fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • SteroShop
 • Bowers&Wilkins
 • טוני נולד מחדש – עונה 3 – נטפליקס

  ריקי ג׳רוויס חוזר לדמותו של טוני בפעם השלישית והאחרונה. האם טוני נולד מחדש – עונה 3, מעניק סוף ראוי לקומדיה הבריטית אודות התמודדות עם אבל ובדידות?

  הסקירות שלנו לעונות הקודמות:
  טוני נולד מחדש – עונה 1
  טוני נולד מחדש – עונה 2

  טוני נולד מחדש - עונה 3

  תקציר העלילה – טוני נולד מחדש – עונה 3

  בעונה הזו טוני עדיין נאבק עם האבל הכבד והגעגוע העמוק לליסה, אישתו שנפטרה מסרטן. כעת עליו לקחת כמה החלטות גורליות, האם מערכת היחסים שלו עם אמה היא חברות בלבד? או שיש פה משהו מעבר. ההחלטה היותר מרכזית היא באופן כללי האם להמשיך לחיות.

  הסדרה כוללת מספר דמויות משנה, שגם הן עוברות תהליכים בעונה זו. מאט, מנהל העיתון, הבוס של טוני ואחיה של ליסה, נאבק עם היותו משעמם ולא הרפתקן בעיני אישתו. ג׳יימס נאבק עם קריירת המשחק שלו, שלא ממריאה ועם כך שהוא עדיין גר עם אימו ואין לו שום פרטיות. וקאת׳י לא מוצאת בן זוג ומרגישה בודדה.

  טוני נולד מחדש - עונה 3
  טוני ואמה

  קוטביות כמעט בלתי נתפסת

  הסדרה ״טוני נולד מחדש״ כוללת בתוכה קוטביות שלי אישית היה קשה במיוחד איתה. מצד אחד יש כאן סיפור אנושי ורגיש על התמודדות קשה עם אבל, יש כאן דמויות רגישות, שבאמת מנסות להבין את משמעות החיים. למשל כמו דמותה של אן, הזקנה החביבה שטוני פגש בבית הקברות, כשהיא יושבת על הספסל ומדברת עם בעלה המנוח. הקשר האמיתי שנוצר ביניהם, המתבסס על האובדן המשותף של שניהם הוא מרגש ביותר.

  גם דמותה של אמה, היא אישה חזקה, כנה ורגישה, עבודתה כסייעת בבית האבות, מראה על האופי האנושי והדואג שלה.

  מצד שני הסדרה כוללת כמה וכמה דמויות בוטות וגסות, אתם יודעים מה, המילים הללו לא מספיקות, הדמויות הללו הן מבחילות ודוחות ברמה קיצונית. אני לא מצליח להבין איך בסדרה אחת ניתן לשלב סצנה מרגשת בה טוני מבקר ילדים חולי סרטן, ומתרגש עד דמעות כשהוא מגלה שלאחת הבנות קוראים ליסה, ומצד שני סצנות בהן גברים עושים תנועות מגונות באמצע הרחוב, או דוחפים את הישבן שלהם לפרצוף של מישהו שהוא קשור באמצע יריד לכל המשפחה. מעבר לאקטים הפיזיים, יש לא מעט סצנות עם שיח גס, מיני ונמוך. כך שהשילוב הזה הוא פשוט מעבר ליכולת ההבנה שלי.

  טוני נולד מחדש - עונה 3

  הרגעים היפים

  אז תרשו לי להתמקד ברגעים היפים יותר של הסדרה. טוני שמנסה למצוא דרך לחזור למוטב ולהיות איכשהו מאושר. מערכת היחסים שלו עם אמה כוללת הרבה הומור ורגישות, החברות של טוני עם לני, שותפו הצלם בעיתון המקומון שהם עובדים בו. קטע מעולה נוסף הוא התחרותיות בין טוני לבוס שלו, מאט, שהופכת לתחרות ספורטיבית בה טוני, למרות היותו לא בכושר בעליל, מנצח ומשפיל את מאט בכל ענף אפשרי.

  אולי מעל לכל, הנקודה הטובה ביותר בסדרה היא השיחות בין טוני לאן, הקשר העמוק ביניהם הוא הצד האנושי והיפה ביותר בסדרה מבחנתי.

  הכלבה של טוני, שהיא דיי הסיבה לכך שהוא לא התאבד בעונה הראשונה, מלמדת הרבה על האופי של טוני, עם כל הכעס והאגריסיביות שלו, האהבה שלו לכלבה והטיפול המסור בה, הם רמז לאופי האמיתי שלו.

  טוני נולד מחדש - עונה 3

  הדמות שהכי חסרה לי בעונה הזו היא דמותה של רוקסי, למרות שהיא מוזכרת לא פעם בעונה הזו, היא אינה מופיעה בה. דמות שכן מופיעה היא דמות הדוור המוזר והדיכאוני, שהוא החבר של רוקסי. בעונה הזו הוא מנסה להתמודד עם העובדה שהחברה שלו עובדת בתעשיית המין.

  טוני נולד מחדש - עונה 3

  מראה לפרצופה של בריטניה

  מעבר לסיפור המרכזי של טוני ושלל דמויות המשנה, מידי פרק טוני ולני מבקרים אנשים פשוטים ולרוב מאוד הזויים, על מנת לכתוב את סיפוריהם בעיתון. דרך ביקורים אלה, נחשפות בפנינו הדמויות הפשוטות, שחייות בעיירות בריטיות מנומנמות. דמויות כמו סופרת שכתבה 50 רומנים אירוטיים אודות רופא, מבלי שיש לה מושג בסיסי ברפואה, והיא בכלל מתפרנסת מהיותה מגדת עתידות. או זוג סווינגרים, שרוצים לשמור בסוד על חברי הקהילה שלהם, אבל במהלך הראיון חושפים מלא שמות. הראיון עם זוג הסווינגרים הזה, כלל אף הוא לא מעט גסויות, אבל בניגוד לשאר הסצנות הרדודות, לפחות היה באמת מצחיק.

  כל ראיון כזה נגמר בכך שטוני פונה ללני ומבקש ממנו לקחת תמונה, לני מרים את המצלמה ועושה קליק, בגדול זו כל תרומתו של לני לעיתון וזה מאוד משעשע בעיניי.

  דמותה של קאת׳י

  דמותה של קאת׳י בעונה הזו מספקת עבורינו הצצה אל עולם הדייטים הבריטי של בני ה-30-40. קאת׳י היא דמות מעניינת, קל לשפוט אותה בתור אדם שטחי ולא חכם במיוחד, אבל יש לה גם צד רגיש. בעונה הזו היא יוצאת לכמה דייטים, שמציגים את הגברים הבריטים ההזויים ואת חוסר הביטחון של קאת׳י, שבוחרת לשקר בקשר לעיסוק שלה (מוכרת מודעות עבור המקומון של מאט). קשה שלא לרחם על קאת׳י בעקבות מסכת העינויים שהיא עוברת. מצד אחד היא משדרת שהיא אישה חזקה שיודעת מה היא רוצה, אבל בפנים היא שברירית ובעיקר פשוט בודדה. אני חושב שאפשר לראות בדמותה משל ללא מעט רווקים בני הגילאים הללו, שמצד אחד מרגישים מחוייבים לשמור על פאסון ולא להתפשר, ומצד שני חיים חיים מאוד בודדים.

  טוני נולד מחדש - עונה 3

  הסיום

  לא אעשה ספויילר לסצנת הסיום של הסדרה, רק אציין שזהו סיום שניתן לקחת לכל מיני כיוונים. כשחיפשתי הסבר לסיום ברחבי הרשת, מצאתי ראיון עם קאסט השחקנים שאומרים שהכוונה דווקא הייתה פשוטה בהרבה.

  טוני נולד מחדש - עונה 3

  סיכום

  לא פשוט לחוות דעה על העונה השלישית של ״טוני נולד מחדש״, רמת הקוטביות של הסדרה היא יוצאת דופן. נהניתי מאוד מהסיפור האנושי והכנה של ההתמודדות של טוני עם האובדן של אישתו האהובה. הדמויות הצבעוניות שהוא פוגש בדרך עוזרות לצבוע את הסדרה הזו בשלל צבעים משעשעים והזויים. אך יחד עם זאת, אני לא יכול להתעלם מהפן הבוטה עד כדי מבחיל ממש של הסדרה, אני לא מצליח להבין למה כל הדמויות והסצנות ההזויות האלה נכתבו בסדרה, שהבסיס שלה באמת קסום ורגיש. כל ההומר הנמוך והגועלי הזה גרמו לי להתגעגע מאוד לימים, שהייתה צנזורה בטלוויזיה ואי אפשר היה לומר ולעשות כל דבר שרוצים.

  הציון שלי: 6.5/10 (8 לחלקים המרגשים ו-4 לחלקים הבוטים)

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • לייק לעמוד הפייסבוק שלנו

  דילוג לתוכן