fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
חיפוש
 • ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A

  ברנד אודיו” חנות הסטריאו והק”ב מהוד השרון פונים לראשונה לתחום הייבוא וייצגו בישראל את חברת T+A הגרמנית.

  אמיר ברנד הבעלים של “ברנד אודיו”, שיתף אותנו על רצונו לייבא מותג איכותי לארץ עוד בראיון, שערכנו איתו ביוני אשתקד. וכעת אחרי תקופה ארוכה של חיפוש, אמיר מצא את המותג, שתואם את הפילוסופיה שלו ויאפשר לו להציע ללקוחותיו פתרון מלא ברמת קצה.

  במהלך הביקור שלנו בברנד אודיו לצורך סקירת רמקולי JBL L100 Classic, זכינו להצצה ליכולות של מגבר משולב PA 2500 R יחד עם רמקולים רצפתיים מדגם S 2100 CTL. התוצאה הייתה מהסוג שגורם ללסת להישמט, אנחנו מקווים שיצא לנו להגיע בקרוב להתרשמות מעמיקה בהרבה.

  קבלו הצצה קטנה לציוד שתוכלו לראות כבר עכשיו אצל ברנד אודיו:

  T+A PA 2500 R integrated amplifier
  מגבר משולב PA 2500 R
  T+A PA 2500 R integrated amplifier with S 2100 CTL and R 300 speakers
  מגבר משולב PA 2500 R יחד עם רמקולים ריצפתיים S 2100 CTL ומדפיים R 300

  אנחנו רוצים לאחל לאמיר ברנד המון בהצלחה עם המותג ורוצים לנצל את ההזדמנות לספר לכם מעט על חברת T+A.

  על חברת T+A

  משמעות שם החברה הוא Theory and Application, כלומר תאוריה ויישום. השם הכל כך טכני הזה מרמז על רמת הרצינות התהומית והגישה המדעית של החברה. המשפט הראשון בעמוד החברה באתר שלהם הוא “Actually we’re scientists”.

  החברה נוסדה בשנת 1978 ב-Herford, גרמניה בידי מר Siegfried Amft. סיגפריד למד פיסיקה באוניברסיטת הנובר, ונמשך אל עולם האלקטרו-אקוסטיקה בעקבות כמה הרצאות של פרופסור Fritz Sennheiser, מייסד חברת האוזניות המוערכת. מיד אחר סיום לימודיו, סיגפריד הקים את חברתו ומיד אחר בחינת הגמר שלו, החל לבנות רמקולים ואלקטרוניקה.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) מר Siegfried Amft, מייסד חברת T+A, עם מערכת הדגל של החברה

  החברה נוסדה על עקרונות המדע, ורואה את היתרון שלה בידע והניסיון הרב של מחלקת המחקר והפיתוח שלהם. מוצרי החברה מתוכננים ומיוצרים בגרמניה, החברה דוגלת בשימוש ברכיבים איכותיים בלבד, והם שמים דגש מיוחד על שימוש במתכות וכמעט שלא תמצאו שימוש בפלסטיק במוצרי החברה. מעבר ליתרונות האיכות והעמידות של מתכות, יש להם גם יתרונות אקולוגיים, למעשה כ-90% מהחומרים במוצרי T+A ניתנים למחזור.

  לצד המדע ואיכות הבנייה, מוצרי T+A מציגים הנדסת אנוש ועיצוב יוצאי דופן, המשלבים פשטות וקלות שימוש לצד אפשרויות מתקדמות.

  בשנות ה-80 וה-90 המוקדמות חברת T+A היו מיצרניות הרמקולים הגדולות והמובילות בגרמניה. בעשורים האחרונים החברה ראתה פריחה בקו מוצרי האלקטרוניקה של החברה, שעקף את מכירות הרמקולים.

  לדברי סיגפריד, קל יותר לייצר רמקולים ולכן יש המון חברות בוטיק קטנות בתחום, לעומת זאת קשה בהרבה לייצר אלקטרוניקה איכותית ולכן חברת T+A, מובילה בתחום זה. יחד עם זאת, לחברה חשוב מאוד להציע פתרון מקיף ומלא לקהל הלקוחות שלהם, כך שגם כיום יש להם ליין רמקולים רחב ומרשים.

  קו המוצרים של T+A

  קו המוצרים של T+A הינו רחב במיוחד ומהווה עדות לגודל והחוזק של המותג הגרמני.

  מוצרי האלקטרוניקה

  ליין מוצרי האלקטרוניקה של החברה מורכב משש סדרות (מובאות כאן מהנמוכה לגבוהה):
  סדרת ה-Cala: כוללת את מכשיר ה-Cala CDR, זהו מכשיר All In One, מגבר עם 100W ל-4 אוהם, נגן CD, סטרימר ואפילו מקלט רדיו.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A )

  סדרת ה-Caruso: הינה סדרת הלייפסטייל המוערכת של החברה. הסדרה החלה כרמקול חכם ויוקרתי, ולאחרונה הסדרה הורחבה למגבר מעוצב All In One ורמקולים פאסיביים.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A )

  סדרה 8: הסדרה כוללת שלושה מכשירים שמהווים יחד מערכת מופרדת קומפקטית ואיכותית. שלושת המכשירים הם: נגן CD + סטרימר, ממיר משולב עם קדם מגבר ומגבר הספק.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A )

  סדרה E: כוללת מגבר משולב, מגבר משולב עם ממיר, נגן CD משולב בסטרימר ויחידת All In One, שמורכבת ממגבר משולב, סטרימר ונגן CD.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) מגבר משולב All In One מדגם R 1000 E

  סדרה R

  סדרת R הינה סדרת האלקטרוניקה, שממוקמת מתחת לסדרת הדגל היוקרתית של החברה. זו הסדרה הנחשקת עבור אוהבי ההיי-אנד, המחפשים ביצועים חסרי פשרות, אך אינם יכולים או רוצים לשלם את מחיר הפרמיום של סדרת הדגל.
  המגברים בסדרה בנויים על טכנולוגית ה-HV של החברה, ראשי תיבות של High Voltage. זו טכנולוגיה המבוססת על טופולוגית הגברה מסוג Class A\B עם נטייה (bias) חזקה ל-Class A. הרעיון הוא להחזיק את המעגלים החשמליים במתח גבוה, בו הם מציגים את הביצועים הלינאריים ביותר שלהם, זהו למעשה העיקרון של Class A, בנוסף לכך יש כאן את רזרבות הכוח של מגברי Class A\B, שהמגבר יכול לנצל בקטעים מאתגרים במיוחד או בשילוב של רמקולים קשים להנעה.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A )

  הסדרה כוללת את המגבר המשולב האנלוגי, PA 2000 R, שבנוי בתצורה של Dual Mono ומציע הגברה של 100W ב-8 אוהם, שמוכפלת ל-200W ב-4 אוהם (ו-300W ב-2 אוהם).

  המגבר המשולב הבכיר של הסדרה הוא ה-PA 2500 R, גם הוא בנוי בתצורה של Dual Mono ואפילו כולל שני ספקי כח נפרדים. ההגברה היא 140W ל-8 אוהם, 280W ל-4 אוהם ו-560W ל-2 אוהם.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) ה-PA 2500 R
  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) ה-PA 2500 R, פאנל אחורי


  בנוסף הסדרה כוללת נגן CD משולב עם סטרימר, נגן SACD משולב עם סטרימר ופטיפון.

  סדרת הדגל, ה-HV

  סדרת הדגל של החברה בנויה על טופולוגית ה-HV (או High Voltage) של החברה וכוללת מספר רחב של רכיבים, המציעים ביצועים ועיצוב חסרי פשרות.
  הסדרה כוללת את המגבר המשולב, ה-PA 3100 HV בעל הספק RMS של 300W ל-8 אוהם ו-500W ל-4 אוהם.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) ה-PA 3100 HV
  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) ה-PA 3100 HV, פאנל אחורי

  שני דגמים של קדם מגבר (אחד עם מגבר אוזניות והשני עם אופציה לקדם פונו).
  מגבר הספק A 3000 HV, שיכול לעבוד גם כמונו בלוק וכולל הגברה של ל-8 אוהם ו-500W ל-4 אוהם.
  עוד בסדרה ה-HV תוכלו למצוא ממיר משולב סטרימר, קדם מגבר משולב ממיר וסטרימר, מונו בלוק עם הגברה של 550W ל-8 אוהם, נגן CD Transport וספק כוח חיצוני.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) מערכת הדגל של T+A: אלקטרוניקה מסדרת ה-HV עם רמקולים מסדרת ה-Solitaire

  ליין הרמקולים של החברה

  סדרת ה-Caruso כוללת שני רמקולים, ה-R 10 המדפי וה-S 10 הרצפתי. הרמקולים תוכננו במיוחד עבור מגבר ה-Caruso החדש ומהווים יחד את פתרון הלייפסטייל היוקרתי של החברה.

  סדרת ה-Pulsar של החברה היא סדרת הכניסה אל עולם ההיי-פיי. הסדרה כוללת שני דגמים הרמקול המדפי R 21 והדגם הרצפתי ST 21.

  סדרת ה-Criterion CTL, הינה סדרת הביניים של החברה, שמטרתה להיות benchmark לביצועים ולתת את התמורה הגבוהה ביותר לכסף. סדרת ה-Criterion החלה עוד בשנת 92, ומאז עברה כמה עדכונים. הסדרה פותחה תוך שימוש בטכנולוגיות מתוחכמות ולכן זוכה לשדרוג רק כאשר החברה יכולה להציע שיפור משמעותי בביצועים. הליין הנוכחי של הסדרה כולל שלושה דגמי רמקולים רצפתיים, הבכיר שבהם הוא ה-S 2200.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A )

  סדרת ה-Talis של החברה, הינה גם היא סדרה וותיקה, שהחלה את דרכה לפני 20 שנה. הרמקולים בסדרה זו כוללים תיבה מאלומיניום מוצק, מה שמאפשר ביצועי סאונד יוצאי דופן עם בס מרשים וללא עיוותי רזוננס באיכות שלא ניתן להגיע אליה ברמקולים עם תיבה מעץ. הסדרה כוללת רמקול מדפי, R 300 ורמקול רצפתי, S 300.

  רמקולי הסדרה משתלבים נהדר עם סדרת האלקטרוניקה R של החברה.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A )

  סדרת רמקולי הדגל של T+A היא סדרת ה-Solitaire, זו סדרה המתוכננת עבור חובבי הסאונד, שמחפשים ביצועים עם אפס פשרות וביצועים השואפים לשלמות. בעיצוב ותכנון הרמקולים בסדרה זו, T+A תכננו את הרמקולים ללא מגבלות של תקציב או גודל. ברמקולי סדרת ה-Solitaire תמצאו רכיבים ייחודיים שפותחו בידי T+A כמו הדרייבר האלקטרוסטטי שפותח על ידי החברה וזמין אך ורק ברמקולים של T+A. הרמקולים מפותחים בטכנולוגית CWT, ראשי תיבות של Cylinder Wave Transducer.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A ) רמקול הדגל של T+A, ה-Solitaire CWT 2000

  טכנולוגיה זו מאפשר לרמקולים לייצר שדה סאונד הומוגני במיוחד בין הרמקולים, בעוד תדרי המיד הגבוהים ותדרי הטרבל משודרים על ידי הרמקול מעט מעל לתיבה וכלפי מטה. על פי החברה, תכנון כזה גורם למעט מאוד השתקפות של הסאונד ולכן מוריד למינימום את השפעת החדר על איכות הסאונד. תכנון רמקול כזה הוא משימה מאתגרת במיוחד ולא ניתן להגיע לתוצאה כזו עם טוויטר מסוג כיפה (dome), לכן T+A בחרו לפתוח יחידת דרייבר אלקטרוסטטית משלהם, שתאפשר להם לממש את התכנון המורכב של ה-Solitaire.

  מוצרים נוספים מבית T+A

  בנוסף לאלקטרוניקה ורמקולים, חברת T+A מייצרת גם את מגבר האוזניות ושני דגמים של אוזניות מסוג Planar-magnetostatic. מדובר באוזניות ומגבר ברמת אולטרה היי-אנד. האוזניות ממותגות תחת סדרת ה-Solitaire של החברה.
  אם כל זה לא מספיק, החברה מייצרת גם כבלים מסוגים שונים, מפצלי חשמל אודיופילים ועוד.

  לסיכום, חברת T+A הינה יצרנית קצה גרמנית עם ליין מוצרים, שמאפשר להקים מערכת היי-אנד מקצת לקצה. זה משמח מאוד שנוכל כעת ליהנות ממוצרי החברה הנהדרים גם בארצנו הקטנה.

  לסיום, נאחל שוב בהצלחה ל”ברנד אודיו”.

  ברנד אודיו תייצג בישראל את מותג הקצה הגרמני T+A
  ( Image Credit: T+A )

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • avreviews facebook

  רוצים להישאר מעודכנים?

  דילוג לתוכן