול להתאים למי שמעוניין במערכת רמקולים, שמשמשת עבור מוזיקה וקולנוע יחדיו.״

  מחיר: 7,490 ₪
  הסקירה המלאה שלנו של Elac DFR52

  רמקולים אקטיביים ומוגברים

  אחת המגמות הבולטות השנה הייתה העלייה בביקוש וההיצע של רמקולים אקטיביים ומוגברים. נראה שחובבי הסאונד המודרניים מחפשים את ההתפתחות הטכנולוגית הבאה. הם אינם רוצים מערכות ״כבדות״, שמורכבות ממכשירים רבים, במקום זאת הם מחפשים רמקולים שכוללים את הפונקציונליות המלאה בפנים וכל זאת מבלי להתפשר על איכות הסאונד.

  עד השנים האחרונות רמקולים מוגברים נחשבו בעיקר כרמקולים עבור מחשב, כשרק מספר יצרניות בוטיק האמינו בפוטנציאל של הטכנולוגיה מבחינת אודיו הייאנד. בשנים האחרונות יותר ויותר יצרניות מיינסטרים מפורסמות נכנסות לשוק הרמקולים האקטיביים או המוגברים. אם אתם רוצים לקרוא עוד בנושא, אנחנו ממליצים על הכתבה שלנו, ״מתקפת רמקולים אקטיביים ומוגברים״

  רמקולי השנה 2022: רמקולים אקטיביים הייאנד – מעל 15,000 ₪

  בקטגוריה זו נמצאים רמקולים אקטיביים יוקרתיים, עבור מי שמחפש את החוויה המודרנית והמתקדמת ביותר שאפשר לקבל.

  והזוכה הוא: KEF LS60

  ה-KEF LS60 הם רמקולים אקטיביים רצפתיים יוקרתיים, בעלי עיצוב ייחודי. הם שואבים הרבה השראה טכנולוגית מרמקולי ה-Blade של חברת KEF והם הפכו לאחד הרמקולים המדוברים ביותר בעולם בשנה האחרונה.

  רמקולי השנה 2022: רמקולים אקטיביים הייאנד
KEF LS60

  הנה מה שהיה לנו לומר על KEF LS60:

  ״עם ה-KEF LS60, חברת KEF מציינת 60 שנות פעילות ועל הדרך שמה דריסת רגל משמעותית בשוק הרמקולים האקטיביים הרצפתיים. ה-KEF LS60 מגיעים בחבילה מעוצבת, מודרנית ובעלת חוויית שליטה ידידותית. זהו רמקול טכנלוגי ומרשים, השואב השראה רבה מרמקולי ה-Blade המפוארים של החברה. ה-LS60 מבוססים על פלטפורמת השליטה וההזרמה החדשה מבית KEF, שכוללת כל אפשרות הזרמה הקיימת בשוק. בנוסף תמצאו ב-LS60 שלל כניסות, כולל ה-HDMI eARC, על מנת לחברם למקורות ניגון חיצוניים.

  מדובר ברמקולים שמבטיחים רבות בתחום העיצוב, התכנון, היכולות ואיכות סאונד וגם עומדים בהבטחה שלהם.״

  מחיר: 26,490 ₪
  הסקירה המלאה שלנו של KEF LS60

  מצטיינים נוספים

  Cabasse The Pearl Akoya

  ה-Cabasse The Pearl Akoya – כוללים עיצוב כדורי יוקרתי, איכות בנייה פנטסטית וסאונד מרשים עם מערכת תיקון אקוסטי.

  רמקולי השנה 2022: רמקולים אקטיביים כניסה עד ביניים – פחות מ-5,000 ₪

  בקטגוריית המחיר הזו, תוכלו למצוא רמקולים אקטיביים או מוגברים, המהווים תמורה גבוהה למחיר. הזוכה בקטגוריה זו היה אחד המוצרים שהכי נהיננו לסקור השנה.

  והזוכה הוא: Klipsch The Fives

  את Klipsch The Fives כינינו ״קוטלי הסאונדברים מאמריקה״, הם מתומחרים כמו סאונדברים פופולריים רבים ולטעמינו מספקים תוצאה עדיפה במוזיקה לצד תוצאה מצוינת גם בתכני קולנוע.

  רמקולי השנה 2022: רמקולים אקטיביים כניסה עד ביניים
Klipsch The Fives

  הנה מה שהיה לנו לומר על Klipsch The Fives:

  ״Klipsch The Fives, מהווים שילוב נהדר של חדש וישן. העיצוב הוא רטרו, עם תיבה בגימור עץ פורניר יפיפיה. בפנים תמצאו את הטכנולוגיות המפורסמות של Klipsch, כמו הטוויטר השופרי ומצד שני יכולות מודרניות, כמו חיבור לטלוויזיה באמצעות HDMI ARC ולאחר עדכון הקושחה, תקבלו גם אפליקציית שליטה וכיוונון מתקדמת.

  איכות הסאונד היא מפתיעה ביותר, עם בס עמוק, סאונד עוצמתי, דינמאיות מרשימה ובמה רחבה, עמוקה וגבוהה.״

  מחיר: 3,190 ₪
  הסקירה המלאה שלנו של Klipsch The Fives

  רמקולי השנה 2022: רמקולים אקטיביים/מוגברים כניסה – תמורה למחיר

  ישנם עוד זוג רמקולים מוגברים שסקרנו השנה, שמבחינתינו הגדירו מחדש את המושג ״תמורה גבוהה למחיר״. בעלות של קצת יותר מ-2,000 ₪ תתקשו מאוד להרכיב איזשהי מערכת שתשמע אפילו קרוב לרמה שלהם.

  והזוכה הוא: Q Acoustics M20

  ה-Q Acoustics M20 הם רמקולי Bluetooth במחיר של רמקולים למחשב וביצועים, שיפתיעו אותכם לחלוטין אם תציבו אותם בסלון ישראלי ממוצע. לכן מדובר ברמקולים שוברי שוק ברמות המחיר הללו.

  רמקולי השנה 2022: רמקולים אקטיביים/מוגברים כניסה - תמורה למחיר
Q Acoustics M20

  הנה מה שהיה לנו לומר על Q Acoustics M20:

  ״Q Acoustics M20 הם דוגמה לכך שגם מוצרים ברי השגה יכולים להיות מתוכננים ומושקעים עד הפרט האחרון.

  ברגע שהדלקתי את הרמקולים הלסת שלי פשוט נשמטה, הסאונד של ה-M20, מאופיין בבס מפתיע בעומק והפאנצ׳יות שלו, דינאמיות מעולה, איזון, הפרדה מרשימה ורמת פירוט גבוהה, בעיקר בחלק המיד התחתון. מעבר לכל זאת, הסאונד מרגיש גדול, אנרגטי ומהנה מאוד להאזנה, וזאת מבלי להיות מוגזם או בומי.״

  מחיר: 2,090 ₪
  הסקירה המלאה שלנו של Q Acoustics M20

  סיכום

  השנה יצא לנו לסקור מגוון רמקולים מרתקים, החל מרמקולי הייאנד ועד לרמקולים ברי השגה, שמספקים תמורה נהדרת למחיר. ללא ספק המגמה הבולטת של השנה מבחינתנו היא העלייה במגוון של פתרונות רמקולים אקטיביים ומוגברים.

  אז מהם רמקולי השנה שלכם? והאם גם אתם עוקבים בעניין אחרי מהפכת הרמקולים האקטיביים?

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן