fbpx
חדשות וסקירות בנושא סרטים, מוזיקה, ציוד אודיו וקולנוע ביתי
 • Bowers&Wilkins
 • SteroShop
 • חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat

  זרוע ההפצה של יצרנית הרמקולים הישראלית המצליחה, Morel, מרחיבה את מגוון המותגים שלה בשוק האודיו המקומי ומתחילה להפיץ את המותג Magnat בישראל.

  לחברת Morel יש פריסה רחבה ורשת הפצה, כך שזה הגיוני ביותר לנצל תשתיות אלה על מנת להרחיב את העסק בישראל. מלבד ייצור רמקולים, חברת Morel היא המפיצה הרשמית של מותגי McIntosh, Sonus Faber ו-Marantz בארץ. כעת הם מתרחבים גם לתחום הייבוא, ואת מותג Magnat הם מייבאים בעצמם.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat

  ההיסטוריה של Magant

  חברת Magnat הוקמה בגרמניה בשנת 1973. בעשורים הראשונים היא צמחה והפכה לחברה ידועה ומוערכת גם בגרמניה וגם ברחבי אירופה. אחד מסימני ההיכר של החברה היה טוויטר הריבוון שהם פיתחו. מלבד תחום הרמקולים הביתיים, החברה זכתה להצלחה רבה גם בתחום האודיו לרכב.

  חברת Magnat יצרה גם אלקטרוניקה לרבות מגברים לבית ולרכב, כולל מגברי מנורות ומגברים היברידים.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat
  ה-Vintage 990 משנת 2001, כנראה הרמקול השאפתני ביותר של החברה

  החברה החליפה בעלות מספר פעמים, כיום היא נמצאת בבעלות חברת האחזקות האמריקאית, Voxx International, שבין היתר מחזיקה גם בחברת Klipsch האמריקאית.

  היצע המוצרים של Magnat

  היצא המוצרים של חברת Magnat כיום מורכב ממספר סדרות רמקולים, סאבוופרים, רמקולים אקטיבים, רמקולים שקועים ואלקטרוניקה, כולל מגברים ואפילו פטיפון.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat

  סדרות הרמקולים כוללות את סדרת בדגל ה-Signature 900 הבכירה, שכוללת מבחר של שני רמקולים רצפתיים, דגם מדפי וסאבוופר. המאפיין הבולט הוא השימוש בטוויטר וסופר טוויטר. הרמקול הבכיר של החברה הוא ה-Signature 909, רמקול 4Way המורכב מסופר טוויטר בגודל 0.75׳, טוויטר בגודל 1.2׳, יחידת מיד בגודל 6.5׳ ושני וופרים בגודל 8׳. יחידות המיד והוופרים עשויית מאלומיניום וקרמיקה שיושבים ״בסלים״ שעשוים מאלומיניום יצוק. הרמקול כולל שני פורטים של בס ריפלקס בדופן האחורית. תגובת התדר היא 22Hz – 55kHz.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat
  סדרת ה-Signature 900

  שתי סדרות ה-Signature הנוספות הן ה-700 וה-500, שכוללות מאפיינים דומים, כולל השימוש בטוויטר וסופר טוויטר, בתיבות מעט צנועות יותר.

  סדרת ה-Quantum פונה לקהל שמחפש ביצועים גבוהים ברמקולים שתופסים פחות מקום. דגם ה-Quantum 757, הוא רמקול רצפתי 3Way, עם טוויטר מסוג fmax מבד בקוטר של אינץ׳ ושלוש יחידות אלומיניום-קרמיות (אחת למיד ושתיים לבס) בקוטר של 6.5 אינץ׳. כל זה מגיע בתיבה ברוחב של 19 ס״מ בלבד.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat
  סדרת ה-Quantum

  סדרת ה-Tempus, סדרת הכניסה של Magnat, היא אולי הסדרה המוכרת ביותר של החברה, וראיתי אותם מככבים במספר מבחני רמקולים בדרגת כניסה שנעשו באירופה. הסדרה כוללת שני דגמים רצפתיים, דגם מדפי, סנטר וסאבוופר.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat
  ה-Tempus 77

  דגם הדגל של הסדרה הוא ה-Tempus 77, רצפתי 3Way, עם טוויטר כיפה fmax בגודל אינץ׳ אחד עם מגנט neodymium חזק. יחידת המיד ושני הוופרים עשויים מנייר והם בגודל 6.5 אינץ׳. הנצילות היא 92dB.

  סדרת רמקולים מעניינת במיוחד היא סדרת ה-Transpuls, שמהווה מחווה לרמקולי הרטרו, כמו שמאוד נפוץ כיום. הסדרה כוללת שלושה דגמים, כאשר הדגם הבכיר מגיע עם וופר עצום בגודל 15 אינץ׳. שלושת דגמי הסדרה הם רמקולי 3Way והטוויטר הוא טוויטר שופר (Horn).

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat
  רמקולים מסדרת ה-Transpuls

  חברת Magnat כוללת גם היצע של רמקולים אקטיביים ושקועים. מבחינת האלקטרוניקה, החברה מתמחה במגברים היברידים עם קדם מנורתי והגברה טרנזיסטורית.

  דגם הדגל כיום הוא ה-MA 900, זהו מגבר משולב עם קדם מנורתי (שתי נורות ECC 81) והגברה טרניזסטורית בעוצמה של 200W ל-4 אוהם. המגבר כולל גם ממיר פנימי ופונו לראשי MM ו-MC.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat
  מגבר הדגל, ה-MA 900

  מגבר חשוב נוסף של Magnat, שהושק בשנת 2017, הוא המגבר ההיברידי מדגם RV 4, שכולל עיצוב יפיפה.

  חברת Morel החלה לייבא לארץ את המותג הגרמני Magnat

  פניתי למר יוסי לב, מנהל המכירות של Morel בישראל, לראיון קצר אודות המותג:

  תוכל לספר לנו מעט על ההחלטה לייבא את Magnat לישראל?

  המטרה של המהלך היא חיזוק הקשר עם השותפים העסקיים והגדלת קו המוצרים, תוך כדי מתן מענה למוצרים, שלא קיימים בקו המוצרים של Morel.


  מה הן התכונות הבולטות של מותג Magnat מבחינתך, בהתייחסות לצרכי השוק הישראלי?

  לחברת Magnat יש ליין מוצרים במנעד מחירים רחב, שתואם לכל כיס וכל זה עם סאונד ללא פשרות. אני חושב שהמותג יתאים לפלח שוק נרחב בין חובבי הסאונד בישראל.


  אלו דגמי רמקולים של Magnat זמינים בשלב זה בישראל?

  כל סדרות הרמקולים זמינות עבור הצרכן הישראלי, למעט רמקולים שקועים וחיצוניים.


  מהו הצפי לזמינות מוצרי האלקטרוניקה ואלו דגמים את מתכננים לייבא?

  אנחנו מתכננים לייבא את כל הדגמים, אך כרגע גם Magnat סובלים ממחסור הצ׳יפים העולמי, כמו כל חברות האלקטרוניקה.


  היכן ניתן להתרשם מהרמקולים כרגע?

  בחנויות המתמחות ברחבי הארץ.


  מה הוא טווח המחירים של הרמקולים ומהו משך האחריות?

  טווח המחירים נע בין 700 ₪ עד 15,900 ₪ עבור דגם הדגל, ה-Signature 909. משך האחריות הוא 5 שנים לרמקולים ושנה לאלקטרוניקה וסאבים.

  אנחנו מודים למר יוסי לב על הראיון ומאחלים ל-Morel בהצלחה במסלול החדש שלהם בתור יבואן.

  Facebook
  WhatsApp
  Telegram
  Email
  Print

  כתיבת תגובה

 • MusicStorePro
 • avreviews_brand_banner2
 • לייק לעמוד הפייסבוק שלנו

  דילוג לתוכן